Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek önző dolog?

Szerintetek önző dolog?

Figyelt kérdés
A nővéremnek abortusza lesz, mert sajnos nem tervezett és kb 1 hónapos a kapcsolat, de már nem is vannak együtt. Nem tudja megtartani. Én 2 héttel később lettem állapotos, nekem stabil a kapcsolatom, és szerettem volna hamarabb mint 12 hét legalább a családban bejelenteni az örömhírt. A család nem tud nővérem tervéről, neki szerdán lenne az ab., én meg szombaton gondoltam elmondani az uh. után a családnak. Megkért hogy várjak, mert túl friss lenne az élménye. Önző dolog lenne, ha mégis elmondanám? Várjak még vele?

2014. nov. 20. 15:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én várnék...mégis csak a tesódról van szó,azon a plusz kis időn már nem múlik semmi szerintem.
2014. nov. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem is várj. Megértelek, tudom, hogy mennyire szeretnéd szétkürtölni az örömödet, de ez most így tényleg nagyon rosszul jön ki. Adj 1-2 hetet a nővérednek, hogy nagyjából elrendezze magában a dolgot. Egyébként nem muszáj mindenki előtt nagybejelentést tenni, elmondhatod mindenféle körítés nélkül, egyesével is a családtagjaidnak, akkor a nővéredet se érintené olyan rosszul, hogy mindenki egyszerre örül látványosan a babádnak. De így is várj egy kicsit, hogy valamennyire összeszedje magát, biztos nem kellemes neki.
2014. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%
Én nem foglalkoznék vele. Védekezett volna...
2014. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én mindenképp várnék...
2014. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ne várj. Akkor miről fog szólni az életetek? Ne ünnepeld a gyereked születésnapját sem, mert kb. az ő gyerekének is akkor lenne? Mindig késve fogjátok tartani, csak hogy neki ne okozz fájdalmat? Az ő döntése, gondolom senki nem kényszeríti arra,amit tenni akar. A terhességed alatt sem tudsz majd akkor semmiről sem beszélni, hogy növekszik a gyerek, már rugdos stb, mert neki az fájna. Ha megteszi, akkor legalább a te boldogságod elé ne álljon.
2014. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!


Arra kért csak, hogy ne ugyanazon a héten mondjam el, majd csak karácsonykor, akkor már Ő is jobban fel tudta dolgozni... Nem, szerintem nem lesz olyan, hogy nem beszélhetek vele. Már várja Ő is az én picikémet, csak szerda és szombat kicsit közel van... De szerintem megvárom. Tisztelem annyira, hogy megadja neki ezt a lehetőséget. 1-2 hét csak.

2014. nov. 20. 18:38
 7/18 anonim ***** válasza:
Persze, megértem, csak az a gond szerintem, hogy nem tudod, és ő sem tudja még, hogy esetleg a te terhességed, milyen reakciót fog majd kiváltani belőle a későbbiekben. Nem hinném, hogy utálni fog téged, vagy a gyereked, mert ilyet egy testvér sem tenne, de hogy belül őrlődni fog és szenvedni, az előfordulhat. Persze, lehet, hogy tényleg túl lesz rajta 1-2 hét alatt, de szerintem ez a ritkább eset.
2014. nov. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is várj. Legalább 1. karácsonyi ajándék lesz 2. 12hét előtt nem nagyon szokták elmondani "babonából" :)

35hkm

2014. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekelne. Abortuszra megy? Ő baja, senki nem kényszerítette. Védekezett volna. Nehogymár még a kis lelkét kelljen pátyolgatni.
2014. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Vilcsianyuja ***** válasza:

Karácsony még több mint egy hónap! Mennyi idős terhes vagy most? Azt is gondold át, hogy megfosztanád-e anyukádékat egy hónapnyi örömtől, hogy nagyszülők lesznek, azért, mert a nővéred tényleg megfosztja őket egy unokától, amiről nem is tudnak, és lehet, hogy nem is fognak tudni? Semmi sem garantálja, hogy később jobban elfogadja a nővéred a helyzetet, az már mit számít neki, hogy a családotok tudja-e, hogy terhes vagy?

Nyilván nagyon szoros a kapcsolatotok, ha előbb tudtok egymás terhességéről, mint bárki más, de azért nem hinném, hogy mindent alá kell rendelned a nővéred akaratának csak azért, mert az ő élete jelenleg szerencsétlenebbül alakul, mint a tiéd. Emiatt ne érezz lelkiismeretfurdalást!

2014. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!