Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AKinek rövid méhnyak miatt...

AKinek rövid méhnyak miatt feküdnie kellett, meddig kellett szigorúan feküdnie? Hányadik. Hétig?

Figyelt kérdés
30. héten c 1000 -es érték miatt szigorú fekvésre ítéltek. Az orvos azt mondta, hogy 35. héttől felkelhetek, de nem mertem. Csütörtökön töltöm a 36. hetet gondoltam most már nagy baj nem lehet. Bár sajnos nagyon sokat keményedek, de már a 20. héttől.
2014. nov. 25. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

nem azt mondom,hogy olimpikon légy,de mostmár nyugodtan elengedheted magad,ha megvan minden a kisbabának,és egyébként fel vagytok rá készülve.. :)

36hkm

2014. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vilcsianyuja ***** válasza:

Első babámmal ugyanígy 30. héten lett 1000 a Cg-m, engem Diaphyllin és Verapamil szedésre is kárhoztattak. Én nem tartottam be szigorúan a fekvést, de a munkát abbahagytam, és tényleg sokat pihentem. 36 hetesen elhagyhattam a gyógyszert. Aztán 41+1 naposan infúzióval indították a szülést.

Másodjára ikerterhességem volt, 32 hetesen 1100 lett a Cg-m, akkor a gyógyszerek mellé még kórházba is kerültem, felpolcolt ágyra, elvileg csak mosdóba mehettem, még enni se kelhettem fel. Ezt mondták, mikor felvettek. Aztán akadt olyan szülésznő, aki kikergetett enni, mert úgyis az ágyban is ülve ennék, akkor meg nem mindegy... De olyan is akadt, aki visszazavart és hozta a tálcát az ágyamhoz. A 36 hetet betöltöttem, és hazakönyörögtem magam. Az ünnepek közeledte miatt 37 hét 2 napos korra került a programozott császár, de tovább is húztuk volna talán. Itt viszont a gyógyszereket gyakorlatilag végig szedtem, de a végén nagyon durván keményedtem, akárhogy is feküdtem vagy ültem-álltam.

Szóval a litánia után a tanácsom: ahogy érzed, óvatosan tesztelgesd magad, hogyan kényelmes neked. Úgyis érezni fogod, mikor volt elég neked a mozgás.

2014. nov. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves Második!


Köszönöm a válaszod. Van egy fiam vele 27. héttől feküdtem c 1111 es érték miatt. Placentaleválás miatt született a 35. héten. 10 napig voltunk a PIC-en, szörnyű érzés volt, rettentő.bunkó nővérek miatt. Ezt szetetném most elkerülni. Sajnos nagyon frontfüggő, hogy épp, hogy vagyok. De úgy gondolom a 36. héttől már akkora baj nem lehet. És szivesen lennék kicsit többet a fiammal még hugi nélkül.

2014. nov. 26. 00:04
 4/5 Vilcsianyuja ***** válasza:

Hú, szerencsére mi megúsztuk a PIC-et, nekem ronda nagy mázlim volt. De ahogy hallottam, a mi kórházunkban általában véve ultranormális nővérek voltak a PIC-en, talán egyről hallottam negatív véleményt. De biztosan jobb lenne, ha még 2-3 hetet egyben lennétek :)

Ha van fogadott dokid, esetleg elmehetnél még egy ultrahangra, méricskéljék le a babádat, aztán ha már biztonságos súlyban van, mondjuk elhagyta a 2500g-ot a becslés szerint, akkor már tényleg nem lehet baj. A kisfiadnál történt placentaleválás remélhetőleg nem ismétlődik meg, annak gondolom már lettek volna előjelei, és még zárt is vagy. Jó egészséget kívánok!

2014. nov. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. nov. 26. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!