Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szívhangfigyelő kérdés?

Szívhangfigyelő kérdés?

Figyelt kérdés
Lehet butaságot kérdezek,de a baba szívhangján kivűl van még olyan ér vagy valami aminek olyan hangja lehet mint a baba szívhangjának?Szóval össze lehet valamivel keverni?
2014. okt. 25. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nincs. Csak nem két szívhangot hallasz?:D
2014. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazából amit esetleg hallhatsz az a köldökzsinór áramlásának a hangja! Aki nagyon kezdő vagy nem világosították fel használat előtt az összekeverheti vele!

A k.zsinór hangja inkább ilyen"susogó,dobogó" hangot ad. Elnézést ha esetleg nem jó a hasonlítás,nem tudtam jobban elmagyarázni:)Míg a baba szíve határozott,gyors ütemben dobog. Remélem tudtam segíteni.

Üdv 33 hkm

2014. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát én őszinte leszek...

mikor uh-n vagyok,a köldökzsinór áramlása,és a baba szívhangja amikor hallgatjuk,általában nekem dettó ugyan az.. ezért nem is használok szívhangfigyelőt,totál béna vagyok hozzá :D

32hkm

2014. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dokimnak nincs uh-ja, mindig szívhangfigyelővel ellenőrizte a fiamat. Az elején egyszer nagyon nehezen találta meg, nagyon rossz volt. Aztán később mindig, amikor meghallottam a köldökzsinór áramlását, mindig úgy megörültem, hogy végre megvan, mire mindig kiderült, hogy az még nem az. Úgyhogy, igen, össze lehet keverni. Sőt én még a saját szívverésemmel is össze tudtam keverni a dokinál, mert ott nagyon gyors volt a pulzusom, 100 fölötti, így már nincs olyan nagy különbség a saját és a magzati szívverés között az én laikus fülemnek. Én ezért sem vettem otthonra szívhangfigyelőt.
2014. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy a baba szívhangját hallgatod, vagy a köldökzsinor áramlását, mert az utóbbi is csak akkor hallatszik, ha dobog a kicsi szíve. Nekem is szinte egyformának tűnik a kettő és nem tudom, hogy hányszor találtam meg a szívhangját és hányszor a köldökzsinort, mert már volt olyan, hogy "körbenéztem" a szívhangfigyelővel az egész hasamban és ott, ahol a méhem van, szinte mindenütt hallottam.:D De ez már idősebb magzatnál volt, nem tizenpár hetesnél. Én már kábé 20 hetes koromtól csak akkor hallgatom, ha gyanúsan jó ideje nem észleltem mozgást. Ez elég ritka szerencsére. Már jópár hete nem vettem elő. 31+4hkm.
2014. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egyik hang a köldökzsinór áramlás, az olyan surrogó.

A másik, ami olyan, mint a vonat zakatlás, az a szívhang.

2014. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha még nagyon kezdeti a terhesség és nem mondjuk 1. babás vagy a comb tövében futó véna áramlását is lehet hallani, de ha megfigyeled ez a te szívveréseddel azonos ritmusú és nem olyan gyors mint a babáké, de sokan azt hiszek, hogy azt hallják a remény miatt. Persze ha már előrehaladottabb a terhesség ez nem tud bezavarni.
2014. okt. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!