Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek jó, ha van otthon...

Szerintetek jó, ha van otthon magzati szívhang hallgató?

Figyelt kérdés
Nem parásztatja be mégjobban az embert,ha esetleg nem hallja,nem találja,nem úgy hallja?

2014. okt. 22. 13:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt, teljesen jól megvoltam nélküle. Őszintén, szerintem felesleges, sőt sok esetben káros, pont azért, amiket te is leírtál a kérdésedben.
2014. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt egyik gyerekemmel sem. Pont azért amiket írtál. Sokkal jobb, ha bízol az orvosban, és ha ő azt mondja minden rendben, akkor te nem parázod túl, hogy de mi van ha már nem is él, stb.
2014. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem van ilyenem,de! Holnap jönnek megvenni.

Egy hónapja van meg,kétszer vagy háromszor használtam abból az egyik alkalomból nem találtam a kicsi szívét.

Én úgy gondolom inkább az anyai megérzéseimre szeretnék hagyatkozni ezután is ,mint eddig. Nem egy esetet hallottam,illetve mesélte szülésznő,hogy a kismama aggódott,mert nem mozgott a baba és meghallgatta otthon a doppler készülékével a kicsi szivecskéjét. Ami a köldökzsinóráramlás volt. Mikor másnap sem jelentkezett ismét meghallgatta,és rettenet mód le volt lasszulva. A korházban már késő volt.. otthon maradt a kismama mert hallotta a szívverést a mozgásra nem figyelt. Sajnálatos....

Ha felhívod a védőnőt,hogy mi a helyzet és úgy érzed ez meg az van,ő tud hallgatni szívhangot. (nem egyszer csinálta,tudja mit kell hallani és hol)

Szóval,én inkább az ösztöneimre hallgatok de ez én vagyok :)

31hkm

2014. okt. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges.
2014. okt. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Mi kaptuk, de nem sokszor használtam, pont emiatt amit írsz. Először túl hamar akartam vele meghallgatni a babám szívverését (mert az volt a dobozon, hogy már a 16. héttől használható),de persze nem találtam, tiszta ideg voltam a következő ultrahangig.

Akkor később volt olyan, hogy nem a babát, hanem a saját verőeremet találtam meg (de azt hittem hogy a baba), és lassabb volt mint a babának kellett volna lennie, akkor is idegeskedtem :). Na ezután raktam el inkább. A végén volt, hogy megtaláltam már könnyen (tudtam, hogy a védőnő és a szülésznő hol szokta megtalálni) és akkor élmény volt, hogy hallgattuk egy kicsit a párommal egyszer-egyszer. De megnyugtatásra nem volt jó. Nem ért hozzá az átlagember, hogy hol kell keresnie, pontosan mit kell hallania, szóval csak idegesíti magát ha olyan típus.

2014. okt. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Első gyereknél megvettem, másodiknál elő sem vettem. Első gyereknél egyszer jó buli volt, de igazából amikor már hallod a szívhangot már mozog.
2014. okt. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nekem is van.
2014. okt. 22. 15:30
 8/18 A kérdező kommentje:
29hkm
2014. okt. 22. 15:39
 9/18 anonim ***** válasza:

Mind igaz amiket a többiek leírtak, de szerintem ha Neked van, döntsd el Te, hogy Neked hasznos-e. Megnyugtat? Vagy inkább jobban felidegesít?

És még egy dolog: ha nagyon idegeskedős vagy, azért tartsd szem előtt, hogy nem jó szegény babának, ha állandóan a szívhang figyelővel "zaklatod". Ha nincs aktív napja, és amiatt idegeskedsz, inkább egyél meg egy kis csokit, és figyeld a mozgását egy kicsit nyugalomban. Hány hetes vagy?

2014. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Megnyugtatott, nagyon szerettem.

Nem mindennap, de esténként lefeküdtem az ágyra és hallgattuk a férjemmel együtt.

Ha sokáig nem mozgott, akkor is ráhallgattam.

2014. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!