Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hízás terhesség alatt?

Hízás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Terhességem alatt 6kg híztam idáig, pedig a 26 hétben járok. Félek, hogy a baba kicsi a korához képest. Mindig is rengeteget ettem kivéve most a héten eszek kevesebbet. Valami tippek hízásra étvágyra? 49kg kezdtem a terhességet. Ami még aggaszt kicsi a pocak a társaimhoz képest.
2014. szept. 2. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj többet hízni. Attól, hogy te hájat pakolsz magadra a baba nem fog nőni, Ő elvesz annyit amennyire szüksége van. A 6kg-os hízás meg teljesen normális, szerintem nem kevés. A has nagysága sem mérvadó, van akinek jobban tágul a hasfala, van akinek erősebben tart.

Munkatársam hízott vagy 25 kg-ot, kezdetektől fogva jó nagy hasa volt, mégis teljesen átlagos 3 kg-os babája született, míg unokatesómnak kisebb hasa volt, 9kg hízás, és kis híján 4 kg-os baba. Szóval emiatt felesleges aggódnod, örülj, hogy nem vagy bálna, az is lehet, hogy majd a vége felé hirtelen sokat nő a hasad.

Ha aggódsz akkor inkább menj el egy 4d-s UH megnyugtatásul, legalább látod a picurt, lesz róla képed is.

2014. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy 30 kg-ot kell hízni terhesség alatt. Ha az orvos, és a védőnő nem szólt, hogy gond van, akkor ne aggódj.

Nekem is kis hasam volt, 55 kilóval kezdtem a terhességet, 12 kg-ot híztam szülésig, tökéletesen egészséges fiam született, 48 centivel, és 2700 g-mal.

Pultosként dolgoztam, és aki napi szinten járt be, annak is a 6. hónap környékén tűnt fel, hogy babát várok...

2014. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Nyugi, nekem is 20 hetesen kezdték észrevenni a pocakom. Én is vékony vagyok, igaz híztam kerek 20 kilót :( és a baba 3580 grammal és 56 centivel született. Most is terhes vagyok, de NEM szeretnék ennyit hízni megint ( 2 kiló maradt

rajtam)

2014. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kell terhesen hízni.

Aki terhességi cukros nem sokat hízik mert diétán van.

Én az voltam, szülés után kevesebb lettem, mint a terhesség kezdetén, szóval minimálisat híztam. A babám teljesen normál nagysággal született. Szóval ne akarj hízni, fölösleges, utána csak gond leadni, nekem tök jók voltak a terhesség előtti gatyáim :)

2014. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Múlt héten voltunk 4d s azt mondták rendbe minden egészséges s a méreteinek megfelelő kislány.Én is vendéglátós vagyok s később tűnt fel még a kollégáknak is,hogy baba lesz.
2014. szept. 2. 14:08
 6/11 anonim ***** válasza:

az nem attol függ h te mennyit hizol h a baba mekkora lesz...én vagyok az élő példa...lányommal 25!!! kg-ot hiztam és éppen 3 kilo volt csak...nekem is mondtak a 30. héttől hogy kissebb 2 héttel stb...aztan hiaba dagadtam ő nem különösebben hizott.

most fiút várok, ma voltunk nagy UH-n, már 2 kiló és 46 centi....csak 31+2 vagyunk ma, de a méretei 34+4-ek...és "csak" 4 kilot hiztam eddig...

2014. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha voltatok múlt héten UH-n, és minden megfelelő volt, akkor mi a probléma? A felszedett kg-okra meg a hasad méretére jobban adsz mint arra, hogy ténylegesen meg lett nézve, le lett mérve a Babád? Nyugi, minden rendben akkor, örülj, hogy nem vagy nagy darab.
2014. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a lányommal 18 kg-ot híztam és 2900 gramm lett, a fiammal csak 7 kg-ot és 3330 gramm lett :)


Az elsőnél valahol a 18-19. héten kezdett látszani a hasam, a másodiknál már a 8. héten, de a végére mégis kisebbre nőtt, gondolom a kevesebb háj miatt.

2014. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért akarnál még többet hízni?

Én 47-el kezdtem a terhességet, most vagyok 32 hetes és plusz 6 kg-nél tartok. Sehol sincs rajtam egy deka sem, csak a pocakom nőtt (a pocakom sem nagy, mindenki olyan 5 hónaponak tippel). A babám pedig pont akkora amekkorának korához képest lennie kell, elegendő magzatvízzel. nem koplalok, csaqk odafigyelek, hog ymit eszem. És az orvos nem győz dicsérni, hogy milyen csinos és fitt vagyok. nem fáj a hátam a pocakcipeléstől, egyáltalán nem vizesedem, az eredményeim tökéletesek.

A terhesség nem arról kéne h szóljon, hogy most aztán meg kell enni napi egy üveg nutellát, mert hát most aztán mindent szabad korlátlanul habzsolni.

A kolléganőm az 5. hónapra 17 kg-t hízott, plusz 30 kilóval ment szülni, 20 kb rajta is maradt, amit nem bir leadni.Ez jobban hangzik?

2014. szept. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
véleményem szerint tökéletesen elég a terhességi korodhoz ennyi hízás,ha babád meg kissebb lenne vagy bármi gond adódna azt ultrahangon a doki észrevenné és jelezné..a pocakod meg alkati kérdés is ..személyszerint én is 26 hetes vagyok és 20 kg van már rajtam,most tudtam meg hogy terhességi dibéteszem lett elég súlyos és sok ra közre játszik a hízás..most vagyok ezért nagy gondba mert a cukorbetegség miatt a baba is veszélyeztetve van főleg ha nem tartom be az előírt diétás étrendet..nagyon nem jó hidd el mert amit eddig ehettem most minden tilos
2014. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!