Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mennyi ideig tartott...

Nektek mennyi ideig tartott bevásárolni a babának? Mikor kezdtétek el? Miből vettetek használtat? Miből vettetek újat?

Figyelt kérdés

2014. aug. 21. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
1 hónappal a születése előtt... kiságyat vettünk újat, pelenkázóval, de olyat ami majd rendes ággyá alakítható, hogy ne csak pár évig tudja használni :) textil pelenkán, fürdőlepedőn kívül mindent kaptunk kölcsön rokonoktól, barátoktól... semmi mást nem kellett vennünk...
2014. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb a 7. Hónaptól indultam meg aktívan.De a kiságyat,babakocsit ezeket a nagyobb drágább dolgokat már onnan nézegettem mikortól megtudtam hogy babát vàrok.Hasznàltat nem vettem semmiből.
2014. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hónapokig vásárolgattunk. 3-4 hónapos terhesen már nézegettem az akciókat, leárazott, utolsó darabos ruhácskákat megvettem.

Babakocsit újat vettünk, a 25. hét környékén, szintén akció idején.

Többi dolgot (ruhát, ágyat, kádat) kaptunk rokonoktól, ezeket úgy a 30. hét környékén hoztuk el.

Matracot vettünk még újat, ezt úgy a 36. hét körül, illetve légzésfigyelő volt még új, ezt akkor vették meg a férjemék, amíg a kórházban voltunk.

2014. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kezdtünk el vásárolni. Használtan vettük a babakocsit, a hordozót, a pihenőszéket. Babaruhából nagyon sokat kaptunk az ismerősöktől használtan. Új ágyat vettünk, matracot, bébiőrt, kisebb kiegészítőket.

Mivel nem vettünk mindenből újat ezért hosszabb időbe telt mindent összevadászni olyan állapotban, minőségben és árban, ahogyan azt szerettük volna. A 36. hétre végeztünk a beszerzéssel.

2014. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most vagyok 25 hetes és 2 hete vásrolgatunk ezt azt. Főleg a nagyobb dolgokat. Az első babánál nagyon sok mindent kaptunk kölcsön, szinte semmit nem kellett venni. Akkor újonnan szoptatóspárnát, textilpelusokat, cumisüvegeket, mellszívót, egy-két ruhácskát, takarót, kiságyba való matracot, rácsvédőt vettem.

Most a második babát várjuk, külföldön élünk, és itt a használd dolgok iszonyatosan olcsók, viszont szép állapotúak. Úgyhogy most is szinte minden használt lesz, mert nincs szívem kiadni annyi pénzt az új dolgokra, ha fillérekért hozzájuthatok gyönyörű használt dolgokhoz. Meg aztán sokminden maradt a tesótól is. Most csak azt fogom megvenni újonnan, amit nem kapok meg használtan a 35. hétig.

2014. aug. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi talán az 5.-6. hónaptól kezdve minden hónapban vettünk vmit, így nem egyszerre volt kiadás, mi mindent újonnan vettünk.


Ruhákat kaptunk egy ismerőstől de az én lányom téli az övé meg nyári, így igazából sok ruha nem is volt jó!

2014. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ditta323 ***** válasza:
Én 26 hetes voltam mikor megvettünk szinte mindent. Egyedül kiságyat nem vettünk, mert anyum szépen megőrizte az enyémet és ahhoz csak matracot kellett venni, meg pelenkázót, rucikból is vettünk újakat, de kaptunk ismerőstől is. Amúgy kb 1 nap, mert felmentünk pestre és ott vásároltunk, de mivel ott voltunk ezért sok minden mást is vettünk.
2014. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!