Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik ti megcsináltattátok/...

Kismamik ti megcsináltattátok/csináljátok a kombinált vagy integrált tesztet?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8 hetes terhes és a védőnőm adott egy prospektust ezekről a tesztekről mivel hogy az AFP már ugye megszűnt. Azt mondta majd beszéljem meg az orvosommal meg persze a férjemmel hogy mi legyen. A fiamnál még nem volt ilyesmi ezért is vagyok tanácstalan hogy mi legyen mert ugye az áruk is húzós meg nem is ad 100%-os eredményt. Egyébként 29 éves vagyok. Ti melyiket csináltattátok vagy fogjátok valamelyiket csináltatni? Mi van ha nem csináltatom meg?
2014. szept. 21. 15:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én épp ma voltam vérvételen.

Persze jó, ha az ember megnyugszik az arányszámok által, viszont ha jól megnézed, a kombinált teszt nem sokban különbözik az AFP-től, mármint ami a vérben mért markerek vizsgálatát illeti. Tehát ugyanúgy fennáll a fals pozitív, meg a felesleges ijesztegetés a kombinált teszt esetében is. Az orvosom szerint a nifty-teszt a legmegbízhatóbb, de persze a kismamának az anyagi lehetőségeit is mérlegelni kell.

Épp a napokban volt itt kérdés magas kockázatú kombinált teszt eredményével kapcsolatban és ha jól láttam, végül kiderült, hogy a baba teljesen egészséges, minden rendben vele.

Számomra abszolút nem meggyőző tehát, csak azért csináltattam meg, mert a férjemmel elhatároztuk már korábban, visszakozni meg nem akartam, elvégre ez kettőnk ügye és ő meg nagyon akarta a vérvételt is.

Nyilván bajod nem lesz tőle, ha megcsináltatod. Kívánom, hogy ne okozzon felesleges stresszforrást és szuper eredményt kapj!

2014. szept. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

5 éve a fiamnál, és most is az Istenhegyin csináltattunk kombinált tesztet.

Most vagyok 38 éves, 14 hetes km.

2014. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A kombinált tesztet megcsináltattuk az Istenhegyin (30 ezer Ft volt). Tavaly volt egy elhalt terhességem, a párom is én is betöltöttük a 35 öt, így nem volt kérdéses hogy megcsináltassuk! A fiammal 6 éve nem csináltattam meg, pedig akkor még ingyenes volt, sajnos azóta tették pénzessé!
2014. szept. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!