Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert lehet az hogy 1 hettel...

Miert lehet az hogy 1 hettel kevesebbnek telt meg most az orvos? Ugy mentem multheten mint 34hetes es ugy jottem ki h a kiskonyvbe 33-at irt.

Figyelt kérdés
Miert lehet ez?az orvosom nem beszedes ember igy vegulis semmit nem mondott.Csak kint a noverke mondta h azt irta be.December 24.-e a teminem.Most csutortokon kellene lepnem a 35.-be de mostmar nem tudom mi van.
2014. nov. 10. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:

mert a méret (fejkörfogat,lábszárcsont,haskörfogat adatok) alapján határozzák meg a váranósság heteit.

ezért pontosak az első mérések, azt kellene figyelembe venni, ugyanis a magzatok, kisbabák nem egyformán fejlődnek, és nem egyforma nagysággal születnek.

én azt hiszem, az első trimeszter szerint megadott hetek a tutik.

illetve ha van sejtésed a fogantatás időpontjáról (mindig van mindenkinek valami tippje):) akkor meg aszerint számolj.


amúgy meg nem mindenki 40 hétre szül, inkább 38... szóval ha most vagy 34 hetes, akkor az is lehet, hogy mikulásbácsi hozza a kicsit... :)

2014. nov. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szia.koszonom a valaszod.csak az a baj hogy most total osszezavart.mert 24.-e pont ugy jonne ki h betoltott 40hetes legyek de ha meg csak most fogok csutortokon a 34-be lepni akkor ugy szamolom h dec.31en leszek betoltott 40 hetes.Nem mintha szamitana :-D de azert megis rossz az hogy most egy hettel kevesebb lettem hirtelen
2014. nov. 10. 23:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem meg mindig elore csusztattak par napot. A vegen mar nevetve mondtam a dokimnak, hogy ez a turbo verzio? 6 honap alatt letudom a 9et?

Nagyon elmertek vslamit valahol. Beinditottak az en szamitasaim szerint 38.heten, hogy tul nagy lesz mar ez a baba es 48 centis alig 3 kilos volt a Borsokam. Siman maradhatott volna 2 hetet

2014. nov. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ittenkem egyfalat.Igen tobbnyire arrol hallani h tobbet mondanak...dehogy kevesebbet???na mindegy ,ez van :-D
2014. nov. 10. 23:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak saccolják, nyilván nem tartották nektek a gyertyát.
2014. nov. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én pont ugyanígy jártam, mint te. Először engem is bosszantott, mert így a 38 hetes uh-m olyan soká lesz, hogy addigra szerintem meg is szülök, de aztán arra jutottam, hogy az a gyerek dokitól függetlenül is tudja, hogy mikor kell kijönnie! :)
2014. nov. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha dec 24-én töltöd a 40hetet, akkor az a fix dátum. A kisbabák nem a nagykönyv szerint fejlődnek a pocakban, valamikor kicsit kevesebbet, valamikor kicsit többet gyarapodnak. Ráadásul nem is egyformák- tehát az egyiknek nagyobbacska a feje, másiknak kisebb, egyik hosszabb cm-re a másik rövidebb. Nyilván attól függ, milyen géneket kaptak! Láthatod, hogy milyen különbségek vannak születési súly között is az újszülötteknél, az egyik 2,5kg a másik meg 4feletti. Ettől függetlenül Te a dec 24-hez tartsd magad. Lehet, hogy kicsit kisebb a babád, de ez max azt jeleni, hogy nem 4kg-os bébit fogsz szülni, nyugi! EGyébként meg akkor jön a baba, amikor akar.

Tesóm tavaly volt dec 24-re kiírva, neki 20-án született meg a fia.

Szép karácsonyotok lesz!! Gratulálok!!

2014. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én Dec 25-re vagyok kiírva... csütörtökön vannak a betöltött heteim száma,ergó most 33+5napos vagyok,csütörtökön leszek 34. A dokik a betöltött terhességi hetet számolják,ergó én 33hetes vagyok,csüttől leszek 34.

2014. nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kedves utolso.akkor ugyan ugy vagy mint en.en is tegnap azaz csutortokon lettem hetes a doki mostani verzioja szerint. :-D es TOBBIEKNEK koszonom a valaszokat
2014. nov. 13. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!