Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El tudok menni 8 hetes ultraha...

El tudok menni 8 hetes ultrahangra a kerületben ha a lakcímkártyám még vidéki? ( folyamatban van az új)

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, dec. 29-re van időpontom a kerületi nőgyógyászhoz. Már az időpontkérésnél se nagyon fogadták el a vidéki lakcímkártyám, de mondtam addigra meglesz de sajnos az ünnepek miatt nem tudtam elintézni. Kötelesek ellátni vagy van rá lehetőségem? 24N
2014. dec. 20. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, a te lakcímkártyádnak semmi köze ahhoz, hogy hol szülsz, hol vizsgálnak, a babánál is a tényleges lakóhelyed nézik.
2014. dec. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Morogni fognak de valószínűleg ellátnak, ha normálisak. A 11. kerről tudom, hogy felőlük akár meg is halhat az ember, akkor sem látják el, amíg nincs kerületi lakcímkártyája. De pl. tudom ajánlani a Csengery utcai orvosi rendelőt, ott szó nélkül ellátnak, megvizsgálnak, bármit, és még kedvesek is.
2014. dec. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
MÁV kórházba jártam eddig nőgyógyászhoz, 5 hetes ultrahangon meg is állapították a terhességet, de mondták, hogy a kerületben kell jelentkeznem mert náluk nincs terhes gondozás stb. Egyébként a 14. kerületről van szó, Örs vezér téri szakrendelő. Valakinek tapasztalat ilyen cipőben?
2014. dec. 20. 10:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Én voltam ilyen helyzetben,mert egy hónappal előtte költöztünk más városba,mikor teherbe estem.Bementem a terhes gondozóba,ott kérték a lakcímkártyát,majd közölték,hogy itt nem látnak el,mert nincs a lakcímkártyán helyi lakcímem.Mondták,járjak oda,ahova be vagyok jelentve(180km-re).El kellett intéznem az újat,csak úgy járhattam oda.De elfogadták az igazoló szelvényt,amit az igényléskor kaptam.Azt mondták nekik elég ha folyamatban van.Ez egyébként Székesfehérváron történt.
2014. dec. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Itt Pesten rögtön elkészítik csak a tulajdoni lap még nincs meg. Ha addig nem is tudom elintézni, legalább azt be tudjam mutatni. Csak félek, hogy 2 nap van még amíg lehet intézkedni és mindenképp szeretném ha ellátnának, hogy minden rendben van-e ha lap addih nincs is nálam. Nekem is 180 km- re kéne utaznom.
2014. dec. 20. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem látnak el. Menj el magánorvoshoz. Akkor nem kell utazni.
2014. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekem hasonló sztorim volt az Orsi sztk-val. Albérletbe laktam ott, gyalra vagyok állandóra bejelentve. Elmentem gyógyszert irattatni es teljesen kivoltak h en miert nem megyek haza es ott intezem a dolgaimat stb....szerencsére többet nem kellett abba a rendelőbe mennem...
2014. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Xv. kerületben fizetni kell a területileg nem illetékes személyek ellátásáért.

Egy ultrahang pl. 5 ezer forint, ha az adott hölgy nem kerületi lakos.


Vérvételt sem csinálják meg, csak akkor ha fizetnek. És minden más vizsgálatnál ugyan ez van.

Aki nem kerületi lakos az vagy fizet vagy elmegy abba az SZTK-ba, ahová lakcím szerint tartozik.

2014. dec. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


XIV: kerületben szültem az Uzsokiba. ott sem látnak el, ha nem kerületi vagy és nem hozzájuk tartozik a lakcímed szerinti kerület. Simán kifizettetik veled a vizsgálat árát.


Pl. a XV. kerület hozzájuk tartozik. Tehát ügyeletes orvosnál csak az szülhet ott, aki épp beesik, mert a kórház előtt elfolyt a vize (amikor bent voltam szülni, pont bejött egy anyuka, megvizsgálták és a menő átvitte a területileg illetékes kórházba!) vagy kerületileg oda tartozik.

Egyéb esetben csak fogadott orvosnál lehet ott szülni.

2014. dec. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok ismét: menj el a terézvárosiba, ahogy mondtam, ott szó nélkül ellátnak, nem érdekli őket a lakcímed. Ettől függetlenül a lakcímkártyádat elkérik, de csak az adminisztráció miatt. És nem kell különösebben időpontot sem egyeztetni, bemész és kérsz egy sorszámot.
2014. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!