Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit keres egy szülésznő...

Mennyit keres egy szülésznő havonta? Mennyit illik neki adni? Megéri annak tanulni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 10:10
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
77%

Szia!

Én is annak szeretnék tanulni,szeritem csak akkor vágj bele ha tényleg nagyon szeretnéd.Elég sok hátránya van,de szerintem a világ legszebb szakmája:)

Te hova szeretnél jelentkezni??

Bocsi h nem a kérdésre válaszoltam...(de én úgy hallottam h elég jól keresnek,egy szülésnél 40-50ezret)

2010. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Szió!

köszi a válaszod!Most 3gimnazista vagyok, és a DEBRECENI ORVOSI EGYETEM EGÉSZSÉGÜGYI SZAKÁRA szeretnék jelentkezni Nyíregyházán:)

295pont a felvételi, és 4éves a képzés:)Nagyon szeretnék ennek tanulni:D:DIMádom a kis csecsemőket:)na meg nagyon szeretek embereken segíeni:)és te?:D

2010. jan. 21. 10:44
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly végeztem szülésznő szakon PTE-ETK-n, de voltam sokat gyakorlaton a debreceni klinikán és a kenézy kórházban is. Én is ugyan ilyen lelkes voltam , amikor belekezdtem, de utánna láttam, hogy egy tortúra az egész. A kisbabákkal egyáltalán nem a szülésznőnek a dolga foglalkozni, hanem a csecsemősöké. Az orvosok és a többi szülésznők idegbetegek és agresszívak veled is meg a kismamákkal is, és ha te kedves vagy jól lecseznek miatta mindenki előtt. És a legtöbb szülésznő nem is a szülőszobán dolgozik, hanem a nőgyógyászaton vagy a terhespatológián, esetleg az ambulancián. Ha a szülőszobán szeretnél dolgozni, azért nagyon meg kell harcolni vagy protekciód kell legyen. És amúgy havi nettó 80 ezernél nem keresnek többet, pedig 12 óráznak éjjel-nappal, ünnepekkor is. A munkának csak egy angyon kis része az, amikor a szülés csodálatos pillantánál segíthetsz, a többi ágytálmosás, beöntés, borotválás, megfigyelés, ami halálosan unalmas és hosszú. Ja és a bucitekergetés. És cak akkor kap plusz pénzt a szülésnél, ha fel van fogadva és munkaidőn kívül bemegy, ja azért is max. 30 ezret adnak, de akkor ott aztán akár 12 órán keresztül is talpalnia kell, és még ez a szerencsésebb helyzet. A legropsszabb az egészben a kórházi személyzet agresszivitása és a legkör feszültsége. Én hatalamsat csalódtam az egész szakmában. Nem lennék képes ezt egy életen át csinálni, mert alig részesülsz a szépségeiből, de annál többet szívsz mindennap és nem honrálják semmivel. Egy hálátlan gályázás az egész. Én nem javaslom, ha szeretnél úgy felkelni reggelente munkába indulás előtt, hogy :" De jó, h munkába kell menni" Mert itt utálni fogsz minden napot az életedből, ha szülésznő leszel.
2010. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
89%

Szia!

Én most fogok érettségizni,az SE,PTE,SZE.t fogom megjelölni.Eléggé elszomoritott amit a másik válaszoló irt:S Persze ezen kivül más szakot is megfogok jelölni.

Szerintem Te is jelöljél majd meg más szakokat,fősulikat is!Majd irok véleményt az első egy évemről,h válaszd-e a szülésznői szakot vagy ne:D

2010. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Én a szülésem óta szeretnék szülésznő lenni... de amit az előző hozzászóló írt, az lehet, hogy kicsit kiábrándítot...
2010. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Sziasztok!hát tényleg elégéé kiábrándító, amit az előbbi szülésznő írt!te amugy ebben a szakmában dolgozol?hány felkérésed van hetente?tudjáztok az az érdekes, hogy mindenképpen egészségügyben szeretnék dolgozni, mert vonzz az embereken való segítés...természetesen legszívesebben állatorvos lennék, deahhoz nem tanulok elég jól...az ortvosin is gondolkodtam, demmindenki csak azt mondja hogy ne..ne...ugy vezsem észre hogy senkinek nem tetszik a saját szakmája..mentőtisztin gondolkodtam mélg, de azt mondják hogy nem női munka...nem is az a baj, mert az engem nem érdekel hogy mások szerint mi nő és mi férfi munka...de az a stressz...ráadásul, van egy betegségem ami ezt nem biztos hogy engedi....:s tehát most a stülésznő melett vagyok, vagy az orvos látogató...az nagyon jól keres, visztont nekem vmi extra pörgős állás kéne....ugyhogy megint itt állok, hogy nem tuodm mi legyek...a kutyákkal foglakoznék legszívesebben, de vagy állatorvos, vagy pedig kutya szart takarító...annál azért többet akarok tanulni..értitek...
2010. jan. 21. 15:20
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Annyit illik neki adni amennyit megérdemel. Ha nem kezel emberként és le se sz@rja a fejem, bunkózik akkor egy fillér tiszteletdíjat sem kap. Ha viszont tisztességesen ellát, emberként kezel akkor honorálom a figyelmességét. Annyival amennyivel az anyagi helyzetem engedi. Szerintem ez nem annak kérdése, hogy mennyit "illik" adni neki.Van aki semennyit nem tud adni mert nem áll úgy, hogy ezt megtehesse.

egy kismama

2010. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Igen, ebben teljesen igazad van, csak sajnos, én itt lvasgatom a többi kismami írását, és ugy veszem ki, hpgy még az akinek nem biztos hogy erre kéne elmenjen a pénze, még az is kicsikar magából egy keveset, mert rendesen várja a szülésznő.nahát ha én szülésznő leszek, nem azért fgok dolgozni hogy pénz üsse a markom, hanem azért mert imádom a gyerekeket, és imádok embereken segíteni...és ugyanugy fokog feljárni szülés után ahoz a pácienshez aki nem adott semmit, vagy ahhoz aki 30ezret adott.így gondolom:)
2010. jan. 22. 09:56
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

10:59-es vagyok.

Én is imádok segíteni másokon , a kisbabákért meg élek-halok, de pont ezt mondtam, hogy azért nagy csalódás ez a szakma, mert egy szülésznőnek úgy mond semmi dolga nincs a babával, a csecsemősök látják el a babát és ők foglalkoznak csak velük. a szülésznő soha nem dolgozik a babával. És nem érezhető, h hú de nagy segítség voltál, mert az orvos csinálja a a munka szép részét, a szülésznő meg az alja részét. Esetleg a vajúdás alatt, ha bítztatod a kismamát és fogod a kezéd, azzal segítesz neki a legtöbbet, meg ha kedves vagy,mert sajna a legtöbb szülésznő egy ordibálós idegbeteg sárkány. ersze vannak kivételek, de ez sajnos nem sok.

2010. jan. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

16:31 vagyok. Hát te akkor egy nagyon kedves ember vagy, nagyon szimpatikus a hozzáállásod. Kár,hogy három hónap múlva nem nekem mondasz biztató szavakat:( Ahol szülni fogok ott nincs szülésznő választás, így kerülök akihez kerülök. Szóval azért a törődést és odafigyelést amit kapok (ha kapok) szeretném viszonozni anyagilag. De ha durva és nemtörődöm embert fogok ki akkor azt amit oda szántam annak fogom adni aki törődik velem. Ha kiabál és nem beszél szépen rosszul fog esni de ha szakmailag toppon van akkor talán könnyebb elfogadni a trampli stílust.

Azért elég durva ha belegondolsz, hogy lehet hogy az ilyen morcik is az elején még másmilyenek lehettek csak az évek során keseredtek bele a taposómalomba. Rossz lehet úgy dolgozni, hogy tiszta görcs az ember egész nap. Pl.a rendelőben a vérvételekkor még soha senkiből egy mosolyt sem sikerült kicsikarni bármilyen kedves voltam, vagy megdicsértem, hogy milyen szépen vett vért,hogy nem is éreztem, stb.

Szomorú, hogy az egészségügy ilyen lett,de azért neked sok sikert és kitartást a céljaid eléréséhez. Ne keseredj el ha találkozol rémes és hatalmaskodó szülésznőkkel, mert ha te szakmailag és emberileg is ott vagy a toppon akkor hidd el szájról szájra fog a neved járni a kismamák között és téged fognak keresni. Egyébként a védőnői szakmai is nagyon szép ott is sokat tudsz segíteni. Ez a terület nem érdekel? Bár az igaz, hogy itt azért nem lehet jól keresni, csak az van amit az állam ad.

2010. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!