Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gombás fertőzést kaptam,...

Gombás fertőzést kaptam, lehet baja a babámnak?

Figyelt kérdés
5 napja kezelem magam Canesten kenőccsel, de semmi javulást nem tapasztalok. Azt nem tudom, lehet e a hüvelytablettát használni 23 hetes terhesség esetén, máskor ugyanis csak ez hozott helyre.
2008. aug. 12. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem múlik így, akkor kérdezd meg inkább az orvost, vagy mutasd meg magad. Hüvelytablettát, vagy egyéb "komolyabb" készítményt inkább ne használj magadtól.

Ha minél hamarabb elmúlik a fertőzésed, illetve kezelve van, akkor nem lesz baja a babádnak és lehet, hogy még többször is elő fog jönni terhességed, sajnos ilyenkor valamennyit gyengül az immunrendszer és hajlamosabbak vagyunk rá. Nekem például terhesség előtt összesen egyszer volt, most viszont már kétszer tíz héten belül.

25 hetes kismama

2008. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg használhatsz mert a babának nem lesz tőle baja hiszen a méhszáj ilyenkor zárva van!Deazért, hogy megnyugodj inkább kérdezd meg az orvosod, jobb a biztonság!
2008. aug. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne kezelgesd önállóan, orvossal nézesd meg! Nekem már harmadjára van 2 hónapon belül, a doki Betadine kúpot írt fel. Borzasztó gusztustalan, de használ. (Terhességem előtt sosem volt.) Amúgy igaza van az előttem válaszolónak, a babának nem lesz baja, és az immunrendszer sajnos valóban gyengébb ilyenkor.
2008. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dr. Czeizel Endrétől (ha rosszul írtam, bocs) hallottam az egyik műsorban, hogy nyugodtan lehet használni Canesten hüvelytablettát a terhesség alatt, semmilyen baja nem lesz tőle a babának. Sőt! Abból lehet baj, ha nem kezelik ki a problémát. Azt is említette, hogy a betegtájékoztatón figyelmeztetnek, azonban ez csak elővigyázatosságból van rajta, ugyanis a Canesten bizonyítottan nem okoz semmilyen fejlődési rendellenességet. Szóval ő abszolút javasolta a hüvelytablettát is gombás fertőzés esetén. Viszont az biztosan nem árt, ha a saját dokid is megnéz.
2008. aug. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én 17 hetes vagyok és sajnos ugyanígy jártam! Voltam orvosnál és Klion D-100 hüvelytablettát írt fel! A betegtájékoztatóra az van ráírva, hogy az első 12 hétben nem alkalmazható, utána viszont már orvosi utasítás szerint igen! Ez 10 darabos, én 3 napja használom és már most sokkal jobb!

Ezen az oldalon el tudod olvasni a Canesten hüvelytabletta betegtájékoztatóját, azt írja, használható terhesség alatt is, de azért lehet el kellene menned orvoshoz is:

[link]


Mielőbbi jobbulást!

Jobbulást Neked!

2008. aug. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!