Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jelentsem be hogy...

Mikor jelentsem be hogy terhes vagyok a munkáltatónál? Többi lent

Figyelt kérdés
Jelenleg 6 hetes vagyok, jövő héten megyek orvoshoz. Októberbe lesz három éve hogy ott dolgozok ahol. Határozott szerződésem van, novemberbe elvileg megkapnám az állandosítást. Ti mikor mondanátok el a munkáltatónak?
2014. szept. 8. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Két variáció van.


1, Nagyon őszinte leszel és bevallod már most. Ennek két kimenetele lehet

a, A főnök jó fej és így is állandósítani fog (ennek az esélye minimális)

b, A főnöknek hirtelen eszébe jut, hogy rosszul megy a cég és sajnos nem tud állandósítani (ennek igen nagy az esélye)


2, Kivárod az állandósítást és utána közlöd. Szintén 2 kimenetele van.

a, Ha a főnököd rendes, nem veszi személyes sértésnek és a lehetőségekhez képes örül nektek. Jár a TGYÁS és a GYED(szülés után talán visszavesz).

b, Te leszel a gaz csaló, aki meglopja a céget, de legalább járni fog a TGYÁS és a GYED (ne reméld, hogy utána visszavesznek)


Lehet, hogy érdekember vagyok, de én a 2. variációt választanám, mert a piszok nagy őszinteségért még nem fognak pelust adni...

2014. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez nem cég :) állami téma.
2014. szept. 8. 21:45
 3/7 A kérdező kommentje:
vagyis attól cég csak nem mondjuk ilyen multi, érted :) amúgy én is gyanítom, hogy nem mondom el még aztán lesz ami lesz, van B tervem. de gyedet igy is úgy is kapok nem?
2014. szept. 8. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Állandósítás után. Márcsak babonaságból sem szokás túl korán bejelenteni. Én a 14. hét utan közöltem.
2014. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azzal hivatalosítottam, hogy leadtam az igazolást a 90 napos terhességről a családi adókedvezményhez.

3 hónapot sokan megvárják.

Mondjuk a főnökömnek a pozitív teszt másnapján kellett szólnom, mert nagyon lelkesen rám építve szervezte a következő évi munkákat és nem akartam szban hagyni.

2014. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
én még a közvetlen főnökömnek sem szóltam nemhogy a nagyfőnöknek. mostanában nem érzem azt hogy el akarom mondani hamarabb mint 12 hét. köszi a válaszokat. kiváncsi leszek mi lesz velem, velünk :) mindegy van B tervem ha úgy alakul
2014. szept. 8. 21:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 15 hetesen jelentettem be, szintén hasonló gondok miatt. Neked is ezt javaslom. Szerencséd van, mert jön a pulcsis/blézeres időszak és így nem lesz feltűnő ha esetleg puffadsz. Munkatársak ugyis csak 16.dik héttől veszik észre, hogy esetleg lehet nálad vmi....
2014. szept. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!