Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Falási rohamok az elso trimesz...

Falási rohamok az elso trimeszterben?

Figyelt kérdés
5 hetes vagyok.. Es mostansag sokszor nagyon durvan falasi rohamok jonnek ram, hirtelen hasit belem az ehseg es akkor azonnal muszaj ennem mert addig faj a hasam mig nem eszek. Ez most a terhessegtol vagy a vitaminoktol van, amiket szedek (Gravida, magne B6 - orvosom ajanlotta)? Azert nem szeretnek kover kismama lenni.. :)

2014. szept. 18. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
A vitaminok növelhetik az étvágyad, de kövér csak a kajától leszel, amit megeszel. Rá lehet fogni a terhességre sok mindent, de nem érdemes. Most sem kell két ember helyett enned, és pont ugyanúgy kell, hogy legyen önuralmad, mint előtte. Kismamának is lehet nemet mondani!
2014. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze en is emiatt aggodom, de a Gravidat csak a fejl. rendellenessegek megelozese miatt szedem, 2. trimben talan abba is hagyom.. De a Magne B 6ot meg B vitamin hianyra szedem (neha rangatozik egy ket izmom).. Probalom visszafogni magam, csak olyan hirten megehezem, eddig ez nem volt..
2014. szept. 18. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugrál a cukrod. Minél kevesebb szénhidrátot egyél. Persze a napi ajánlott adagot vidd be! Cukorbetegdiétát folytass pár napig, utána se egyél sokkal több szénhidrátot.
2014. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is voltak falási rohamaim az elején nem is tettem ellene semmit igényelte a szervezetem,később lenyugodtam ilyen téren,nem vagyok kívánós,mostmár odafigyelek mit eszem.Nemsokára töltöm a 28 hetet eddig +4 kg van rajtam,de az elején nekem a hányingert a falás helyettesítette,rosszullétes korszakom nem is volt.
2014. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fejlődési rendellenesség megelőzésére folsav kell, a többi felesleges (persze, ha én gyártanám és az én profitom múlna rajta, nem ezt mondanám).


Dietetikus és folytass Ch diétát, mert valószínű, hogy gond van/lesz a cukroddal.

2014. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én is így voltam vele...az 5.héttől egészen a 8. hétig. hirtelen farkaséhség tört rám és muszáj volt ennem valamit, máskülönben hányingerem volt és szédülés jött rám. Én azt olvastam,hogy ez teljesen normális. Persze mindenkinél máshogy nyilvánul meg. Próbálj inkább gyümölcsöt enni olyankor,mikor rád tör az éhség. Különben a 9. héttől nálam teljesen elmúlt, egy kilót szedtem csak fel eddig. 😊 11 hkm
2014. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hú, nekem inkább a második trimeszterben volt ilyen.(Az elején a 15. hétig a hányinger miatt, a 30. hét után meg amiatt nem tudtam enni, mert nyomta a gyerek a gyomromat)A terhesvitaminok jókora étvágyat csinálnak, sajnos. Én a hipp natalt ittam meg folsavat szedtem mellé, az nem kozott akkora falási rohamokat. De így is sokat szenvedtem az étvágyamtól (nem az éhségtől, mert az nem ugyanaz!) a 20-30 hét között.
2014. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gravida nálam is durva falási rohamokat okozott, ki is vágtam a fenébe. Pontosabban sajnáltam. :) El van téve tartaléknak, ha véletlenül kifogynék a másikból, hátha bekapok még egyet-egyet. A magne B6-tal nincsen baj. Válts vitamint, egykutya az összes, én direkt rákérdeztem.
2017. jan. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!