Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valami tapasztalható,...

Van valami tapasztalható, fizikai jele annak, ha elkezd nyílni a méhszáj?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy esetleg az enyhe görcsök utalhatnak-e arra, hogy elkezdett nyílni a méhszáj? Vagy ennek semmi külső jele nincsen?
2014. szept. 23. 06:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Apróbb görcsök valóban jelezhetik a méhszáj nyílását. Viszont nem minden görcs jelent méhszáj nyílást, ahogyan nem minden esetben kíséri bármi tünet a méhszáj nyílását.
2014. szept. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én anyukámat kérdeztem,mert ő mindegyiküket nyitott méhszájjal hordta ki.Azt mondta neki nagyon erős görcsök jelezték.Nekem is volt a múlt héten 2x,hogy annyira erősen begörcsöltem,hogy mozdulni nem tudtam,amíg nem múlt el,de voltam orvosnál,és teljesen zárt vagyok.Szóval a görcs sem biztos,hogy attól van.
2014. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,még annyit,hogy növeld meg a magnézium adagodat,és figyeld,hogy elmúlik e tőle.
2014. szept. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Magnéziumból már nem szedhetek többet. Amit tehetek, hogy megpróbálok többet pihenni. Bár ez egy 5 éves kislány mellett nem egyszerű. :) Meg hát még dolgozom is, nem a legegyszerűbb fizikai munkát sajnos.

2014. szept. 23. 09:08
 5/5 anonim ***** válasza:

4 ujjnyi méhszájjal mentem szülni, nem volt fájásom, nem folyt el a magzatvíz sem. Normál reggeli CTG ellenőrzésről és vizsgálatról felvezettek a szülőszobába burokrepesztésre.


Ami nekem tünetem volt, ha az volt, hogy 6 héttel korábban szólt az orvos, hogy már ne rohangáljak sokat, mert szerinte nyílna a méhszáj és magnézium, pihenés.


Valamint folyamatosan tompa görcseim voltak kb az utolsó 3 hónapban, úgyhogy szedni kellett a sok magnéziumot. Lehet a folyamatos görcsölés jelezheti, de nem vagyok benne biztos, mert nekem pl. nem csak a vége felé volt ilyen.

2014. szept. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!