Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 - triszómia kockázatának...

21 - triszómia kockázatának becslése 1/247-pozitív. Valaki hasonló helyzetben volt már?

Figyelt kérdés

Tegnap megkaptam a laborvizsgálati eredményeim az életkorom alapján negatív lett( 32 éves vagyok), a mért szérum alkotók koncentrációinak együttes eloszlása alapján negatív, viszont az együttes eredmény pozitív lett. 1/250-től már a negatív tartományba estem volna... Az

AFP- 1,2

hCG -2,29

SP1-1,92

PAPP-A -1,18, ezek elvileg mind a normál tartományban vannak.Tegnap voltam az orvosomnál, aki azt mondta nyugodjak meg, szerinte semmi baj nincs, ezidáig minden rendben volt, de beutalt genetikai tanácsadásra, ahová 09.22-re !!!! kaptam időpontot. Mivel addig eszemben sincs várni, felhívtam egy genetikust, aki hétfőn fog fogadni, vele konzultálunk a továbbiakról. Szerintetek van okom az aggodalomra? Járt már valaki hasonló cipőben?


2014. aug. 19. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem se aggódj fölöslegesen. majd kiderül. de ismerek szomorú esetet. Barátnőm 23 éves és már 2 babát vettek el tőle, mert mindkettőnél kiderült, hogy down-os...az elsőt a kombinált teszt után és az egyértelmű ultrahang után elvetette. a 2.nál már nem akarta elhinni, hogy megint megtörtént és vártak a 16. hétig, ahol magzatvízből vett mintából 100%-osan kiderült, hogy baj van. 18. héten megszülte...sajnos van ilyen
2014. aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az ultrahangon minden rendben volt 12.hetesen de a kombinált teszt eredménye 1:610-hez lett,közepes kockázat. Engem is elküldtek genetikára,de ott nem tartották szükségesnek a további vizsgálatot csak egy ultrahangot nagyobb felbonátsú készüléken,ez is meg volt minden rendbe volt,az afp-m jó lett,azt mondják ne féljek nem lesz gond de néha eszembe jut..és félek....!! 24.hetes kismama
2014. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom a barátnődet,szörnyű lehetett àtélnie ezeket a borzalmakat!Remélem mihamarabb egészséges babàja születik!
2014. aug. 19. 21:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 24 hetes kismama!Egy percig sem aggódj tovàbb,szerintem megnyugtatóak az eredményeid!Ilyenre vágyom én is! Boldog Babavárást!
2014. aug. 19. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mi az az sp1? Én olyanra nem emlékszem a leleteimen! Nekem egyébként hasonló eredményekkel közepes kockázat jött ki, nekem is a hcg volt magas. Én elmentem egy plusz szívultrahangra és egy 3d-s ultrahangra is, de ezek mindegyike olyan, hogy a 18. hét előtt nemigen érdemes megcsináltatni. Engem ott megnyugtattak, úgyhogy kihagytam az amnio-t, viszont biztosat csak ott tudnak mondani. Ugyanakkor a kombinált teszt eredménye elég megbízhatatlan, viszonylag magas az álpozitivitás. Próbálj meg nem aggódni, viszont amit lehet, azt nézess meg!
2014. aug. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!