Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor van programozott császár...

Mikor van programozott császár? Azt előre kéri páciens vagy az orvos dönti el?

Figyelt kérdés

2014. nov. 1. 06:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ma Magyarországon elvileg (persze van rá példa) a császármetszés nem kérhető csak úgy, mert magasabb a kockázata a hüvelyi szüléshez képest és a magyar egészségügyi törvény így hangzik: "a beavatkozás kockázata kisebb legyen az alkalmazás elmaradásával járó kockázatnál, illetőleg a kockázat vállalására alapos ok legyen."

Tehát olyankor van programozott császár, amikor valamilyen oknál fogva (anya vagy baba részéről) kockázatosabb lenne a hüvelyi szülés. Ez az ok kiderülhet a terhesség alatt, akár pár órával a programozott császár előtt, de vannak olyan terhességek is, ahol az anya alapbetegsége miatt lenne veszélyes (de ennek mértéke is egyéni) megvárni a szülés beindulását vagy egy hosszabb vajúdást, így már eleve császárra készülnek. Összevetve ilyenkor baba és anya érdekeit és állapotát a kórházi protokollal is, tűzik ki a műtét időpontját (általában a betöltött 39., esetleg 38. hétre).


Az Egészségügyi Minisztérium szakmai protokollja - Császármetszés:

[link]

2014. nov. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen így van ahogy az első írja, de nagyban orvosfüggő is, pl én nagyon meglepődtem most egyik ismerősömön, mert neki semmilyen egészségügyi tényező nem indokolná, se a császárt, se azt hogy programozott legyen - nincs aránytalanság, nincs magas vérnyomás .... viszont 80 km-re lévő kórházban szül, így a doki felajánlotta neki, hogy szülhet egy héttel korábban császárral, mert hogy az ismerősömék félnek, hogy nem érnének be időben a kórházba, meg hogy a szülés mennyire fog fájni. Na most ez mind szép és jó, de szerintem pont az az izgalom veszik el ilyenkor, hogy mikor akar kibújni a pici. Persze ha lenne egészségügyi indok rá nem lepne meg, de így hát én biztos nem vállalnám be csak a kényelmi szempontok miatt a császárt, de ezt mindenki maga dönti el.
2014. nov. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!