Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a hivatalosan elfogadha...

Milyen a hivatalosan elfogadható táppénzre jogosító igazolás a szülész részéről?

Figyelt kérdés
Terhességem 7. hetétől, a munkahelyi és egyéb körülmények miatt táppénzen vagyok. A szülész által kiadott igazolást (melyen rajta volt a szülész hivatalos körpecsétje, valamint egy kód) a háziorvos nem fogadta el, mivel elmondása szerint ez nem hivatalos orvosi pecsét (kellene neki rá klinikai pecsét is) és a szülész által leírt kód is veszélyeztetett terhességet jelent. Ezt szerinte a felülvizsgáló orvos elutasítja majd.
2010. jan. 21. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem szülész, hanem nőgyógyász. Az ő pecsétje elegendő, nem kell klinikai pecsét, és persze, hogy veszélyeztetett terhességet jelent a kód, hiszen csak azzal lehetsz táppénzen, olyan kód nincs, hogy munkahelyi körülmények miatt...

Ha szórakozik a háziorvos, akkor válts háziorvost, aztán kész. Mert nyilvánvalóan szórakozik...


Az más kérdés, hogy munkahelyi körülmények miatt nem kellene táppénzen lenned (lehet, hogy ezt nézi rossz szemmel), hiszen a munkahelyed köteles neked olyan munkakörülményeket biztosítani, amit terhesen is nyugodtan el tudsz látni. Tehát úgy látom innen, hogy nem veszi jó néven, hogy nem akarsz dolgozni csak azért, mert terhes vagy és ezért kötekszik...

2010. jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez fura.... Körzeti nődokid nincs? Menj el hozzá, ő tutira ki fog írni táppénzre. Nem értem a háziorvosod mit problémázik, a terhesség már önmagában elég egy táppénzhez, annyi a különbség a két doki között, hogy a nődoki közvetlenül fel tud venni táppénzre, a háziorvosnak meg kell egy igazolás a nőgyógyásztól. Ha a háziorvosod nem adja meg, akkor szerintem menj a nőgyógyászhoz. Nem értem milyen pecsét hiányzik neki...
2010. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A terhesség önmagában természetesen nem elég a táppénzhez, szomorú, hogy sok kismama ezt így gondolja...

Emiatt a gondolkodás miatt nem szeretik a fiatal nőket alkalmazni többek közt.

2010. jan. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Körzeti nődokim nincsen, de az én nőgyógyászom is azt a pecsétjét használja, amit amúgy a nem magánrendelésén, tehát a klinikán is használna. Én sem értettem az egészet, mert egyik ismerősöm, és a nőgyógyászom sem tapasztalt még ilyet. Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 21. 14:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a szülészed úgy látja, hogy betegállományba helyez, akkor az a háziorvos nem bírálhatja felül! Azt hogy szerinte ki fogadja el és ki nem, azt tartsa meg magának. Szerintem válts háziorvost még most, mert nem egyszer kell vele még találkoznod és pont úgy hangzik az egész, mint aki a borítékot várja. Az előttem levő hozzászólása, pedig nem ide való és szerintem félreértett valamit.
2010. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14.45-ös vagyok. Még annyi, hogy minden orvosnak 1 fajta pecsétje van, természetesen a szám az különböző rajtuk. Én is betegácsiban vagyok (okom van rá!!!), a klinikán van a dokim és csak az ő pecsétje és papírja alapján kaptam meg a táppénzt. A háziorvosom elfogadta és hozzájuk is járnak ellenőrizni. Baj nem volt!
2010. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én mezei, körzeti rendelőbe rendelő nőgyógyászom szerint két megoldás van: ő is meg tudja írni a tb papírt, ezt közvetlenül a tb-hez kell bevinni. A másik megoldás, hogy javaslatot ír, mely alapján a háziorvos teszi meg ugyanezt. A terhesség önmagában nem ok a táppénzre, tudtommal szerepelnie kell a veszélyeztetett terhességnek is a javaslaton.
2010. jan. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 21. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!