Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A problémám az, hogy bár még...

A problémám az, hogy bár még csak 7 hetes terhes vagyok (1. baba) akora a pocim már, hogy sokan rákérdeznek, terhes vagyok-e? Úgy nézek ki mintha 20 hetes lennék! Híztam már 4 kilót, pedig úgy érzem, hogy nem eszem többet, mint szoktam! Ez normális?

Figyelt kérdés
2014. okt. 25. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális:)Én a 12 hetes uh-ra már 7 kilót híztam, mindkét gyereknél, a 65-ről 72 látszott is. Meg a hasam is, a másodiknál jobban, de az elsőnél is. Azt se tudtam, mint mondjak a munkahelyemen, mert 3 hónapig nem akartam szólni. De kicsi lett a farmer, kifittyent a pocak a felsőből, bőven az első trimeszterben.

A hízásról meg annyit, hogy az első terhességnél én is nagyon néztem, hogy mit, mennyit eszek, nem akartam elhízni. 21 kg lett, a doki, védőnő, mindenki riogatott, hogy jajj, de nehéz lesz lefogyni. A gyerek 4 hónapos korára lement. A másodiknál már nem figyeltem rá, ha este 10-kor voltam éhes, még bevertem egy óriáspizzát, 22 kilót híztam. 1 éves a kicsi, most vagyok 58, 7 kiló minusz a lánykorombelihez képest. Erról meg ennyit...

2014. okt. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez meg csak puffadas.
2014. okt. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én 7 hetesen voltam elöször dokinál, akkor 3 kiloval voltam nehezebb, mint általában, de egy héttel késöbb amikor vissza kellett mennem 3 kg-al voltam kevesebb, mert olyan szarul voltam egész héten, hogy nem tudtam enni. Amikor a dokinak mondtam, hogy egész héten alig ettem a rosszullétek miatt jól leordította a fejem, hogy nem hazudjak neki, hogy nem tudok enni(jelenleg 83-84 kg között vagyok, és szerinte az egész életem a zabálásról szól). Aztán amikor megmért, és kiderült fogytam 3 kilót és 82-öt mutatott a mérleg, arra nem volt képes, hogy bocsánatot kérjen, amiért alpári hangon beszélt velem. Most 18 hetes vagyok, és kicsit megszaladt a mérleg, a 83-84kg-al, de ez normális szerintem.

A baba ahogy nő gyarapszik a súlya is, vele együtt a méhlepény is nő, tehát az is plusz dekákat jelent. Mindenki másképpen reagál a terhességre, van aki hízik, van aki nem. Ha valakieleve túlsúllyal indul az egyből hátrányt jelent, főleg annál a dokinál akinél voltam, ha találnék mást aki nem néz hülyének, ha azt mondom neki, hogy két hányinger között nem tudok enni(szerencsére a rosszullétek már elmúltak)akkor egyyből átmennék hozzá, ha lehet.

Bár az írásodból kitűnik, neked nem nagyon lehetett ilyen gondod, ha már látszik rajdat. :)

Arra azért nagyon figyelj, hogy azért mert egy gyermek nővekszik benned attól még nem kell 2 ember helyett enned. Vannak akik azt mondják a dupla adag kaja után, ez azért volt mert 2 helyett eszem. Ez egy akkor baromság, amekkorát eltudsz képzelni. A baba bőven megelégszik azzal a táplálékkal amit elötte is ettél. Csak figyelni kell, hogy tápláló vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag legyen. Ha többet eszel úgyis csak te jársz rosszul, mert az ugyan ugy lerakodik zsírként, aztán szenvedhetsz, míg lefogyod.

2014. okt. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kicsit megkönnyebültem! Holnap megyek dokihoz, neki is mindent elmondok majd.... :)
2014. okt. 27. 22:47
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Szia!

Én nem akarok beléd kötni, de a méhed még nem is emelkedett ki a szeméremcsontod mögül.

Az 1. trimeszterben feljött kilók mennek le a legnehezebben.

Még nem hízhattál a baba miatt. Biztosan nem.

Lehet lepontozni, de nekem ez a 3. terhességem, 8 hetes vagyok, de semmi nem látszódik.

2014. nov. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anna.love ***** válasza:
Az utolsò kommentelőhöz szòlnèk...mèg hogy nem hìzhatott a baba miatt?? Ùristen dehogy nem!!! Attòl hogy te nem hìztàl attòl mèg màs hìzhatott..az hogy a mèhlepèny mèg nem türemkedett ki az egy dolog..amùgy èn 35 vagyok , első terhessèg 7 hetes , ès bizony felszalatt kilò kb..pedig sportoltam napi szinten, ès szigorù ètrendet követtem...màr nem teszem feladtam ...deee az is igaz ez mèg nem a baba miatt van elismerem,,, de a vàrandòssàg egyik tünete a megnövekedett ètvàgy,,, van akinèl hànyinger, egyik terhessèg sem egyforma minden nő màskèpp reagàl,,, de egyèrtelműen a baba miatt van...èn össza vissza zabàltam amit nem tudtam kordàban tartani...most màr szerencsère csökken az ètvàgyam de az első 4- 5 hètben ùgy ettem mint aki mèg soha nem làtott ennivalòt
2018. máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Te jó ég, még jó, hogy a méhlepény nem "türemkedik ki", akkor azonnal műteni kellene és menne az anyag a következő orvosi konferenciára.


A MÉH a 16. héten emelkedik ki a szeméremcsont mögül, akkor tudja a lágyszövetet (tehát a hasat) kinyomni. Viszont a terhesség elején jellemző a puffadás, derékra hízás - ez tűnhet terheshasnak, de nem az.


Valamint a hízás és a súlygyarapodás nem ugyanaz. Hízás alatt azt értjük, hogy az anya zsírtartaléka megnő - ahogy egy nem terhes ember is meghízhat. A súlygyarapodás már összesítő fogalom, benne van a hízás és a terhességgel együtt járó mindenféle plusz súly (magzat, magzatvíz, vértöbblet, méhlepény, méhizomzat plusz súlya, esetleges vizesedés, stb.)


Ha valaki nem vizesedik és nem hízik, akkor a hasában a magzat és a "hozzá tartozó felszerelések" 6-8 kg-ot tesznek ki, függően a magzat születési súlyától. Egy "tankönyvi" méretű magzat esetében számolhatunk 3200 grammal és 50-52 centis testhosszal (statisztikai átlag) - ebben az esetben nagyjából 6 kg súly van a terhespocakban. Ez a szüléssel távozik.

Nagyobb vagy kisebb súlyú újszülöttnél 1-2 kg eltérés előfordul. Minden, ennél nagyobb mértékű súlygyarapodás testzsírt és/vagy vizesedést jelent. Kismértékű hízás nem gond, de értelemszerűen, aki hirtelen 30 kg-ot szed fel néhány hónap alatt, annak nem lesz hálás a teste érte. A hormonháztartás is borulhat, de a bőr is rosszul reagálhat rá.


Valamint azért is figyelik a súlygyarapodást, mert ha az üteme túl gyors, az jelezhet olyan kóros elváltozást, ami a babára is veszélyt jelent, vagy/és az anyára. Ilyenkor rendkívül fontos a megfelelő orvosi beavatkozás.

2018. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anna.love ***** válasza:
Èn akkor is normàlisnak tartom ha valaki felszed pàr kilòt....az èn esetemben azèrt jött fel 5 kb de lehet hogy több is mert nem nerek sportolni, ès diètàzni ahogy eddig tettem....tehàt egyèrtelműen a baba a felelős, nem??
2018. máj. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!