Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2mm lett a tarkóredő vastagság...

2mm lett a tarkóredő vastagság 13 hetesen, a down kór pedig 1:270. Mennyire jók ezek az eredmények?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kombinált tesztet kértél?
2010. jan. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, ez a kombinált tesz eredménye.

papp-A szint: 0.55 MoM

Szabad hcg: 2.69 MoM

2010. jan. 16. 11:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Én laikus vagyok, de ha a doki javasolja a magzatvíz mintavételt, én megcsináltatnám. Mondjuk mi meg is csináltattuk ,mert a 4-es tesztnél 1:170-hez lett az arányunk Down kórra. A genetikai eredmény tökéletes lett, így nyugodtan várjuk a babánkat, már nem sok van hátra.

36+3 hetes

2010. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? 37 körül? Mert nekem is ennyi lett az életkori kockázat. Ez nem gond, meg a többi eredmény is jó.
2010. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia

A tarkóredő mérete megfelelő. A kombinált tesztnél úgy tudom, hogy 1:150 alatti aránynál szoktoak elküldeni amniocitézisre, legalább is az én védőnőm szerint.

Kérd ki az orvosod, ill. a védőnőd tanácsát. Egyébként ne izgulj!

2010. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem is 1:270 es kockázat volt az életkorom alapján.

Viszont az életkorom és a magzati minta lapján már 1:2594.

Voltunk genetikusnál,ő azt mondta hogy felesleges megcsináltatni a magzatviz vételt,mivel sokkal nagyobb a kockázata annak hogy a közben lesz baja a bajának,minthogy beteg legyen.Egyébbként én is úgy tudom hogy 1:150 körültől ajánlják.Ha jó volt az uh akkor nincs semmi baj szerintem.35 éves 22 hetes kismami

2010. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Egyébként 30 éves vagyok, és a dokim azt mondta jók ezek az értékek, csak én amiatt aggódom, mert mindkét eredmény nagyon a határnál mozog. Lehet elmegyek 4d-re, ott csak pontosabban tudnak mérni, nem?
2010. jan. 16. 13:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt olvasván a válaszolókat egy kicsit megriadtam...28 éves vagyok, az én eredményem:tarkóredő normál értékű, AFP 0,65, HCG 2,18, down kockázat 1/113, elmentünk tanácsadásra ahol a genetikai UH lecsokkentette a kockázatot 1/200 ra. Sokat vaciláltunk , hogy csináljuk meg vagy ne a magzatvíz vizsgálatot, de egy orvos sem ajálta, mivel nagyobb a kockázata annak, hogy elvetélek az amniocentézis következtében, így úgy döntöttünk a férjemmel, hogy nem csináljuk meg, és NAGYON REMÉLEM, hogy jól döntöttem. Azt mondják, nem lehet teljesen kiszűrni a rendellenességeket UH al, de az orvosom azt mondta, hogy valamit csak észre lehet venni, ha beteg a magzat...ezert 3 orvos nézte meg nekem UH, és nem láttak semmi rendellenességet. Menj el te is 4D re és nyugodj meg!

Minden jót és boldog babavárást!

24 h km

2010. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat aranyosak vagytok! Boldog babavárást mindenkinek!
2010. jan. 17. 07:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam 1:120 volt az arány,(betöltött) 35 éves voltam.Minden eredményem tökéletes volt,a védőnőm,és a dokim se ajánlotta a magzatvízvizsgálatot.Én viszont úgy döntöttem,h megcsináltatom(egy egészséges gyerek után nem tudtam volna beteg babát vállalni).Ha maradni akar a baba,meg is fog maradni.Ráadásul az ismeretségi körömben 4 kismamának csinálták meg.Mindenhol megmaradt a baba,és egészségesen meg is születtek.Az én eredményem is negatív lett,és ma már másfél éves a kis srác.Szeretnénk még gyereket,de ha számomra nem lesz megnyugtató az integrált teszt eredménye biztos,h bevállalom az amniocentézist.
2010. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!