Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 petezsákból az egyik felszív...

2 petezsákból az egyik felszívódott 3 nap alatt, a másik 10mm-t nőtt. Járt már így valaki? Lett belőle egészséges baba?

Figyelt kérdés
2014. dec. 17. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem jártam így, de hallottam, hogy létezik ilyen. Igen, megmaradhat a baba. A másik valószínű nem volt egészséges, vagy jóval gyengébb volt.
2014. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia

A második várandósságom elején nekem is két petezsák látszódott, kb ugyanakkorák. Másfél hét múlva mentem (az egyik már hajszálnyival nagyobb volt) megvolt a két szívhang. A 10.héten mentem újra (újra kb másfél-két hét telt el az előző vizsgálat óta), akkorra az egyikük teljesen felszívódott, nem volt semmiféle vérzésem vagy görcsök, semmi. A doki szerint ez gyakoribb, mint ahogy általánosan gondolnák az emberek, de nincs tudományos magyarázat csak találgatások arra vonatkozóan, hogy az életképesebb magzat úgymond felzabálja a másikat, vagy az anyai szervezettel való kompatibilitás okozhatja, vagy ki tudja.

Nekem egészséges fiam született ebből a várandóságból, jó hosszú baba volt, azóta is jócskán nagyobb a korosztályos átlagnál, és habitusát tekintve simán ki merem jelenteni, hogy bizony kettőnek megfelelő kraft van benne :)

2014. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Elég sok ilyesmit látok a munkahelyemen. Ne izgulj miatta. Az emberi test alapvetően egy babára van "tervezve". Ha ő ugyanolyan körülmények között tovább nőtt akkor valószínű valami gond volt a másikkal ő pedig egészséges, erős kis baba lesz :)
2014. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőnek is ez volt. Az egyik felszívódott amire mentek vissza a második uh-ra. A megszületett baba már jár és jól van, semmi baja. A terhessége is teljesen normális a barátnőmnek.
2014. dec. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy irtak elottem is, igen, ilyen lehetseges es lehet belole egeszseges baba. Nem mindegy azonban, mikor lattak ezeket a petezsakokat. A 7 het utan mar kellene szivhangnak lennie. Drukkolok!
2014. dec. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Missed ab.
2014. dec. 22. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!