Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett valaki Verapamilt...

Szedett valaki Verapamilt terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nekem a túl szapora pulzusomra írta fel a doki, az egyik szívbillentyűm nem működik megfelelően. Először 2 X fél tablettát szedtem, most mondta, hogy emeljek 2 X 1-re viszont amióta felemeltem, nem érzem jól magam, álmos vagyok, rossz a közérzetem, kb az ágyból sem esik jól kikelni. Vagy ez már a terhesség vége felé normális? Ti mire szedtétek?

35 hkm



2014. okt. 16. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, tizenéve rutinszerűen adták a Verpamilt terheseknek az akkoriban szokásos, a terhesség megtartását célzó szerek mellé mint a Bricanyl vagy a Partusisten, amelyek mellékhatása pont a szapora szívműködés volt. És hát igen, a vérnyomást is csökkenti (vérnyomáscsökkentőnek is használják), nos ezt érzed te, valszeg azért vagy álmos és fáradékony. Vegyél egy vérnyomásmérőt, és mérd a vérnyomásod (terhességben-gyermekágyban amúgy se hátrány), ha alacsony, szólj az orvosodnak.
2014. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, van vérnyomásmérő, mérem is naponta háromszor, a felső érték elég változó 100 és 140 között mozog. Pár napja emeltük egészre a verapamil adagját, majd kiderül, ez mennyire befolyásolja.
2014. okt. 16. 12:24
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem 100-as pulzusra írta fel a belgyógyász, napi 2x egyet. Mert kismmaként 90 lehet a pulzus. De azt már nem vette figyelembe, hogy a vérnyomásom 90/60 és 100-as vérnyomás alatt nem is szabad adni, mert vérnyomás csökkentő hatása is van. A nődokim mondta is, hogy nehogy bevegyem. a 100-as pulzus nem olyan vészes, a vérnyomásomat meg még jobban lenyomná. (egyébként a belgyógyász rutinszerűen írta fel, mert évek óta ezt szokták adni, de hát a Partusistent is adták a kismamáknak mint a cukrot, és hát mára azt is betiltották)
2014. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem ilyen 130-140 körül volt a pulzusom, nagyon rosszul voltam tőle, így viszont, h 110 körül van a pulzusom, a vérnyomásom lett alacsony... :D
2014. okt. 16. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!