Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhesség negyven fölött...

Ikerterhesség negyven fölött - tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ha létezik duplán veszélyes helyzet: negyven fölött és ikerterhesség. Saját magam ebben a helyzetben vagyok. Kíváncsi lennék, voltak-e sorstársak. Hogyan éltétek meg, mennyire aggódtatok, bármilyen információ jól esne.
2014. nov. 25. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm 40 körül szülte az ikreit. Sajnos részletekkel nem tudok szolgálni, de azt tudom, hogy ő elég lazán vette. :) Az ikrei meg valami eszméletlen szép gyerekek! :D
2014. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kapásból két ismerősöm is szült negyven fölött ikreket. Elég gyakori, mivel sok nő ilyenkor már csak beültetéssel esik teherbe, és mivel több megtermékenyített petesejtet is beültetnek, nem ritka, hogy nem csak egy tapad meg. Ugyanakkor van olyan barátnőm is, aki már másodszor fog szülni mesterséges megtermékenyítéssel, és mindkét terhesség ikerterhességnek indult, aztán mégis csak egy baba lett belőle, a másik még a terhesség korai szakaszában felszívódott. Szóval ha a legelején vagy, és most derült ki, akkor egyáltalán nem biztos, hogy tényleg ikreket szülsz a végén. De ha igen, abból sem lesz semmi baj.
2014. nov. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben vagyok. Nem terveztünk babát, ikreket várok, (8 hét + 2 nap) amikor a babák megszületnek már betöltöm a negyvenet. Van már 3 gyermekem, biztos nem lesz könnyű. A doki és a szülésznő megnyugtatott, hogy ne aggódjak, egészséges vagyok, nem lesz semmi baj, nincs okom aggódni.

Most már nagyon boldogok vagyunk, nagyon várjuk őket. Először sokkot kaptunk.

Fel a fejjel! :) Minden rendben lesz! :)

2014. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Elég gyakori, mivel sok nő ilyenkor már csak beültetéssel esik teherbe"

#2-es válaszoló, nem ezért gyakoribb az ikerterhesség 40 felett!! Ez tévedés. Azért gyakoribb, mert kevesebbszer van peteérés, de ha van, akkor több tűsző érik egyszerre meg.


Én is 40 vagyok, orvoshoz mentem, mert volt pár 20 napos ciklusom egymás után. Megnézett ultrahanggal, és most meg három tüszőm érik egyszerre.


(Amúgy beültetéssel sem törvéynszerűen lesznek ikrek, mert aki több embriót kér és kap vissza, azok közül is csak sokszor egy marad meg.)

2015. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!