Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnál is volt hogy össze...

Másnál is volt hogy össze vissza volt a ctg-je hol többet mutatott hol kevesebbet? Magzatira gondolok.29 hkm

Figyelt kérdés
Azt mondta a szülésznő hogy a saját szívhangomat hallom még ami bezavar és a gép nem tudja hogy mit mérjen.Nagyon ilyesztő volt,azért mentem be hogy megnyugodjak mert nem éreztem magzat mozgást.Az uh.rendben volt korának megfelelő.

2014. okt. 24. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
29 hetesen még nem voltam ctg-n. NÁlunk csak később csinálnak, éppen amiatt, mert még kicsi hozzá a baba, és bezavarna az anyai szívverés. 35 hetesen csinálták nekem az elsőt. Később is volt, hogy valamiért egy-két pillanatig nem érzékelte a korong, de nem aggódtam, mert tudtam, hogy jól van, jó az uh. Ne idegeskedj ilyeneken, uh-val megnézték, a szülésznő elmondta, hogy mi okozta az eltérést a ctg-n. Ezek után miért hergeled magad?
2014. okt. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A doki találta ki uh.után,hogy legyen ctg is. Én megelégettem volna a szívhanggal és az uh.-val.A szülésznő sem értette,hogy miért kell ctg is.Minden esetre engem nem,hogy megnyugtatott,hanem jól megilyesztett.
2014. okt. 24. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz 29 hetesen ctg-t csinálni! Mivel diabetes miatt bent feküdtem, így nekem is csináltak, mint mindenki másnak, de kínszevedés volt az orvos, a szülésznők és a magam részéről is. Túl nagy a baba tere még, nehéz jól megtalálni, hamar elmozdul, állandóan befogta az én szívműködésemet, szóval sose sikerült normálisra.
2014. okt. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem is terhességi diabetest hoztak ki, égyomri 3,7 terhelés után 8.De nekem nem kellett befeküdni.
2014. okt. 24. 13:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem "rendes" CTG-n is ugrált a szívhang. Nagyon sokmindenen múlik, és a legtöbb esetben semmi problémát nem jelez. Szülésznő mesélt pár sztorit, mitől ugrálhat a szívhang. Lehet, hogy éppen fogja a baba a köldökzsinórt, vagy hozzányomja valamihez, attól máris leesik.

34 hetesen voltam egy éjszakán át CTG-re kötve, akkor is nagyon ugrált, senki nem mondott semmit, de végül rendben volt vele minden. Nem értem, miért nem nyugtatják meg ilyenkor egy-két mondattal az anyukákat.

2014. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!