Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem vagyok cukorbeteg, tökélet...

Nem vagyok cukorbeteg, tökéletes a cukrom, de rengeteg édességet eszek. Baj lehet ebből?

Figyelt kérdés
olvastam egy 2011-es cikket, hogy függő lesz a baba nagy súllyal születik majd.Kicsivel nagyobb is mint az átlag de van amikor megkívánok 4-5 szelet csokit is.34+6 hkm.
2014. okt. 16. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%

Elöfurdolhat, hogy a gyermek akar cukorbetegseggel születik!

A baba megkapja töled a cukrot de inzulint nem kap hozza, azt neki kell megteremtenie! Vagy is a tulzott edesseget ha a baba nem kepes lebontani akkor veleszületett cukorbetegsege lesz!

Persze jönnek majd anyukak hogy bezzeg ök egy egesz kamion cukrot megettek meg sem lett baj, de szerintem ez is az a dolog aminel meg kell a közeputat talalni!

2014. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
jézusom erre nem is gondoltam!!! remélem nem ártottam neki még, inkább nem is eszek több csokit meg semmi édességet:(
2014. okt. 16. 20:30
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Kedves első válaszoló!

Azért nem egészen igaz, hogy veleszületett cukorbetegsége lesz a babának, de az igaz, hogy nagyon ki lesz téve a vércukor ingadozásnak a születése után és hajlama lesz később a kettes típusú cukorbetegségre. Amit "veleszületett cukorbetegségnek" hívnak, az az egyes típusú diabétesz, de az egy autoimmun betegség, az más miatt alakul ki.

De te, kedves kérdező, tényleg ne egyél túl sok édességet, neked is megárthat...

2014. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Én meg erről azt gondolom, ha tökéletes vércukorszint mellett kívánod az édességet, akkor nyilván szüksége van rá a szervezetednek. Terhesség alatt, ha minden rendben megy, akkor elvileg figyelned kell a tested jelzéseire: amit megkívánsz, abból valószínűleg valamiféle hiányod van. És egyébként szénhidrátra meg legalább ugyanúgy szüksége van a gyereknek, mint az összes többire. Nem mondom, hogy nyakló nélkül kell zabálni a csokit, de ami azt illeti, én is sokkal jobban kívánom az édeset, mint korábban (szintén tökéletes vércukorszinttel), nyilván nem véletlenül, és az én gyerekem is picit nagyobb az átlagnál, de nem kórosan nagyobb, úgyhogy emiatt nem fogom megvonni egyikünktől sem, amiről úgy gondolom, hogy kell.
2014. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én terhességi cukros voltam, de mindig jó volt a cukrom a diéta mellett 24. héttől. Minden étkezés előtt és után mértem, mégis napokig ingadozott a fiam cukra.

Nem bántásképpen, de honnan tudod, hogy jó a cukrod? Méred étkezés után egy órával és 7 alatt van? Csak mert az éhgyomori cukorszint és az egyszeri terhelés, amit sok helyen felvallrol vesznek, pl engedik setalgatni a kismamát, inni stb, nem jelenti azt, hogy rendben van a cukrod. Legközelebb mérd meg egy nagyobb szénhidrát bomba után, hogy tutira jó-e. De ne aggódj, nem lesz ettől cukorbeteg, de jóra nem vezet az esznelkuli édesség evés. Érdemesebb lenne lassú ch-kat enned, valószínűleg ritkábban lennének ilyen falási rohamaid is.

2014. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

én csak annyit tudok ha édeset eszem a bab nem alszik, izeg mozog, ez NST-kre fontos is volt


és csak alvással fejlődik pedig az agya és a növekedésére is kihat

2014. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
*baba
2014. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
mindig nézem a cukromat és tökéletes!:) világ életemben rengeteg édességet ettem, kis gyerekként is, nem terhesen is.de vissza veszek, nem akarok a babámnak rosszat.köszi mindenkinek!
2014. okt. 16. 21:41
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

A cukor egészségtelen úgy ahogy van, a szervezet nem tud vele mit kezdeni, zsírként lerakódik. A szénhidrát valóban fontos tápanyag, de nem cukorral kell bevinni, hanem mondjuk rizst, zabpelyhet, teljes kiörlésű termékeket kell fogyasztani.

Nem csoda, hogy kívánod a cukros dolgokat, ez uganúgy függőséget képes kialakítani a szervezetben, mint mondjuk egy káros szenvedély, ha pár hétre leállnál vele utána már nem kívánnád ennyire.

2014. okt. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért eszel ennyi édességet, mert vitaminhiányod van. Ne kérdezd, hogy milyen vitamin, vitamin, A terhességi kívánósság is az miatt van és ez tuti, mert nálam is megoldotta ezt a falánkságot, ahogy elkezdtem több B vitamint szedni. Nem az átlagos a terhesvitamin mennyiséget.


Nem lesz bajotok tőle, nem csak ettől lesz nagy a gyerek, hogy te mennyi cukrosat eszel, de az biztos, hogy a vitaminhiányt nem oldod meg vele.

2014. okt. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!