Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem engedi az orvos...

Miért nem engedi az orvos hogy kezeljük a lehetséges hüvelygombámat?

Figyelt kérdés
Amikor pozitívat teszteltem rá két napra elkezdtem ott lent viszketni ezért elmentem a nőgyógyászomhoz. Akkor még nem látott semmit de mondtam neki hogy elkezdtem ott lent viszketni azt mondta hogy valószínűleg hüvelygomba de egyelőre foglalkozzunk csak a terhességgel. Vissza hívott rá másfél hétre akkor már látta a babát is és volt szívhang is akkor voltam 7 hetes. Mondtam neki hogy még mindig viszketek de azt mondta míg nem töltöm be a 12 hetet addig nem kezelheti a gombámat de igazából meg se nézett. Amikor régebben volt hüvelygombám akkor ilyen fehér túrós folyásom is volt de most az nincs csak viszketek de úgy hogy majd meg őrülök. Főleg fürdés közbe. Napközben szinte nem is érzem. Most jött meg az első labor eredményem és baktérium van a vizeletemben amire a háziorvosom antibiotikumot írt fel. Lehetséges hogy ettől van a viszketés? Ha pedig tényleg gomba miért nem kezeli az orvos hiszen itt is olvastam több kismamától hogy nekik is volt és canestent írt fel a doki pedig ők se voltak még 12 hetesek. Most vagyok 8 hetes és nem tudom hogy fogok még 4 hetet kibírni. Ja és még azt is mondta a doki hogy csináljak cickafarkfű teát és az tegyem a fürdővizembe és abba ücsörőgjek. De a cickafarkfű teáról és az ülőfürdőről is azt olvastam hogy korai terhességnél vetélést okozhat. Most akkor mit csináljak? Várom a hasznos tanácsokat! Köszönöm
2014. szept. 19. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Válts orvost!

A gombát kezelni kell,és lehet is a terhesség egész időszakában.

2014. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt sajnos mindhárom terhesség alatt, kaptam is rá krémet, kúpot.
2014. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Váltanék én szívesen orvost csak az a baj hogy a környékben az összes rendelőben ez az orvos van. Max. a kórházban tudnék másik orvoshoz menni. Most megvárom az antibiotikum kúra végét és ha semmi változás akkor utána bemegyek a kórházba rendelésre más orvoshoz.
2014. szept. 19. 15:44
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja a kórház 40 km-re van.
2014. szept. 19. 15:44
 5/14 anonim ***** válasza:
Vegyél Canestent és használd. Semmi bajod nem lesz.
2014. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen,recept nélkül tudsz venni.Olvasd el a neten hogy melyiket lehet alkalmazni terhesség alatt.Nekem is volt,terhesség alatt!Mind a 3 terhességnél amúgy soha sincs!De az orvos mindig kezelte.
2014. szept. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Recept nélkül is lehet kapni rá kúpot, krémet, canesten, candibene, pevaril g amiket ismerek, ezeket lehet terhesség alatt is. Az antibiotikum kúra meg csak még súlyosbítani fogja a hüvelygombát, úgyhogy utána már mindenképp kezelni kellene.
2014. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vegyél Canestent, nekem a doki mondta, h azt vegyek amikor ilyen gombás tüneteim voltak és 10 hétben jártam :)
2014. szept. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is kellett antibiotikumot szednem. Utána nekem is előjött a gombám (előtte 5 évig nem volt). A doki egyből Canesten kúrát javasolt. Vény nélkül lehet kapni. Szerintem ne kínozd magad tovább. Kezeld a problémát!
2014. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És a canestent lehet antibiotikum kúra alatt is használni vagy várjam meg a végét? Hétfőig kell szednem
2014. szept. 19. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!