Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32hetes terhes vagyok, magas...

32hetes terhes vagyok, magas cukorral, többi lent?

Figyelt kérdés
32hetes kismama vagyok, kialakult a terhességi cukrom, már 2hete semmi édeset, cukrosat nem ehetek-ihatok. Volt valaki hasonló helyzetben? Az ultrahangon azt mondták nagy a baba. Ha nem megy lentebb a cukrom, és nagy baba lesz ahogy a doki mondta, akkor mennyi az esélye a császárnak? Elképzelhető hogy e-miatt hamarabb jön a baba a kiirtnál? És miért ilyen fontos a diétázás, miért baj ha magas a cukorszint?
2014. dec. 19. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. dec. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még be is fektethetnek a kórházba, és beállíthatnak inzulinra, hogy rendezzék a cukrodat, hogyha tényleg nem megy le. Menyi szénhidrátot ehetsz? Amit erről mondtak, pontosan kell tartani!!! Ha kell (és kell) akár a szénhidrátos dolgok álandó mériscskélésével is. De attól függően, hogy mekkora a baba és mekkora vagy te, téraránytalanság miatt lehet, hogy császározni fognak.Ezt a nőgyógyász dönti el, de nem törvényszerű. Hogyhogy ennyire későn derült ki a cukrod? Vagy már egy ideje tudod, és kínlódsz vele? Gondolom kell ellenőrzésre járnod a diabetológushoz. Ő mit mond?
2014. dec. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Inzulinos cukros lettem. Szerencsére nekem nem nagyobb a baba. Nagyon tartom a diétát, és a szurkálást. Nekem a diabetológián azt mondták, hogy ha az anya szervezete kevés inzulint termel, akkor a baba pótolja azt. Neki ez nem jó, születéskor kómába eshet ha túl sok az inzulinja. (ezért ellenőrzik is eleinte majd a vércukrát jó sűrűn) A cukor a méhlepényen kereszül a babaához is eljut, és így megvastagodhatnak a kötőszövetei, sokkal nagyobb lehet a kelleténél, illetve sokkal korábban öregedhet a méhlepény, és romolhat a köldökzsinór-vér áramlás. Ha nagyobb a baba, akkor azért nagy az esély a császárra, mert egy nehéz szülés alatt az anya vércukra nagyon ingadozhat a fájások alatt, és akár kómába is eshet. Ha a méhlepény nagyon öregszik, akkor megvan az esély a koraszülésre is. Amúgy nekem nagyon előnyömre vált a diéta. Életemben ennyire egészséges nem voltam még :) Tervezem a továbbiakban is megtartani ezt a diétát :) Ha jól válogatsz, akkor még soknak is tűnik az előírt szénhidrát mennyiség. Neten jó kalóriatáblázatok vannak. Ne csak a cukorra figyelj, hanem a finomított dolgokra is. (fehér liszt, rizs stb.) Én a rizst lecseréltem bulgurra. Sok kaja van, ami viszi le a cukrot. Pl a mák, a dió, a lenmag, a fahéj. Szóval lehet trükközni :)
2014. dec. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2014. dec. 19. 12:36
 5/5 anonim válasza:

Én is terhességi cukros vagyok. napi 160 ch- val, de hetente keményen ellenőriznek minket a diabetolóigán. a CUKROS KISMAMÁKNÁL GYAKORI, HOGY SOK A MAGZATVÍZ, AMI MIATT NEM LESZNEK ELÉG HATÉKONYAK A FÁJÁSOK, EZÉRT A VAJÚDÁS NAGYON ELHÚZÓDIK, DE ILYENKOR ÁLTALÁBAN CSÁSZÁROZNAK. ÉN ÚGY BESZÉLTEM MEG A DOKIMMAL BÁR NEKEM NEM SOK A MAGZAT VIZEM, HOGY HA VAJÚDÁS ELŐTT ÚGY ÍTÉLI MEG, hogy 4 kilónál nagyobb a baba, akkor császároz, mert sajnos elég kicsi a csípőm és nem szeretnénk kockáztatni. Ez a biztos.

A méhlepény hamarabb tönkre mehet a magas cukortól, ami miatt nem kap elég oxigént a baba, ezért oxigén hiány léphet fel és a tartós oxigén hiány miatt fogyatékkal is születhet a pici, illetve idő előtt le válhat a méhlepény is, ami miatt nagyon vérezhetsz és ez ugye újabb komplikációkat okozhat. A magas cukortól továbbá súlyosan károsodhat a magzat szíve is, olyannyira, hogy akár egész életében járhatsz vele a kardiológiára. Illetve a kelleténél nagyobb szervekkel is születhet, de ezekről rengeteg írás van fent a neten. Ez nem játék. Folyamatosan mérd a cukrodat és tartsd a diétát a pici egészsége miatt.

2014. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!