Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első babára hogy lehet...

Az első babára hogy lehet felkészülni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 19. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan hogy érted a felkészülést? Lelkileg sok beszélgetéssel a párunkkal és a pocakban lakóval. (mi terveztük a babát, nem jött könnyen, sokat beszélgetünk a párommal róla és a pocakomban fejlődő babánknak is sokszor mondjuk, hogy mennyire várjuk)

Anyagilag meg persze jó, ha minél jobb körülmények vannak. De okosan meg lehet oldani úgy is, hogy elkerülje az ember a bababiznisz marketingfogásait. Pl. nem vagyunk sem szegények, de gazdagok sem. Amiből újat kellett venni, azt újan vettük (kozmetikumok, pelenka ilyesmi), amit meg lehetett oldani használtan, azt jó áron beszreztük úgy( babakocsi, alig használt babaruhák például). És nem hagytuk, hogy elkapjon minket a vásárlási gépszíj, kikértük védőnő, kisgyerekes ismerősök véleményét az elengedhetetlen dolgokról, arról pl. h milyen ruhából mennyit kell feltétlenül venni és nem költekeztünk feleslegesen.

2014. aug. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem előre sehogy!

Ha már összejött a gyerkőc, akkor a terhesség alatt folyamatosan lehet szokni a gondolatot, de előre felkészülni szerintem lehetetlen.

De kell is az a 8-9 hónap, hogy az ember belerázódjon, hogy mostantól szülő és ez elég sok és komoly dologgal jár...

Szerintem ezt át kell élni és megélni és akkor belerázódik majd az emberfia/lánya...

Enélkül hülyeség az egész. felkészülősdi...

2014. aug. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első gyerekem van. Főleg az itteni fórumon olvasva a sok rágörcsölést, megfogadtam, hogy ilyet nem csinálok, nem generálok magamnak felesleges stresszt.

Ha a baba jókedvű és érdeklődő, akkor nagy baj nem lehet.


Egyedül csecsemő újraélesztési tanfolyamra mentünk el, hogy vészhelyzetekben tudjuk, hogy mi a teendő. Remélhetőleg soha nem lesz rá szükség, de tudjuk, hogy hogyan kell újraéleszteni, mit kell csinálni lázgörcs, kruppos köhögés, fulladás, fizikai trauma, stb esetén.


Mást nagyon elrontani nem lehet. Más 4 hónapos, én teljesen nyugodtnak érzem magam és a baba is az. Nagyon keveset sír, jól alszik, jól eszik, sokat mosolyog.


A férjemnek már van gyereke, így a kezdeti gondozási lépéseket ő mutatta meg (hogyan kell pelenkázni, fürdetni, büfiztetni, stb), a többi meg jött magától.

2014. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi nekünk volt időnk 3 év után most márciusban sikerült legnagyobb örömünkre :)
2014. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!