Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a kislányom himlős lett én...

Ha a kislányom himlős lett én pedig pár hetes terhes vagyok árthat a vírus a babának?

Figyelt kérdés
Én már átestem a betegségen még gyerekkoromban. A csoportjuban már van himlős és kicsi az esélye hogy nem kapja el főleg hogy a barátnője lett himlős.
2014. szept. 18. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Bárányhimlő? Ha te átestél rajta, nem lesz gond. A kisfiam is bárányhimlős lett, amikor 9 hetes terhes voltam. Most 29 hetes vagyok, minden eredményünk jó, jól van a babám.

Egyébknt nekem orvos mondta, hogy nem lehet gond, ha már átestem rajta.

2014. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak ha nem estél volna át rajta akkor lenne gond, de így semmi baj nem lesz. Egyébként bárányhimlőn átesett anyukák babái a 6. hét végéig védettek a bárányhimlő ellen, tehát születése után egy kis ideig még mindig nem kell aggódni ha ilyen közegbe kerülnétek.
2014. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy bárányhimlőn vagy rózsahimlőn estél át? A kettő tünetei nagyon hasonlóak.

Illetve ritka esetben kétszer is el lehet kapni, ha az első nem volt elég "erős" lefolyású.


Én is azt hittem, hogy voltam már bárányhimlős, aztán huszonévesen újra elkaptam, 3 hétig ki sem tudtam kelni az ágyból (vagy azért, mert az első csak rózsahimlő volt vagy mert nem volt elég erős, ezt senki nem tudta nekem megmondani).

2014. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!