Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dr Vegera Attila székesfehérvá...

Dr Vegera Attila székesfehérvári nőgyógyászról szertnék véleményekt! Vállal szülést?

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 21:46
 1/6 anonim válasza:
48%
Nekünk nagyon rossz tapasztalatunk van vele, és több ismerősömnek is. Régen nagyon jó híre volt, de mára nagyon elmozdult a bevétel irányába az emberség és kötelességtudás vonaláról. Nekünk nem volt fogadott orvosunk, és hozzá kerültünk szerencsétlenségünkre. Úgy kezdte, hogy megsértődött mivel nem írtuk alá a beleegyező nyilatkozat azon pontját, hogy a szülésnél és a vizsgálatoknál bent lehetnek tanuló orvosok, és azt a pontot sem, hogy bármilyen beavatkozást elvégezhetnek tájékoztatás nélkül. Kérdés nélkül repesztett magzatburkot, nyilván 10 ember figyelő tekintete előtt. Szóval rá nem vonatkoznak a szabályok... A stílus volt a második leginkább kifogásolható a vele való kapcsolatunkban. Vérlázító módon beszélt a feleségemmel, és úgy gondolom, hogy egy vajúdó kismamának a legkevésbé egy bunkó sértődött hőbörgésére van szüksége. Következő lépésben amikor már szülőszobán voltunk, egyből oxitocint akart adni, miközben voltak saját rendes fájásai a feleségemnek. A magyarázat erre, hogy nincs erre idő, mert nagyon sok kismama vár szülőszobára. Magyarul kihűl a kávé és nincs idő megvárni hogy a baba magától szülessen meg és 10 perc alatt kell megszüleszteni lehetőleg vákummal, hogy legalább anyát is lehessen vágni, vagy szakadjon magától. Itt kértük, hogy legyen kedves elbattyogni melegebb éghajlatokra. Érdekes módon a doktornéni aki leváltotta és a szülésznő akit mi fogadtunk simán levezette a szülést úgy, hogy egy 4kg-s babát segítettek a világra minden beavatkozás nélkül. Tehát sem vágás, sem szakadás nem volt. Nem ragoznám tovább, szerintünk ez a doktor már csak a "régi dicsőség" fényében fürdik, de újabban csak arra megy rá, hogy minél több kismamája legyen lehetőleg jó vastag borítékért, viszont ebben az is benne van, hogy senkire nincs ideje kielégítő mértékben.
2017. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Még annyit felejtettem ki az előző kis esszéből, hogy utólag azzal magyarázta a magzatburok repesztést, hogy zavaros, túlhordásos színe volt a magzatvíznek. Később a zárójelentésre már az került, hogy tiszta magzatvíz...

Gyanítom ez is csak erődemonstráció volt, mert voltuk olyan vérlázítóan pofátlanok, hogy nem fogadtuk el minden pontját a beleegyező nyilatkozatnak.

2017. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Tudom, hogy a kérdés nem mai, de hátha valaki mostanában érdeklődik a doktor úr felől.

A mai napon találkoztam vele életemben először, és nagyon remélem, hogy utoljára. Az első NST vizsgálatra mentem ma a székesfehérvári kórházba. Ő volt az orvos, aki a vizsgálat eredményét kiértékelte. Vagyis ki kellett volna, hogy értékelje, ellenben az idejét inkább felesleges és megalázó megjegyzésekre pazarolta, a vizsgálatról magáról egy szó sem esett.

Miután beszólítottak, hellyel kínált, de rám sem nézett, majd az asszisztensének magyarázott valamit hosszasan, ezután a következő párbeszéd zajlott le közöttünk, megalapozva a hangulatot:

Dr: egy utolsó ultrahang kéne!

Én: Rendben van. (Gondoltam, oké, ha hazaérek, kérek időpontot a magánklinikán, ahol addig a terhesgondozást végezték.)

Dr: [néz kérdőn] Maga nem magyar?

Én: ???

Dr: Maga nem magyar? - ismétli hangosabban, még lekezelőbben.

Ekkor esett le, hogy nem egy újabb UH-ra van szüksége, hanem a korábbi UH eredményére.


Ezután kérdezett még néhányat, megnézett pár korábbi leletet, majd elköszönt. Azt, hogy mikor kell visszamennem nekem kellett az általa kiadott papírról lelesnem, mert nem volt kedve tájékoztatni, illetve azt sem mondta meg, rendben volt-e a vizsgálat. Abból következtettem, hogy igen, hogy csak egy hét múlva kell mennem legközelebb...


Tudom, hogy ez nem tűnik annyira durvának, de ott, akkor igenis az volt. Nem éreztem szükségét annak, hogy így megalázzon, csak mert félreérthetően fogalmazott. Persze aztán minden kérdésére pontosan tudtam válaszolni, hiszen akkor már felvettem a fonalat - de a véleményem róla alig bírtam magamban tartani. Csakis azért fogtam be a szám, mert ott fogok szülni pár héten belül, és nem volt kedvem konfrontálódni.

Mondjuk, ha ő lesz ott a szülésnél, biztosan más orvost kérek majd!

2018. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem Ő volt a választott orvosom. Soha semmi gondom nem volt vele. Rettentő tapasztalt, ami nekem nagyon fontos volt a választásnál. Mindenképpen olyan orvost akartam, aki saját hatáskörben egyedül dönthet, nem szükséges engedélyt kérnie (akár pl. egy császárhoz). Hogy bunkó lenne? Sosem tapasztaltam. Velem mindig rendesen bánt. Nem vagyunk haverok, nem ápolgatja a lelkemet. Nem is ez a dolga. Tárgyilagosan, alaposan válaszol minden kérdésre. A másodikat is nála szülöm. Konkrétan nem mennék máshoz!!!
2021. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 katalin7878 válasza:
100%
Harmadik gyerekkel kerültem hozzá.Soha többé nem akarok találkozni vele.Maga magyar?Ez a kedvenc mondása miután az idétlen motyogását nem érti az ember és visszakérdez. Durva ,fájdalmat okoz ,gúnyos.Egy közönséges bunkó.
2021. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sssaszem ***** válasza:
Költői kérdés!!!! Másokkal, miért olyan kedves? Mert gondolom fogyatékos azért?
2021. dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!