Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most hallottam hogy nem elég...

Most hallottam hogy nem elég az apasági nyilatkozat a baba születése után. Akkor most hogy is van ez január 1. -től?

Figyelt kérdés
Mi tegnap csináltattuk meg az apasági nyilatkozatot de senki nem szólt hogy ez nem elég..!
2010. jan. 28. 18:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kértek hajadoni igazolást az apasági intézésekor, kedves Kérdező. Te hol intézted?
2010. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 A kérdező kommentje:

Én Budapesten a XV.kerületben intéztem.

Hajadoni igazolás nélkül nem is adták volna ki az apaságit.

A napokban intéztem.30 hetes terhes vagyok.

Már nagyon kíváncsi vagyok mert csak akkor lehet az apja a babámnak a párom ha nem élünk együtt????

Ez teljesen logikátlan!

Nem értem hogy az önkormányzatnál nem tudnak erről semmit hogy nem szóltak????

2010. jan. 28. 20:04
 33/75 anonim ***** válasza:
100%

Hát már tényleg nevetséges ami ebben az országban zajlik. Mi pont ma akartuk elintézni az apasági nyilatkozatot, de úgy tűnik hogy jobban tettük hogy hétfőre halasztottuk.

Meg szeretném kérdezni hogy mi az a hajadoni nyilatkozat, mivel én még soha nem hallottam ilyenről. És egyáltalán miért van rá szükség.

2010. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Nem csak akkor lehet az apja, akkor is lehet apja, ha együtt éltek, vagy ha házasok vagytok, csak abban az esetben nem kell apasági nyilatkozat, mert van házassági/élettársi kivonatotok.

2010. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
100%
20:15-ös vagyok. Egyébként én sem értem már. Tényleg logikátlan. Majd nézem a házon kívült, hátha felfogom, hogy mi értelme van ennek.
2010. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
100%
a hajadoni igazolást hol adják ki?
2010. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 A kérdező kommentje:

Hajadoni igazolást a lakóhely szerinti önkormányzati hivatalban adják ki.

Nekem kb. 10 perc alatt kiadták.

Ez a papír igazolja hogy nem vagyok sem házas sem regisztrált élettársi kapcsolatban nem élek.

Személyi igazolvány és lakcíym kártya kell hozzá.

2010. jan. 28. 20:36
 38/75 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem csak rosszul magyaráznak, ami nagyon jellemző ebben az országban-minek egyszerűsíteni, ha bonyolítani is lehet. Szóval a törvényszöveg változása úgy értelmezhető, hogy apasági nem kell ha bejegyzett élettársak, vagy házastársak vagytok. Eddig sem fogadták el az apaságit, ha fennállt a házasság, hiába nem a férj volt az apa, mert szigorú vélelmet állít a családjogi törvény-a házasságban élő nő gyermekének az apja a nő férje. Ha közben szétmentetek, és te másnak szültél, akkor is a volt férj nevére kerül a gyerek, ti meg rohangálhattok megváltoztatni. Most a változtatással ugyanebbe a körbe került be az élettársi kapcsolat, tehát ha együttélsz hivatalosan Kis Pistával, de gyereked lesz Nagy Józsitól, és nem szüntetitek meg az élettársi közösséget, akkor a gyerek Kis vezetéknevű lesz. Másrészről egyszerűbb lesz, mert ha bejegyzett élettársak vagytok, akkor nem kell külön apaságit tenni.
2010. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
100%

A hajadonlap tulajdonképpen egy igazolás a családi állapotról, az igazoláson egy számmal jelzik, talán a hajdon számjele az 1-es(?!) Az anya lakóhelye szerinti Okmányirodában adják ki. ( a családi állapot lehet még: elvált, özvegy, házas...stb.)

Az apai elismerő nyilatkozathoz feltétlen csatolni kell a szülőknek. Egyébként érdekes, hogy ha az állítólagos új jogszabály jan.1. napján lépett hatályba, tehát lassan egy hónapja alkalmazni kell, akkor hogy létezik, hogy ez a "probléma" csak most 28 nap eltetével derült ki?!

2010. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ha valaki nem látta volna...

És csatlakozom azokhoz akiket ez erősen felháborít..

Több okból is vicc az egész.Egyrészt,rohangálhatunk plussz jópár kört.Másrészt,ha az APA nyilatkozik arról,hogy ő a baba apja,akkor hogy jön ahhoz bárki,hogy ezt megkérdőjelezze?!?!?!?!?! Hányinger ez az egész!!! Már nagyon várom,hogy kezdődjön a házon kívül és tisztuljon a kép.

2010. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!