Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Èn aggódok keveset...

Èn aggódok keveset vagy a barátnöm túl sokat?

Figyelt kérdés

Mindeketten terhesek vagyunk. Èn még a legelején vagyok 6-ik hét. Barátnöm már a 16-ik hétben van. Minden nap beszélünk, vagy irunk egymásnak.

Már a 6-ik hetétöl tudtam hogy terhes. De már attól a naptól fogva aggódik. Pl ö nem vezet mikor közös programunk volt, mert az M0-s veszélyes. Aztán nem megy dolgozni mert esik a hó, vagy esik az esö. A párja mindig mondja neki hogy most vigyáznia kell magára.

Mindig mondtam neki, hogy szerintem túl aggódja, és ha meghalna most semmivel sem lenne tragikusabb a mostani halála mint ha 1 évvel ezelött halt volna meg. Na ezt nem értette. Mindig azt mondta majd te is megtudod ha terhes leszel.


Na most vagy azért nem aggódok mert még kevés a terhes hormonom, vagy rosszul látok valamit? Ma is vezettem több mint egy órát, autópályán is stb... Mikor levezettem jutott eszembe hogy a barátnöm tuti nem vezetné le. Ö tuti aggodalmaskodna hogy jaj akkor mi történik.


Èn most is azt gondolom hogy vannak dolgok amit nem tudunk elkerülni, pl egy baleset. Ès vannak dolgok amit eltudunk kerülni, pl ne emeljünk túl nehezet, ne ilyenkor legyünk élsportolók stb...


De most akkor nekem is kellene aggódnom?

Tervezzük hogy májúsban elutazunk repülövel nyaralni két hétre. Vagy most ezen is kellene aggódnom?


Lehet még én nem tudom min kellene aggódnom?

´Min kell aggódni terheség alatt?


2010. jan. 21. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a sógornőm hasonló. 2 hónappal van "lemaradva" tőlem a terhességben, és tele van görcsökkel, aggodalommal. Nem eszik zöldséget, mert toxoplazmát kap tőle, egy szobában se bír lenni a kutyámmal, mert attól is toxoplazmát kap, nem iszik gyümölcslevet, mert cukor van benne... Idegesítő, ahogyan túlaggódja magát, a józan ész szintjén is túl.


Hogy min kellene aggódni terhesség alatt: Ha nincs panasz, akkor maximum annyin, hogy el ne feledd mindenap bevenni a terhesvitamint.

2010. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ő aggódik túl sokat, de ezt te is tudod, azért figurázod ki.

Ha tényleg a barátnőd, akor ne bántsd ezért, ő ilyen típusú.

Nem vagyunk egyformák (Hála istennek! - ahogy Hofi is megmondta :-))


Én 6 hónaposan elruccantam hosszú hétvégére Rómába, 3 nappal szülés előtt jégkorcsolyáztam, fél éves gyerekkel már Dubrovnikba mentünk autóval. Más meg ki se mozdul, mert jaj-jaj-jaj. A terhesség nem betegség, hanem állapot. De ettől neki szíve-joga aggódni.

2010. jan. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, erre mást nem lehet írni, minthogy "nem vagyunk egyformák." Ismertem olyan kismamát, akit még 7 hónaposan se lehetett a bicajról "lezavarni", és nem aggódott semmin; és ismerek olyant is, aki első naptól, amikor megtudta hogy terhes, mindennek utánanézett, olvasott, 6szor kikérdezte mások véleményét hogy lehet-e/szabad-e? A barátnőd hasonlít az utóbbi típushoz. Viszont egyet engedj meg, nekem baba nélkül se esne jól ez a fajta viccelés, hogy mit számít ha most halok meg, mint 1 évvel ezelőtt, semmivel sem lenne tragikusabb. A halál az egyik olyan dolog, amiről kevés vicc vagy tréfás mondás van. Babával a hasában az ember meg még érzékenyebb.....
2010. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen más típusúak vagytok.

Ő valszeg. az élet egyéb területein is félénkebb lehet mint te. Most pedig már kettejükért aggódik.

De te így szereted, nem? hiszen a barátnőd...

2010. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem ezt mind a pasija meséli be neki.

Mielött teherbe esett elég rossz volt a kapcsolatuk. Àllandóan szakítani akartak, de gyereket is. Szerintem a pasijának még nöje is volt, de az tuti hogy néha nagyon bunkón viselkedett a barátnömmel.

Aztán mióta terhes állandóan mondja neki hogy ezt meg azt ne csinálja, hogy ne vezessen stb mert most már felelösnek kell lennie.


De nekem ez úgy jön le hogy most fontosabb az élete a barátja számára mint régebben. Pedig szerintem régen is ugyan olyan fontos volt az élete. Ha egy éve történik vele valami akkor sem születhet meg a baba.

Mi lesz velük ha a baba megszületik? Akkor megint nem lesz fontos az élete? Vagy ezt nem értem.

2010. jan. 21. 13:31
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

"semmivel sem lenne tragikusabb a mostani halála mint ha 1 évvel ezelött halt volna meg"


szerintem meg igen, tragikusabb lenne. és részben igaza is van, mert ő már nem csak magáért felel mostantól

2010. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én megértem, hogy utálod a pasiját, de hidd el, csak abba lehet aggódást ültetni, aki olyan fajta. Velem próbálkozhattak... Második voltam.
2010. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szimpi a pasija neked. Nincs is ezzel gond. Én sem szeretem a barinőm pasiját. U.ez a szitu miatt. Fogadd el a lányt túlaggódósnak. Ha neki félelemben jó élni akkor tegye és örülj neki h te nem vagy ilyen. Én parázós voltam 25 éves koromig. Kinőttem. Most babát várok, túl a felén és biztos vagyok magamban és a piciben hogy minden rendben lesz. Agyból indul. Ez van. :)
2010. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!