Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan óvhatnám meg a fogaim...

Hogyan óvhatnám meg a fogaim a várandósság alatt?

Figyelt kérdés
A harmadik gyermekünkkel vagyok várandós. Az első alkalommal nem volt semmi gond. Második gyerkőc születése után azonban eléggé elkezdtek romlani a fogaim. Sokat kellett fogdokihoz mennem. A bölcsesség fogaim is teljesen szétmentek, de más fogammal is volt gond. Most a harmadik alkalommal nagyon vérzékeny az ínyem, sőt szerintem az egyik fogamnál be is gyulladt. Van egy bölcsesség fogam ami a várandósság elején bedurrant, szerettem volna kihúzatni, de a szájsebészeten sem vállalták röntgen nélkül. 20 hetesen menjek vissza, akkor csinálhatnak majd röntgent, és akkor rendbe teszik a többit is. De addig mit tehetek??? Tényleg elég ha Listerine-nel öblögetek? Vagy valami más megoldás?
2014. aug. 19. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem a szájzuhanyt javasolták terhesen, nekem is vérzett a fogínyem.

Vagy dörzsöld a fogínyt fogkefével, ne a fogadat! Így masszírozod végülis ez is jót tesz.

Ígyál kálciumot, sok mindent nem tudsz mást tenni. van iontoporézis kezelés, ezt terhesen nem tudom lehet-e, én már megszültem mikor voltam, ez jót tesz a fogaknak. Sok ásványi anyagot juttat be a fogba.

2014. aug. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

kalciumtabletta, sok tejtermek

verzekeny, gyulladt fogra valo fogkrem (parodontax, lacalut, meridol)+ fogselyem + szajviz (a cserszomorces nagyon olcso és direkt verző, gyulladt foginyre való)

2014. aug. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!