Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az amivel már most rákészül...

Mi az amivel már most rákészülhetek a szoptatásra32hetes kismama vagyok és első gyereknél nem volt sok tejem. Mit tegyek hogy most tovább tudjam szoptatni a babát?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is ne görcsölj rá a kérdésre, nagyon sokat számít a tej szempontjából a nyugalom:) Szerezz be homeopátiás bogyókat, és tejserkentő teákat, ha szükséges lesz, legyen mihez nyúlni. Kérd szülés után mihamarabb mellre a picit, és a kórházban is tedd annyiszor mellre, ahányszor csak hajlandónak mutatkozik szopizni. Eleinte elég kaotikusak lesznek a napjaitok, de egy-két hét alatt beáll a kereslet-kínálat, utána könnyebb lesz. Kérd meg a nagyszülőket, hogy jöjjenek legalább egy hétre segíteni, és babázni a nagyobbikkal, és utána kérd meg a párodat, ő is segítsen egy hétig, hogy tudj a szopira koncentrálni. Persze nem úgy gondolom, hogy semmit ne csinálj, csak szoptass, de a legszükségesebbeken túl ne csinálj semmit. Foglalkozz a nagyobbikkal, és szoptasd a kicsit, a háztartás megvár, főzni a család is tud:) A legfontosabb, hogy ne görcsölj! Könnyű szülést és sok-sok tejcsit kívánok!
2010. jan. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Kismamás szoptatós könyv volt a bibliám. Vittem magammal a kórházba is, úgyhogy nem is kellett segítséget kérnem senkitől. Abban minden benne van, amit a szoptatásról tudni akarsz.
2010. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én szintén így vagyok, van két gyermekem akiket nagyon kevés ideig tudtam szoptatni, és én is most mindent megszeretnék tenni annak érdekébe hogy legalább 5-6hós koráig tudjam szoptatni, nem mintha a gyermekeimnél nem tettem volna meg bár akkor csak szoptatós teát ittam, most mindenképp meg fogom vásárolni ezeket a homeós bogyókat mert ódákat zengnek róla hogy, milyen jó remélem beválik bár hozzá teszem én már nem várok csodát szerintem ha két gyereket nem tudtam szoptatni csak minimális ideig akkor most sem fog sikerülni....

32hetes km

2010. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen ,az elsőnél nagyon rágörcsöltem,és biztos nem tett jót.Most megpróbálom lazábban kezelni majd a dolgokat.köszi mégegyszer!
2010. jan. 27. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!