Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaha volt cukros Kismamák!...

Valaha volt cukros Kismamák! Szülés után is tartani kell a ch-diétát? Nem gátolja a normális tejtermelést?

Figyelt kérdés
Félek, hogy nem lesz elég tejem emellett a csökkentett ch-s diéta miatt! Nektek mik a tapasztalataitok?
2014. szept. 20. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csak terhességi cukros vagy, a szülés után rögtön abba lehet hagyni a diétát. Kell majd egy kontroll terhelés, hogy biztos legyél benne, hogy elmúlt, de ezt a doki biztos fogja mondani. Amúgy szerintem a tej mennyisége nagy részben nem ezen múlik.
2014. szept. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én terhességi cukros voltam, szülés után abbahagytam a diétát, pedig még csinálni szerettem volna. A tejtermelésben nem hinném, hogy gond lenne, mert így hogy nem csináltam a diétát sem sok tejem volt....

Nekem doki mondta, hogy abbahagyhatom szülés után a diétát. Kell majd egy kontroll terheléses vizsgáltat, éhgyomri, 60 és 120 perces terheléssel. Nekem ez teljesen rendben volt. Szülés után fél évvel szokták.

2014. szept. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Terhességi cukros lettem, sajnos az inzulinrezisztenciabol alakult ki, pedig kemenyen tartottam a dietat, es tartom most is...
2014. szept. 20. 12:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hétig kell tartanom, de 170-180 CH-t (+30 CH-val többet ehetek), tejtermelés rendben van mennyiségre, a gyerek nem gyarapodik a nagykönyv szerint (150 gr/hét), nem tudom alkati dolog-e (sok pisis, székletes pelenkája van) vagy a diéta miatt van-e. A 6.héten kell rendes terheléses vizsgálatot végezni.
2014. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!