Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Decemberre kiírt kismamák!...

Decemberre kiírt kismamák! Lehetne esetleg, hogy?

Figyelt kérdés

Igyekszem rövid,tömör,és határozott lenni:)

Keresgéltem,nem találtam olyan oldalt,kérdést ahol a decemberre kiírt kismamák beszélgethetnének! Nekem sokszor megfordult a fejembe,hogy "de beszélgetnék" olyan kismamákkal akik szintén télre várják a babájukat.. Sajnos a környezetemben eme téren magamra vagyok utalva..

Kérdéseim egyszerűek és lényegre törőek:)

1.Mikorra vagy kiírva?

Kislány vagy kisfiú lesz? És mi lesz a neve?

Mi mindent szereztél már be az érkezésére?

Hogy érzed magad? Gondolok itt tünetekre,kedély állapotra és mi egyéb más,nekem csak jó ha bőven kifejted:)

Tervezett baba vagy nem?

Hány éves vagy?

Problémás vagy probléma mentes a terhességed?

Sokat híztál?

A rokonok,barátok örülnek a baba érkezése miatt?

Mit csinálsz másképpen mióta terhes vagy?

Félsz a szüléstől? Készülsz rá valamilyen módszerrel? "torna,jóga,homeopátiás szerek"?

Magán orvoshoz jársz vagy nem?

Hirtelen ennyi jutott eszembe:) Elnézést,tudom hosszú lett:) De jó lenne olyanokkal is kapcsolatba lépni,beszélgetni akik "sorstársaim"

Köszönöm ha válaszoltok:) Ha nem azt is hisz még is csak benéztetek:)



2014. szept. 19. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nők Lapja Café-n mindig van ilyen topic, csatlakozhatnál ahhoz is. Mi is egy ilyenben beszéltünk át minden aktuális kérdést :) 2014 decemberi babák vagy ehhez hasonló néven
2014. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Jelen! :)


Na kezdjük akkor az elején! :)

December 27-re vagyok kiírva, de a leleteim és a kórelőzményem (első baba is császár) előbb lesz egy programozott császárom kb a 37-38 hét környékén. :) Kisfiút várok, már van egy 5 éves kislányom. A neve az édesapja után Zoltán lesz. Eddig még csak a babakocsi van meg, az is a lányomról maradt meg. Kiságy is van, csak rendbe kell tenni illetve egy két babaruha, amit félretettünk és fiúnak is jó. :)

Tünetem jelenleg semmi nincs, kedélyállapotom teljesen változó. :D Néha keményedik a hasam, de ez ilyen. :)

Ő most tervezett baba. :) Szerencsére nagyon hamar sikerült is. Mindig elszomorít amikor olvasom, hogy milyen nagyon sokáig próbálkoznak egyes párok, hogy babájuk legyen. Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy nekünk ilyen könnyen sikerült.

Most 27 éves vagyok, lányom születésekor 21 voltam, rá egy hónapra töltöttem a 22-t.

A mondandóm elején már kiderült, hogy konkrétan a terhesség problémamentes, de mégsem annyira, hogy tök jó legyen. :) A labor eredményeim nem tökéletesek. De nincs magas vérnyomásom, nem lettem cukros semmi ilyesmi.

20. hétről 24. hétre felszaladt hirtelen 5 kg. Egyből szénhidrát diétára fogtak, azóta lement 2 kg. Most +4 kg-nál tartok az induló súlyomhoz képest. :)

A rokonok nem voltak annyira lelkesek mint az első babánál, de azért örülnek. Az ismerősök barátok, meg szinte jobban várták, hogy sikerüljön, mint mi. :D

Mindent ugyanúgy csinálok, mint a terhesség előtt csak nem emelek annyit. Még mindig dolgozom. Egy saját kertészetet vezetek. Jah, meg hát másképp étkezem a diéta miatt.

Mivel császárom lesz, így igen félek tőle, az első nem volt valami jó.

Van fogadott orvosom, de csak azért mert találtam egy olyan nőgyógyászt a kórházban, aki endokrinológus is, nekem meg pajzsmirigy alul működésem van.

Szerintem mindenre válaszoltam. :) Ha van még kérdésed írj bátran. :) És Te is megírhatod az alap információkat. :)

Mikor jön a baba? Hányadik baba? Tervezett-e? Stb....

2014. szept. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én december 12-re vagyok kiírva,de valószínűleg előbb fog érkezni,mert a belső méhszájam már a 21.héttől nyitva van. 2-3 hetente járok kontrollra,szerencsére nem nyílt tovább,de azért vigyáznom kell magamra és sokat pihennem,ami egy majdnem 2 éves mellett nem egyszerű. Most kislányunk lesz,Eliza Molli lesz a neve. Majdnem mindene megvan,nagyon sok minden maradt a bátyusról,pl kiságy,babakocsi,pelenkázó,stb,ezekre már nem kell költeni. A ruháit is megvettem már,még kell pár db rugi és teljes a szett,na meg egy hordozó,mert azt az elsőnél csak kölcsön kaptuk. 23 éves vagyok,tervezett baba. Sajnos most is sokat híztam,eddig 12 kg pluszom van,a fiammal összesen 30 jött fel,remélem most ennyi azért nem lesz,mert nagyon megnehezítette a dolgaim az utolsó hetekben a sok súlytöbblet :( kicsit tartok a szüléstől. Könnyebb volt,amikor még nem tudtam,hogy mi vár rám :D csak az a fontos,hogy minden rendben legyen a babával,na meg én sem szeretnék maradandó károsodást szenvedni szülés közben. Tudom,hogy nagyon fáj,akkor meg akarsz halni,de tényleg csak pár óra az egész és utána elfelejted,hiszen van értelme minden egyes fájásnak. Te se félj,csak sodródni kell az árral,vissza nem fordulhatsz :) rokonok vegyesen fogadták,pontosabban nem olyan lelkesen,mint az elsőt. Most csak olyan "hm,gratulálunk" vagy még ennyi sem volt. Mindegy is,mert nem érdekel semmilyen vélemény,mi nagyon boldogok vagyunk. És Veled mi a helyzet,Kérdező? Ugyanezekre a kérdésekre a válasz? :P
2014. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok:) De szupi,hogy írtatok:)

Elsőnek köszi az infót,mindenképp meglesem:)

Másodiknak nagyon gratulálok a babához:) És milyen mázlista vagy,hogy kislány után kisfiú érkezik:) Tök sokan szeretnének úgy babát,hogy egyik ilyen nemű legyen a másik meg olyan:) Persze nem "kívánság műsor" de hát akkor is:)

Egyik ismerősöméknek 5 lányuk született,addig addig "mentek" míg fiú nem születik,hát most már nem szeretnének többet "próbálkozni":D

Uh én félek a császártól:/ jobban mint a természetes szüléstől. Nem tudom miért:/

Hát én december 17-re vagyok kiírva,illetve eddig így volt,de aztán kiderült,hogy a baba 1 héttel kisebb így módosították a dátumot 25-ére. Meglátjuk mi lesz:)

Kislányom lesz:) Igazából gonosz és rút mód én mindig is kislányról álmodoztam:) Mindig mondták,hogy mind1 csak egészséges legyen,én erre azt válaszoltam,hogy persze egészséges kislány:D

Én eddig 6kg-ot híztam. Mindenki nagyon örült a babának,bár nálunk nem tervezett baba!

23 éves vagyok. Az ágyneműgarnitúrán,és egyéb apróságokon kívül már minden megvan..Szerencsére az én leleteim tökéletesek.A cukrom is jó lett,pedig nagyon-nagyon féltem attól,hogy rossz lesz! Magán orvoshoz járok. Én mióta terhes lettem eléggé síros is lettem:D Pedig nem vagyok az a pityogós fajta:)Lehet, hogy valamit kihagytam,de mindenképp pótlom majd:) Nagyon köszi,hogy írtál:) Jó beszélgetni olyanokkal akik szintén kismamák,jó megosztani az élményeket,tapasztalatokat:)Azt talán elfelejtettem,hogy bár a terhesség alapjában véve problémamentes,vannak nehezebb napjaim,mikor sokat keményedek,esetleg a hátam fáj,és hasonlók! Annyi még hogy az éjszakák már kb 4-5 napja nehézkesebbek,sehogy sem jó..És sokszor kelek.

2014. szept. 19. 18:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia

En dec 25-re vagyok kiirva. Kislanyom lesz. Eddig problemamentes a terhessegem szerencsere. Fogadott dokihoz jarok,bpn Bajcsy ban szulok lehet h csaszarral majd eldonti a foorvos

Eddig 2-3kgt hiztam. Azon kivul,hogy nem nagyon tudok aludni a folytonos labgorcs miatt,jol erzem magam.

2014. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3-as válaszolónak is gratulálok:)Végül is azért nagyjából leírtam mindent:) Asszem írtam már én is 23 éves vagyok:)

Gratulálok a babákhoz és a már meglévő kis lurkókhoz:)

Nekünk első baba lesz:)

2014. szept. 19. 18:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Utolsó válaszoló Neked üzenném, hogy pont most hétfőn voltam orvosnál és nagyon panaszkodtam az éjszakai lábgörcsökre pedig 3x2 magnéziumot szedek. A laboromból kiderült, hogy folyadékhiányos vagyok. Belgyógyászati kontrollom alkalmával, pedig azt tanácsolták, hogy igyak még többet, mert ha a szervezet úgy érzi, hogy kevés a folyadék akkor azt lábgörccsel üzeni meg nekünk. :) Csak győzzön a kismama annyit kijárni pisilni. Próbáld meg ha gondolod, nekem 2 nap alatt segített. Most utolsó éjszaka már nem volt lábgörcs.

2014. szept. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

December 22 re vagyok kiìrva. Van már egy 5 éves kisfiam, és most várjuk az öcsit. Szerettünk volna kislányt de hát ugye "nem kívánság műsor" ;)

Nevek vannak, de még nem döntöttek el melyik lesz a listáról!

20 hetesen hagytam abba a munkát mert kinyílt a külső mèhszáj, és álló munkát már nem végezhettem, sokat kell pihennem, persze ezt egy 5 éves mellett nehéz betartani. Sokat ég a gyomrom, és evéstől is légszomjam lesz vigyáznom kell mennyit eszek, eddig 6 kg ot híztam. A rokonok örültek bár az elsőnek jobban, de már évek óta hajtogatták mikor jön a tesó! Bevallom őszintén én nem akartam tesót, mert egyet is elég felnevelni a mai világban, de meggyőztem magam és mások is hogy igen is szükség van tesóra! Tavaly volt egy elhalt terhességem, akkor megint majdnem meggondoltam magam, eléggé megviselt de a párom ismét meggyőzött! 35 éves vagyok így sok gondolkodási időt nem hagyhattam magamnak!

Magán orvoshoz járok, de egyéb okok miatt nem fogom megfogadni.

Boldog és problémamentes terhességet kívánok nektek! :)

2014. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Nekem is sokat ég a gyomrom.. Plusz elég sokszor fáj is:( ami kicsit megnehezíti a mindennapokat! Mostanság aludni is nehezen bírok,illetve az alvással még nem is lenne gond,csak elaludni nehezen alszok el. Sehogy sem jó!

Hanyatt lenne a legjobb,de úgy meg nekem kényelmetlen:)

Gratulálok mindenkinek a babához,remélem leszünk még páran:)

2014. szept. 20. 08:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Hát akkor csatlakozok én is :)

December 6.-ra vagyok kiírva, kisfiú lesz (14.hét óta tudjuk, de még mindig hihetetlen, mert teljesen biztosak voltunk benne hogy kislány :)) talán pont ezért de nevet még mindig nem találtunk olyat amire mindketten azt mondanánk hogy na ez! Ágyneműt és pelenkát leszámítva már mindene megvan! Tervezett baba, előtte volt 2 vetélésem! Én 33, párom 39 éves! Eddig 12 kilót híztam, de a 14. héttől vizesedek és most már nagyon! Mindig is nagyon gebe voltam, így én nem bánom ezt a hízást! Az előző vetélések miatt veszélyeztetett terhes vagyok, első 12 hét nagyon hányós volt, szinte semmit nem tudtam csinálni, éjjel-nappal hánytam, + mindig fáradt voltam ,végig tudtam volna aludni az egész napot, ha nem hánytam volna folyton, aztán pont a 12.héten mintha elvágták volna ezt. Aztán jött a derékfájás, de úgy hogy felállni nem bírtam, innentől ezért nem tudok aludni, megfordulni, majd 16.héttől újra hányás de már kevesebb mint előtte, sokszor voltam kórházba, de mindig minden rendben van a kicsivel, csak éppen nekem minden tünet előjön ami jöhet :) de kibírom! Svájcban élek, a párom portugál így a neve sem lesz hétköznapi! Itt úgy működik a dolog, hogy akit választasz hozzá jársz végig, de nem kell érte külön fizetni! Mióta tudom, hogy terhes vagyok jobban odafigyelek azért magamra, dolgozni nem dolgozhatok már az elejétől fogva! Mindenki örült mikor pozitív lett a teszt, főleg, hogy tudták az előzményeket, de reménykedett mindenki hogy most minden rendben lesz! Így is lett :)

Mostanában kezdtem el félni a szüléstől, de a párom jobban fél mint én :)

Járunk úszni, tornázni néha, de nekem nem segít, fáj így is mindenem! 2 hét múlva megyünk szülésfelkészítőre, már nagyon várom! Volt aki azt mondta felesleges, de mi szeretnénk menni! Valamit csak tanulunk majd azért :)

Szép napot mindenkinek :)

2014. szept. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!