Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Brutális hízás a 16. hétig?

Brutális hízás a 16. hétig?

Figyelt kérdés

183 cm vagyok és az első terhességemet 92 kilóval kezdtem.

Sajnos nagy étvágyam volt és válogatás nélkül ettem, híztam is.

110 kilóval mentem szülni, majd 103-ra mentem le szülés után.

Fogyókúrázni kezdtem és 82-re sikerült lefogynom.

Teherbe estem a második babámmal és hihetetlen étvágyam van, híztam is már 8 kilót!!!! :(


Most tudtam meg, hogy idézem: "Ha a terhesség előtti fél-1 évben fogyókúráztál, vagy kiegyensúlyozatlanul táplálkoztál, akkor a várandósság során rohamos súlynövekedésre számíthatsz, a szervezeted túlkompenzálhatja a leadott kilókat, különösen, ha még hirtelen a rendszeres testmozgást is abbahagyod."


Mire számítsak szerintetek?

Nagy az étvágyam és még mindig nem igen kívánok kb semmi olyat, ami egészséges.

Sem gyümölcsöt, sem zöldséget. Imádom a kenyeret, a tésztát, krumplit, stb. :(


Rendben, hogy szülés után újra fogynom kell, de ha ilyen sokat ingadozik a súlyom merő csík leszek. :(

Tanács, ötlet?

Köszi előre is.



2014. okt. 12. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Önuralom? Próbáltad már?
2014. okt. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az étvágyaddal nem tudsz nagyuon mit kezdeni, hisz ha rádtör az éhség, akkor enni kell, tudom milyen ez. De az már elhatározás kérdése, hogy mit eszel, ha rád tör az éhség. Ne hagyd, hogy a kívánalmad vezessen! (van egy barátnőm, aki váltig állította, hogy a pocakjában lévő gyerek direkt a Nutellát kívánta és ő ezért a gyerek kívánalma szerint meg is evett hetente 2-3 üveggel is. Hízott is 30 kilót!)

Vannak trükkök: fehér kenyér helyett teljes kiörlésű, tészta és krumpli csak néha legyen köret, de ne az legyen a fő étel, és jó lenne, ha köretként is zöldséges dolgokat ennél. Egy jó zöldségleves, utána hús többféle körettel (főzelék, nem rányva csak turmixolva, gombaszósz nem lisztesen, barnarizs) kenyér nélkül is laktató. Ne tarts otthon nasit, csak gyümölcsöt, de abból több félét, így ha nasit kívánsz kénytelen leszel a gyümölcshöz nyúlni. Lehet friss, de aszalt is, az még mindig jobb mint a péksüti, csoki, fagyi, csipsz... És semmi szörp se legyen kéznél, csak víz és cukor nélküli valódi gyümölcstea. Ez az én módszerem. 38 hetes vagyok, plusz 8 kilóval. És a vérképem is rendben van.

Szerintem nem az a megoldás, hogy előre tudod, hogy szülés után fogynod kell, hanem, hogy már tehesség idején is próbálsz vigyázni.

2014. okt. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 20 kg-ot fogytam a terhességem előtt, de így is plusszal lettem várandós. Most 21 hetes vagyok, 1,5-2 kilót híztam. Nekem is hatalmas lenne az étvágyam, de muszáj visszafognom magam, mert nem szeretnék 20 kilót hízni.

Szerintem próbáld meg azért, hogy gyümölcsöt eszel, ha éhes vagy.

Lehetőleg teljes kiőrlèsű kenyeret egyél, cukor helyett xilitet, vagy kókuszviràg cukorot használj.

Kitartás!:-)

2014. okt. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó vagyok! Totálisan egyetértek az előttem szólóval!:-)

Egyébként Barilla tèsztàból van teljes kiőrlèsű, én is azt használom.

2014. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 164 cm-rel és 56 kg-mal kezdtem a terhességem, most vagyok 23 hetes; és 7.5kg-nál tartok. Nagyon soknak találom (én össz. 10-12 kg-ra gondoltam); de nem eszem lányok; próbálom tartani a 180g CH diétát. Na, akkor mitől hízok? jó kérdés. Viszem a kis füzetem most a diabetológiára; hátha ott majd kiokosít egy diétás nővér; vagy valaki.....

Én is kívánom (eddig is kívántam) az édeset; imádom a krumplit; de mivel számolom ezeket; csak annyit eszem belőle (krumpliról beszélek), amennyit meg lehet enni egy ebédre pl. Ebből visszafogni nem nagyon lehet; mert szénhidrát is kell, és terhesen 180 az alap (állítólag). Hozzá tartozik; hogy 35 vagyok; és az utóbbi pár évben volt rajtam 3-4 kg +, amitől egyszerűen nem tudtam szabadulni. Nyilván más az ember anyagcseréje 20 évesen. Ennek ellenére én is azt mondom; teljes kiőrlésű dolgok; és rengeteg zöldség; folyadéknak csak víz és leves; egy pohár tej naponta. Aztán a szoptatás végén nekem is jön majd a fogyókúra úgy érzem...

2014. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Védőnőnél voltam és Ő is mondta, hogy ez valóban sok, DE ha mostantól odafigyelek a CH bevitelre, akár tarthatom is a súlyom, hiszen a zsírból veszítek, de a baba hízik csak.

Érdekes a fogyás téma, de nálam úgy veszem észre egy baj van. Vagy zabálni tudok, mint egy viziló, vagy pedig fogyózni. :D

Mert pl most lement 2 kiló, egy hét alatt és nyilván nem koplalok, csak épp visszatértem a nem hízlaló kajákhoz,(plusz torna) de azokból is jókat eszem, és nem éhezek.

Sok gyümölcs, kenyér helyett ripsz ropsz, kevés tej, inkább tea, ebédre is ami nem hízlal, pl lecsó, szardínia, juhtúró, salik, zöldségek, sok folyadék, stb.

2014. okt. 16. 19:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Kitartást neked! Drukkolok! :)
2014. okt. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!