Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye túl leszek ezen? Nyugtass...

Ugye túl leszek ezen? Nyugtassatok meg, mert már csak sírok és sírok!

Figyelt kérdés
A történet a következő: 2 gyerekem van és terhes lettem (akart, tervezett várt) és most kiderült kettő is lakik odabent. Valahol sejtettem, mert hetek óta olyan borzalmasan rosszul vagyok, egész nap öklendezek vagy épp hányok is( ezt nem sokat), nem tudok nyelni a sok gyomorsavtól, émelygek ebből kifolyólag és rettentő gyenge vagyok. Ott tartok, hogy nemhogy dolgozni nem tudok, de már a háztartás és a gyerekek ellátása is veszélybe került. Bármennyire is erőt veszek magamon nem megy, minden nehéz. Szerencsére a férjem segít sokat. Konkrétan messziről bárki látja rajtam, hogy nagyon rosszul vagyok, a férjem is és mindig pihenni küld. De én ezt nem bírom. Teljesen ki vagyok magamra akadva. Sőt a legborzasztóbb, hogy olyan gondolatok vannak már a fejemben, hogy akarom -e igazán? Emiatt gyűlölöm magam, hisz hosszú ideje szerettünk volna harmadik babát.Reggelente a sírógörcs kap el, amikor a nagyobbik ébresztget, hogy anya, elkések a suliból én pedig azt sem tudom hogy mozduljak, mert minden mozdulatnál liftezik a gyomrom és rohanás. Ez olyan rossz :(
2014. nov. 20. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Persze, hogy túl leszel rajta! Hatalmas szerencsétek van, és ezt akkor fogod megérezni, amikor először bújtok össze 6-an az ágyatokban, amikor először ölel meg mind a 4, hogy imádunk anya, amikor mindegyiktől kapsz egy kis rajzolt lapot anyák napjára azzal, hogy szeretlek anya... akkor fogod azt mondani, hogy megérte ez az időszak! Természetes a félelmed, a fáradtságod, az aggodalmaid, de el fognak múlni! CSodálatos családotok van, és csak még szebb lesz a jövőben! :) Nagyon szeretnék a helyedben lenni (na, nem a rosszullétek miatt, de ezek ellenére :) Tudom, hogy nem hiszed el, hogy véget ér egyszer, de gondolj bele, minden perccel közelebb kerülsz a végéhez, és jön a megkönnyebbülés!
2014. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
CSak még annyit akartam mondani, hogy sírj nyugodtan! Az sokszor segít levezetni a feszültséget. Add ki magadból, megkönnyebbülsz! :) De lesznek még szebb napjaid is! :)
2014. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat. Remélem igazad van. Most utálom magam a tehetetlenségem miatt is és a gondolataim miatt is. Persze azt is tudom, hogy mostmár ha valami történne velük összeomlanék, emiatt is aggódok, hisz csak kockázatosabb egy ikerterhesség.

Tegnap az orvosnál mélységesen szégyelltem magam, ugyanis az orvosom és a férjem olyan boldogok voltak, hogy komolyan mondom azt hittem mindjárt pezsgőt bontanak, csillogott a szemük mindkettőnek a helyzettől én meg ültem ott mint egy rakás szerencsétlenség küzdve a könnyeimmel és a hányingeremmel, hogy csak ne a rendelőben pakoljak is, na meg jött egy adag félelem is a hír hallatán.

2014. nov. 20. 10:39
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Nem tudom, mennyire lesz hasznos a válaszom, mert még sosem voltam várandós, csak most jutottunk el oda, hogy szeretnénk babát és jöhet is.

Biztosan azért olyan nehéz lelkileg mert a hormonjaid játszanak veled. Én hiszem, hogy sokminden fejben dől el és ezért úgy gondolom, hogy ezen tudnál változtatni. Ne csak várd, hogy majd jobb lesz, hanem akard is. A várandósság szerintem egy áldott állapot, egy iszonyú nagy boldogság. Ha vártátok a babát/ babákat, akkor élvezd a várandósságodat, és ne a rosszulléteken aggódj, hanem próbálj meg úgy gondolni rá, hogy az egy pillanatnyi állapot, de elmúlik! Az, hogy akarod-e igazán az azért merült már fel benned, mert a hormonjaid miatt szomorú vagy, rossz hangulatú, letört. Próbálj meg ezen az érzésen felülemelkedni, hiszen már van két biztosan gyönyörű gyermeked és lesz még kettő! A legcsodásabb állapotban vagy amiben egy anya lehet, szóval élvezd és legyél boldog! Ha így gondolsz rá, biztosan hamar átvészeled ezt az időszakot! :) Kitartást! Szorítok!

2014. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De aranyos vagy! Könnyes lett a szemem:) Tarts ki, persze hogy túl leszel rajta! Pár hét/hónap és már csak nevetni fogsz Te is. Addig meg sírj nyugodtan, legalább megkönnyebbülsz, a gyerekeid és a féjed jól hozzádbújnak és minden rendben lesz!
2014. nov. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem voltam ilyen helyzetben, de voltak már olyan gondolataim, érzéseim, amiket nem tartottam helyénvalónak, utólag úgy érzem, a totális kimerültség és hormonhatás miatt lehetett, de akkor is. Akkor és ott utáltam magam a gondolataimért, az érzéseimért. Ezt a részt megértem (nekem szülés után volt olyan érzésem, hogy nem akartam, nem akarom, tévedés az egész). Aztán ellazultam és úgy döntöttem időt adok magamnak, nem erőltettem, hogy boldog legyek, mert "annak kell lennem", stb. És ahogy nem akartam görcsösen olyan lenni, amit elvártam magamtól, szééépen lassan elkezdtek jönni az érzések. Én türelmet javaslok neked, sok sírást, feszültséglevezetést, és igenis, sajnálhatod magad azért, ahogy most érzel, jogod van kimerültnek és fáradtnak lenni, dühösnek lenni és félni. De el fog múlni, szépen lassan. PRóbálj másra koncentrálni és engedd el magad ezen a téren. Jönni fognak a pozitív érzések, idővel! Kitartás! Hányadik héten vagy?
2014. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem hogy rosszul vagy lelkileg negy gyerek az nem semmi. Te belegondolsz a felmerulo nehezsegekbe is ezert erzed ezt de majd belejosz.
2014. nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, olyan szépen leírtad, h komolyan mondom kicsordult a könnyem :)


Kérdezőnek pedig kitartást kívánok! Biztosan nem lesz egyszerű, de reméljük nem sokáig tart ez az időszak és élvezni is tudod majd az áldott állapotodat! :)


Mi is tervezzük a 3. babát, de amikor éppen nehéz napok vannak a gyermekeinkkel (értem itt azt pl., h épp mindkettő makacsabb az átlagosnál, akaratos, folyton vitáznak, nem hajlandóak a kompromisszumra...stb. - nemsokára 3 és 6 évesek lesznek), néha nekem is megfordul a fejemben, h biztosan akarom-e még a 3.-at is...ettől még nem érzem rossz anyának magam.


Én mindkét várandósságom alatt nagyon rosszul voltam az első 14-15 hétben, igaz, nem hánytam, de mindentől rosszul voltam. Az elsőnél még megtehettem, h feküdtem, amikor csak akartam, a másodiknál viszont már ott volt a lányom, aki miatt muszáj volt lelket vernem magamba. Nem tudom mi lenne, ha most újra babát várnék, de gyanítom, a rosszullétek most sem kímélnének...

Nagyon jó, h a férjed is így áll a dolgokhoz, legyél kicsit önző most, használd ki a segítséget :) Pihenj, amikor csak tudsz és persze sírj csak, ha az esik jól! :)

2014. nov. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, túl leszel rajta! Nekem egy babával a pocakomban, a hányást leszámítva, a létező összes tünetem megvolt! Sírás, őrjöngés a hormonok miatt, vagy épp túlzott öröm, mert én már azt is volt, hogy kiakasztóan csináltam! A lábaim, kezeim olyan nagyon görcsöltek, hogy már feküdni sem tudtam...éjjelente csak járkáltam a szobában, fel-alá! Fáradt voltam, de mindig, nem volt perc, hogy energikus lettem volna! Állandóan fájt a fejem, gyomorégésem volt, és ezek mellé már az elejétől fogva akkora hasam volt, hogy még az orvosom is rácsodálkozott, hogy ez meg hogyan lehetséges, hogy 13 hetesen már akkora volt a hasam, mint másnak 16-17 hetesen! 20 hetesen már a hátamat fogva, nyöszörgősen tudtam csak kimenni a mosdóba vagy csak egyszerűen felállni! 15 hét és 5 napnál pedig már erősen rúgni kezdett a lányom, na az se volt piskóta! :) Hidd el, ezek mind eltörpülnek, amint a kezedbe fogod majd a babáidat! Most egy picit nehezebb, hiszen két baba lakik odabent, de értük úgyis megcsinálod!! :) Amikor majd azt mondják, "Anyukám, én úgy szeretlek!" Tudod, hogy annál szebb, nem is lehet, NAGYON MEGÉRTE az a 9 hónap!! :) Sok-sok erőt kívánok neked és kitartást, Csodálatos, hogy az Élet egyszerre két babával ajándékozott meg titeket!! :)
2014. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tudom,mit érzel...

Nekünk egy fiúnk van és most kettena pocakban! Először én is sokat sírtam,de már túl vagyok ezen és legnagyobb boldogsággal várjuk őket. Nehéz,nagyon nehéz,erőm,türelmem,idegrendszerem sokszor nekem is elfogy..a rosszulléteket nem is említve..

Kitartás! Ők a Sors ajándékai! :)

2014. nov. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!