Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is van problémája a...

Másnak is van problémája a fogával a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Nem is a fogínyvérzésre gondolok,mert azt már tudomásul vettem,nem első terhességem alatt küszködök vele. Most viszont úgy jártam,hogy pár hete elkezdett igen "sajogni a képem". Igazából úgy éreztem,hogy az ínyem az,amit a fogász először meg is erősített,de nem múlt a probléma. Végül hetek alatt odáig jutottunk,hogy az egyik hidam alatti tartófogat gyökérkezelte, hátha ez a gond. Bíztam benne, hogy ez lesz a megoldás, de sajnos nem így lett. Továbbra is küszködök, ráadásul úgy, hogy még mindig nem tudnám biztosan megmondani, hogy valamelyik fogamat érzem, avagy az ínyemet. Vannak napok, amikor nem is igazán érzem, belenyugszom, azután egyszer csak megint elkezd fájni. Nagyon nehezen bírom már, ráadásul a terhességem sem egyszerű, elég sokat kínlódok vele. Nagyon fáradtnak érzem magam, és nem is tudom, mi lesz a megoldás, mert ugye a baba miatt még röntgent sem tud a fogdoki készíteni a fogamról. Bocsi, hogy ilyen hosszúra nyúlt az irományom, csak gondoltam megosztom a problémát, hátha van valakinek ilyen téren tapasztalata.
2014. nov. 3. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Terhesség előtt kellett volna kivizsgálásra menni.

Most már sok választásod nincs tarts ki, talán megtalálják az okát.

2014. nov. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki hogy naponta fogmosás után szódabikarbónás fogkefével átdörzsölöd asz ínyed,ha ínygyulladás akkor ez megszünteti.
2014. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csináltathatsz röntgent, ma már biztonságos. nekem is csináltak panorámaröntgent. ne szenvedj feleslegesen, az a babának sem jó!

rengeteget küszködtem a terhességeim alatt a fogaimmal én is. pedig voltam előtte fogorvosnál és rendbe is tette.

2014. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia

fogínyvérzés nekem is pipia,mai napig.

Viszont úgy egy hónapja fájt a bölcsességfogam egy hétig az szörnyű volt. Csak rossz helyen jön ennyi volt a baja.

Viszont észrevettem két hete kb. ,hogy az első két fogam(persze melyik másik) el van szineződve foltokban sárga!

Nagyon durva.. akárhányszor mosom,akárhogyan,akármivel nem jön le! Mint aki nem mosott fogat egy éve úgy nézek ki.. férjem szerint kálcium hiány..

33hkm

2014. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt, a fogorvos szerint érzékenyek voltak a fogaim, nem látott rajta semmit, ezért a Listerine-t ajánlotta, nem is volt annyira kellemetlen utána. Aztán szülés után mikor elmentem és megröngenezte, kiderült, hogy alattomosan az íny alatt romlott és gyökérkezelni kellett. Mivel terhesség alatt nem röntgenezett, így nem derült ki. Beszéld meg az orvossal, melyik a jobb megoldás; a röntgen, ami a babára nem túl hasznos, vagy a kellemetlen fogfájás, de közben tovább romolhat.
2014. nov. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,tényleg érdekelnek mások tapasutalatai. Természetesen rendszeresen ellenőriztettem és ellenőriztetem a fogaimat, terhesség előtt és alatt is,ráadásul (a fogorvosom megítélése szerint is) a szájhigiéniám kifogástalan. A doktornő azt mondja,hogy ő semmiképp nem csinál röntgent,márpedig tényleg kezdek kiakadni, mert azért - lássuk be - a fog,íny fájás nem az a fajta fájdalom szerintem,amit sokáig el lehet viselni,oedig nekem egész magas a fájdalomküszöböm :'(
2014. nov. 3. 12:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Maximálisan átérzem a helyzetedet! Én 8 hetes voltam, mikor először bedurrant a bölcsesség fogam. Mire eljutottam a dokihoz épp nem fájt, de az orvosom amúgyis továbbküldött szájsebészetre, mert el is volt törve. A szájsebészeten megnézték és azt mondták, hogy ha most nem fáj, nem nyúlnak hozzá, ezt meg kellene röntgenezni, a 20. hét után menjek vissza. Közben olyan ínygyulladásom lett, hogy nem bírtam megmaradni. Azóta is minden fogmosásnál vörös a hab. Hiába a Meridol vagy a Parodontax. Elmentem akkor az ügyeletre, ott kaptam gyógyszeres tömést. 19 hetesen tudtam csak visszamenni a szájsebészetre, de nem húzták ki. 23 hetesen mikor elmentem, akkor adtak időpontot, 28 hetesen kell majd visszamenjek. Azt mondták még se csinálnak röntgent, ha valami gond van, feltárják. :(

Én kérdeztem a saját orvosom a röntgentől, és azt mondta, hogy annyira minimális a sugárzás, hogy 20. hét után semmi, de semmi gond nem lehet, viszont nem minden orvos meri bevállalni. Szóval szerintem beszéld meg a dokiddal, ha bevállalod a röntgent, hogy csinálja meg, mert fog/ínyfájással nem lehet élni.

Kitartást!!!!

2014. nov. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!