Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek kell egy év...

Szerintetek kell egy év felkészülési idő a babavállalásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves lány vagyok,jövő nyáron/2015.június/ szeretnénk belevágni a férjemmel a babaprojektbe.Már most be vagyok zsongva,de még több okból várni kell.Sok mindent olvastam,hogy miket kell elvégezni előtte,de engem a konkrét valóság érdekelne.Most váltottam életmódot az kb 3hónap mire megszokom,elkezdtem fogyózni,mert le kell adnom 10 kilót,stb.Továbbá nem tudom mennyire tanácsos télen szülni,de nekem gyenge az immunrendszerem,és sokat vagyok beteg és félek ha elkapok vmit,a baba is megsínyli.Bármilyen tanács jöhet a témával kapcs :)

Köszi!



2014. okt. 2. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha mindenki ilyenen kattogni, sose lenne gyerek, most elvégzed ezeket, aztán olvasol még valamit, hogy ezt is kell. Aztán majd nyugdíjas korodban jön el az idő a gyerekvállalásra.

Tehát nem kell így kattogni, vágjatok bele nyugodtan jövőre

2014. okt. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Miket olvastál? Miket kell elvégezni teherbe esés előtt?

A fogyózást értem de ne koplalj, biztos más indokotok is van még halogatni a babavállalást, de teherbe esés előtt túl sok dolgotok nincs... Fog.gátló abba hagyása, normál életmód és mehet a szex... :)

Felkészülni lehet lélekben, anyagilag... Anyagilag még oké, de lelkileg és agyilag nem lehet úgy felkészülni... akinek nincs gyereke fogalma sincs mire vállalkozik, nem tudsz rá felkészülni... :)

2014. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát igazából,orvosi vizsgálatok,fogorvos,meg ilyen herce hurcákra gondoltam...mindenhol ezer féle dolgot írnak,és a munkám miatt kizárólag minden héten pénteken érek rá intézkedni,így sok idő kell a dolgokra.Tovább fogadott dokihoz kezdjek járni vagy amig nem vagyok terhes elég a sztk-s?
2014. okt. 2. 10:51
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
jól is néznék ki,ha mindenki ennyire ráparázna a dologra... szép tőled,h. ennyire előrelátó vagy és odafigyelsz már most jövendőbeli gyermeked egészségi körülményeire,de azért nem kell túlzásokba esni. a fogorvoshoz kb eljárok évente asmúgy is,fogyni lustaságból nemn fogynék le most 10 kilót,mert 1,5 év múlva kezdheted elölről,csak +20-ról indulva. (pláne,ha olyan leszel,aki fogy az első 1-2 trimeszterben,akkor meg még hiányozni is fognak a plusz kilóid minden hányásnál...)
2014. okt. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4 év alatt felszedtem 17kilót,azzal küzdök most.nem csak a baba miatt,hanem egyébként is le akarok adni egy 10-15öt.muszáj.a fogorvost meg a baba miatt irták,mert h a terhesség alatt könnyen tönkremennek a fogak,és nekem meg amúgy se vmi jók.
2014. okt. 2. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
2Essel teljesen egyetertek. Nem tudsz ra felkeszulni.. elolvastam isten tudja hany konyvet a 9honap alatt, elmeletbe remekul megy:-), jartam szulesfelkeszitore.. senki nem tud felkeszitrni a szulesre es az utana kovetkezo idoszakra! Ne parazz, mert a stressz art a teherbeeses eselyein, meg a babanak is ha mar megvan. Inkabb elvezzetek ki az utolso gondtalan honapokat. Pihenjetek, jarjatok el, baratokkal talalkozzatok sokat, Éljetek:-)!! Szep, de huzos idoszak lesz a 2015 :-)
2014. okt. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem tök jó,hogy ilyen előrelátó vagy:) De nem kell,legalábbis ennyire:) Én nem voltam sehol,semmilyen vizsgálatot nem végeztettem el,kivéve a rákszűrést,de azt pusztán véletlenből baba előtt mert nem terveztük a babát és pont előtte voltam egy általános kivizsgáláson:)Szerintem a fogyókúra jó ötlet. Nem mindegy hogy 60 kg-val vagy 80-al esünk teherbe:)

Viszont ilyen mint fogorvos stb én spec feleslegesnek tartok! Amikor megfogant a baba 1000 vizsgálat fog majd rád várni,de szó szerint értsd.. És már unni is fogod:)

Én ne adja isten,de ha ráálltok már "élesben" a babaprojektre nem biztos,hogy azonnal,rögtön össze is fog jönni.. Mi a helyzet akkor ha rá 1 évre? Mondjuk 2016-ra?

Előröl minden? Ezt csak azért írom neked,hogy felesleges túl stresszelni, ja és ne szedess a férjeddel Terhes vitamin:D Volt itt egy olyan nő aki azt akarta a párjával:D Azon besírtam:D Sok sikert nektek:) És remélem,hogy mihamarabb összejön:)

Üdv 29+4hkm

2014. okt. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

A diétával egyetértek, de a szénhidrát diétát javasolnám. Egyrészt terhesség alatt is folytatható, másrészt egészséges, ami a legtöbb, koplalásos diétáról nem mondható el.


A többi viszont túllihegés. Amint abbahagytam a fogamzásgátlót, jöhetett bármikor. Első két hónapban nem sikerült, majd elmentünk nyaralni, ahol mindent csináltam, ami nem egészséges. Ittam, dohányoztam, nem keveset. Allergiára antihisztamint is szedtem. Hazaérkezés után derült ki, hogy akkor már terhes voltam.


Azóta 5 hónapos, makkegészséges baba. Ha a terhesség alatt végig folytatom azt az életmódot, valószínűleg így lenne, de a terhesség első heteiben, illetve teherbeesés előtt nem igazán zavart be a rendszerbe.


Amúgy, ha lefogytál, akkor terhesség alatt csak a dohányzást, alkoholt, drogokat és nyers húsokat kell kerülni, valamint az első trimeszterben folsavat szedni.

Egészséges táplálkozás mellett minden egyéb felesleges.


Ha ennyire rágörcsölsz, akkor minden hülyeségen parázni fogsz a terhesség alatt, majd később a gyereknevelésre is áthúzódhat ez a görcsösség (amiből könnyen lehet szorongó gyerek).

2014. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os válaszolóval meg abszolút egyetértek!!!

Élvezzétek ki egymás,a család,és a barátok társaságát:)

Menj szórakozz,mozis,legyél sokat a kedveseddel együtt:)

Mert ha a baba megfogan "igen nem csak akkor mikor megszületik" úgyis szinte csak ő körülötte fog forogni a világ:) ami persze így is van rendjén:)

"nem tudom hányas voltam " :D

2014. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Margit84 ***** válasza:
Táplálkozz egészségesen, mozogj sokat (én futottam nagyon sokat előtte, hogy lefogyjak). Szedtem vitamint, ha dohányzol hagyd abba. Nekem anno azt mondta a védőnő, mikor sajnos elvetéltem januárban (11 hetesen), hogy jobb, ha az első trimeszter nem beteges időszakra esik, mert akkor nehezebb találni gyógyszert amit lehet szedni. Nekem a vége a szülés lesz majd most télen. A sors fintora, hogy pont kb egy évre rá, hogy elvesztettem az előző babát.
2014. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!