Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kimennél külföldre szülni...

Kimennél külföldre szülni csak azért, hogy a gyerekednek lehessen egy külföldi állampolgársága, és ezzel meg lenne adva neki a lehetőség kesőbb, felnőtt korában a jobb megélhetés/jobb életkörülmény?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy te 25 hetesen elrepülsz Amerikába,mint turista. Ott szülöd meg a gyerekedet,ergo akkor neki már automatikusan lesz amerikai állampolgársága. Visszarepültök Magyarországra,kiváltjátok neki a magyar állampolgárságot. Így meg van neki adva a lehetőség,hogy felnőtt korában kiköltözhessen Amerikába gondtalanul.

Megtennéd ezt a gyereked jövője érdekében? Ha igen,miért? Ha nem,akkor miért nem?



2014. szept. 21. 18:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%
Ha ez ilyen egyszerűen menne, igen. Magyaro.-ban nincs több, persze, sehol sincs kolbászból a kerítés, de ki az a ...., aki nem akarna a gyerekének jobb életet?! :)
2014. szept. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
57%
Nem lesz attól külföldi állampolgár egy baba, hogy az adott országban születik, ezt jó, ha tudod.
2014. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
55%

Persze megtenném!


De sztem az állampolgárságot nem osztogatják csak így! Sztem akkor minden szülő ezt tenné!

2014. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
57%

#2 - de van, ius solis-nak hívják.


A ius sanguinis már a szülők állampolgárságától függ, ez érvényes Magyarországon is.

Olvasgass utána.

2014. szept. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
55%

Akkor bővebben, úgy látom sokan nem ismerik:


Ius soli: ha adott országban születik baba, akkor automatikusan jár neki az állampolgárság. USA-ban is ez érvényes és még sok más országban. Tehát földrajzi alapon működik.


Ius sanguinis: A szülő(k) állampolgárságát kapja a gyerek, születési helytől függetlenül. Ez vérségi alapon működik.


Így már tiszta mindenkinek?

2014. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
19%
Nem a földrajzi alapon a jó kifejezés, hanem a területi elv..
2014. szept. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
19%
Jogos, kosz a javitast!
2014. szept. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
19%
Í=i
2014. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%
Nos, ha megteheted, hogy 25 hetesen kirepulj, ott munka nelkul megelj a szulesig hatalevo idoben es ki is tudod fizetni a szules koltsegeit, akkor nem ertem miert ekllene visszajonni?
2014. szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
18%

3as vagyok!



Én nem tudtam h van ilyen amit utánam írtak, de mivel van így ha anyagilag megtehetem akkor természetesen kimennék! Természetesen a legjobbat szeretném a gyerekemnek!

2014. szept. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!