Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Belerúgtam az ülőgarnitúrába,...

Belerúgtam az ülőgarnitúrába, felszakadt a körmöm kb.3/4 része. És, ha ez nem lenne elég pénteken utazunk Tunéziába!?

Figyelt kérdés

Mit csináljak? Menjek el orvoshoz? Nem szeretném, hogy letépje, megkínozzon. Jártatok már így? Olyan ideges vagyok. Természetesen fertőtlenítettem, beragasztottam.

15 hetes terhes vagyok


2014. szept. 3. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Hagyd leragasztva, ne menj élővízbe. Jo utat.
2014. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Olyan kellemetlen ez, ráadásul persze, hogy fürdésre készültem. :(

2014. szept. 3. 12:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is felszakadt egyszer, de a kezemen, a műkörmömmel együtt a sajátom, de az is "csak" háromnegyedig. Orvosi asszisztens vagyok, nekem a doki mondta, hogy nem szedi le, mert sokkal jobban fájna, így pedig vissza tud majd nőni. A lényeg, hogy mindig legyen leragasztva friss kötéssel, fertőtlenítsd minden fürdés után.
2014. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is. :)

Szerinted a víztől nem lehet baja?

2014. szept. 3. 13:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Az sosem baj ha ránéz az orvos, letépni nem fogja szerintem csak megnézi hogy nem-e gennyes...De ha nem akarsz menni akkor folyamatosan ellenőrizd a körmöd állapotát és fertőtlenítővel törölgesd rendszeresen akkor is ha nem vérzik. Sajnos élővízbe tényleg nem ajánlatos így menni, de ha esetleg annyira begyúgyul hogy már tényleg csak a seb van rajta akkor esetleg, de én meggondolnám... De lehet kapni olyan ujjvédőt ami elméletileg vízálló.
2014. szept. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Közben beszéltem az orvossal. Azt mondta, hogy ha nem akarom, hogy leszedje, akkor csak fertőtlenítsem Betadinnal, és ragasszam be, de így tovább tart a gyógyulás.

Igen, én is gondoltam erre a kis gumira, amit rá lehet húzni, holnap veszek is szerintem.

2014. szept. 3. 13:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Vegyél steril sebészeti kotozot a gyógyszertárban.
2014. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vettem már, köszönöm! :)
2014. szept. 3. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!