Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes kismama vagyok és...

26 hetes kismama vagyok és 77kg-val lettem terhes, eddig 12kg-t híztam, pedig nem nasizok, teljes kiörlésű kenyeret, zöldséget, gyümölcsöt eszem. Mi a baj?

Figyelt kérdés
Mit tegyek,hogy megàlljon a mértéktelen hìzàs?Elõre is köszönöm a vàlaszokat.

2014. nov. 8. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek fogalmam nincs!

Én 79-el lettem terhes és 84vagyok!

A felsőtestem még ,meg a combjaim még vékonyabbak mint terhesség előtt! Pedig eszem csokit..

34hkm

2014. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsővel 25 kilót szedtem fel, és eleve volt 14kg feleslegem. 20. hétig 2kg-ot híztam, aztán 25-38 hétig jött fel az a sok. Nem mondhatnám, hogy sokkal többet ettem, de azért többet ettem, és 30. héttől már nem érdekelt, zabáltam. 8 órában dolgoztam ülős munkát.

Most 8 kiló plusszal indultam, és eddig 8kg jött fel. 33+4 vagyok ma. Enyhe fizikai munkát végzek, 27-28. hétig ugyanúgy végeztem a munkám, onnantól felmentettek egy jópár dolog alól. Még egy hetet dolgozom. Megpróbálok ugyanannyit enni, mint terhesség előtt. Megfogadtam terhességem elején, hogy nem eszek csokit, ezt eddig be is tudtam tartani. A nasikat is nagyjából el tudtam kerülni, de most már sajna több nasit eszem. Megpróbálok egészségesebb, kevésbé hízlaló kajákat enni. Mozogni nem mozgok meló mellett, mert fáradt vagyok, habár most csak 5 órában dolgozom, de minden reggel és munka után gyalog járok. Ez 30-30 perc gyaloglás. Félek, ha leállok a munkával, majd akkor ragad rám pár kiló.

Első terhességem után sajna nem tudtam fogyókúrázni, mert ha nem ettem tartalmasat, nem volt tejem. 9 hónapig szoptattam, utána elfogyott a tejem, azonnal belekezdtem a fogyókúrába. A lányom 1. szülinapjára leadtam a terhességből felszedett kilókat és a plusz kilókat is majdnem teljesen. Összesen 5 kiló plusz volt rajtam, de sajnos pár kiló visszajött. Szüléssel csak a baba súlya ment le.

2014. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg alkat kérdése. Első terhességem alatt 28 kilót híztam, pedig a 6. hónap végéig még melóztam is, 9-10 órát futottam, szaladtam. Nem zabáltam, nem nasiztam többet, mint mondjuk nem terhesen.

Most a második terhességem végén járok már, plusz 20 kilónál tartok, pedig most sem zabáltam.

Ha ez megnyugtat, az első terhesség után simán leadtam az összes plusz kilót, igaz kellett diétáznom, de nem volt megerőltető.

2014. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pròbàlok kicsit megnyugodni.Olyan soknak tünnek a szàmok.....nagyon kedves tõletek,hogy megosztottàtok velem.
2014. nov. 8. 22:54
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem is alkatfüggö..én össze-vissza ettem és 4 kg ot hiztam, barátnöm vigyázott a sulyára mégis 30 kg ot hizott!!! már a végén nem mert enni semmit sem..szülés után is teljesen depresszios lett..2 ébv alatt adta le. másik ismerös végig nutellán élt, na ö konkrétan 40 kg-ot hizott, de egy év alatt ismét 50 kg volt.
2014. nov. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg alkati dolog lehet nagyrészt. Na meg az is számít, hogy mit eszik az ember. Én az első két terhességemnél kb 15kg híztam. Mivel nagyon gyorsan jött egymás után a két baba (14hónap van közöttük) így a második babát jócskán plusszal kezdtem. Nem ettem folyton csokit csokival, de a cukor nagyon könnyedén leesett ezért napi 5x ettem. A baba miatt is figyeltem rá, hogy nagyon sok zöldség, gyümölcs legyen (meg kálcium dús cucc, mert én bántam meg-sok fogam tönkrement). Mégis mikor megszültem a második babát +20kg volt rajtam a két terhesség előtti állapothoz képest. 1 év alatt lement magától. (na jó, minden nap játszótérre mentünk és a gellérhegyen laktunk, nem épp sima terepen kellett tolnom a testvér babakocsit ami csak magában 30kg..... és azért két kicsi ellátása és a lakás elég "ugrálást" jelentett.)

Megvonni sem szabad magadtól az ételt, egyél de egészségeset, zöldség és gyümölcs mindig legyen.

13hkm

2014. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos genetika, hogy ki mennyit hízik. Szerencsére én nem voltam terhességi cukorbeteg, de akiknek emiatt diétázni kellett, azok nagyon ajánlják a napi 160 gramm szénhidrátbevitelen alapuló diétát. Ennek betartása mellett a magzat nem szenved hiányt, de a kismama szinte semmit nem hízik. A védőnő szerint ezt azok is nyugodtan alkalmazhatják, akik nem cukrosak, csak szimplán gyorsan híznak a terhesség alatt


[link]

2014. dec. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!