Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet terhes vagyok, közel...

Lehet terhes vagyok, közel 100kg-val estem teherbe. Fogok fogyni vagy súlyt megtartani diéta betartással?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne ha betartom ezentúl (mert most nagyon elszánt lettem) a 180 grammos szénhidrát diétát vagy még kevesebbet ha a doki úgy rendeli el, létezik, hogy még ezután is hízni fogok?

Első gyermekemmel 80kg-val estem teherbe és híztam közel 30kg-t:( Pedig nem voltam kívánós, nem ettem többet...

(Kérem kíméljenek a negatív kritikától mert betegség áll a túlsúlyom hátterében.)



#terhesség #magas súly
2014. szept. 10. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha megtalálod a megfelelő diétát, csak annyit fogsz hízni, amennyit a baba és a motyói rád raknak. Ezt jól körbe kell járni.
2014. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia. Ha megkerdezhetem milyen betegseged van?

Nekem is hormonproblemam van, ami miatt mindig hiztam.

Most 89 kg-mal estem teherbe, es meglepodtem mikor azt mondtak fogytam 3 kgot.

Azota 88 vagyok, 20 hetes multam.

Lehet hogy meg boven fogok hizni, de azt mondjak nem valoszinu..es nem dietazom.

Sajnos dietaban nem tudok segiteni.

Boldog babavarast!

Kitartas, ha eszreveszed hogy hizol szerintem orvosi segitseggel tarthatod a sulyod.

2014. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én 88kg-val estem teherbe és szüléskor 94kg voltam,lányom 4kg felett született.

Mondjuk én nem voltam kívánós a szó hagyományos értelmében,én ugyanis a (zöld)salátákat kívántam :),így szerencsére nem is híztam,csak annyit mint a baba súlya és magzatvíz+méhlepény súlya volt összesen.(6kg)

Nem voltam cukros és semmi egyéb betegségem sem volt.

2014. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Inzulinrezisztencia a fennálló betegségem.
2014. szept. 10. 15:46
 5/13 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél közel húsz kilóval voltam kevesebb szülés után egy héttel, mint ahogy a kórházba mentem.

A másodiknál tíz kilóval voltam könnyebb.

Mind a kettőnél terhességi diabétesz és diéta.

Az inzulinrezisztencia miatt kérd a dokidat, hogy korábban csináljátok meg a hivatalos cukorterhelést, hogy ne a 24. hét után derüljön ki a gond. A diabetológussal egyeztess a diétáról, és rendszeresen nézzétek a vércukrodat. (Akár otthon önellenőrzésként is elkezdheted, ha eddig nem tetted.)

Ha tényleg betartod a diétát, akkor a nagy fokú hízás nem valószínű. Ha pedig mégis sok megy rád, akkor ott nem a nem megfelelő táplálkozás a baj.

2014. szept. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Cukrom mindig rendben volt csak az IR a bajom.
2014. szept. 10. 15:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én 110 kg voltam, amikor sikerült a baba. Most vagyok 24 hetes, a pocakom akkora mint egy ház. Már "csak" 109 kg vagyok. Nem tornázok, nem diétázok, de mondjuk nem is zabálok annyit, mint előtte. Csak odafigyelek, hogy legyen elég vitamin, és ásványi anyag bennem. (nem szedek rendszeresen terhesvitamint, azt csak olykor) Sok gyümölcsöt, és zöldséget nasizok. Nagyon fontos, hogy elég magnézium legyen az ember lányában, így nem veszek meg az édességekért sem. Ha így folytatom, a szoptatás alatt lemehet a maradék fölöslegem is, mivel ott is elsősorban a már felhalmozódott cuccból készül a tej :) Most a baba használ minden felhalmozott cuccot, (és az van bőven) mondjuk ezáltal a fejem tiszta ragya, mert ugye a fel nem használt mérgek ott szeretnek távozni leginkább, de odase neki, ha mindketten egészségesek vagyunk :) Szóval kitartás, a terhesség nem csak a hízásról szólhat :)
2014. szept. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én is 110-el estem teherbe most a második babával, a 20-22. hétig egy kilot sem hiztam, mostanra járok 3,5-4 kilónál, nem cukrosdiétázok, csak odafigyelek az étkezésemre, sok gyümölcs...minden nap magnesium es Femibion...nekem a pajzsmirigyem működik kicsit alul:(

a lányommal anno 90-el kezdtem és 25 kilot szedtem fel(15 rajtam maradt szülés után...:()most szerintem még vagy 2 kilo feljön és annyi, szoval sztem szülés után kevesebb leszek mint voltam...:)

33 hkm

2014. szept. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én 120 kg-val estem teherbe, 160 CH diétával 3 kilót híztam csak. Kitartás és menni fog!
2014. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is IR-em van...84 kiloval estem teherbe es most a 20. Héten vagyok 76. Nyolc kilot fogytam eddig a dietaval, kemenyen tartom is. Sajnos a 16. Heten kiderult, hog terhessegi cukros lettem, igy vegig nagyon kemenyen kell dietaznom a tovabbiakban is. Szerintem ha tartod a dietat akkor nem fogsz 30 kilokat hizni, sot!!! Ez tenyleg elhatarozas kerdese...a babanak is jobb, ha Anya konnyebb es egeszsegesebb. Drukkolok! ;-) 20 hkm
2014. szept. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!