Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen nem érzitek úgy,...

Terhesen nem érzitek úgy, hogy lelassul az idő?

Figyelt kérdés

Mikor még nem voltam terhes, olyan gyorsan múltak a hetek.

Most meg szinte áll az idő.

Veszélyeztetett terhes vagyok, nyitott a méhszájam. Két terhességem ment el eddig. Az első 25 hetesen, a második 6 hetesen. Szóval kicsit szeretném is sürgetni az időt, hogy túl legyek legalább az első 28 héten, hogy legyen reális esélye a babámnak az életben maradásra.

De vánszorognak a napok.


6+2 hkm


2014. dec. 25. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ahogy Einstein is mondta, az idő relatív. Ebben a helyzetben lassúnak tűnik.

Ha már túl leszel a terhességen, akkor pedig nagyon felgyorsul.

8 hónapos a lányom, szüleim 2-3 hetente tudnak jönni. Minden alkalommal nagyon rácsodálkoznak, hogy mennyit fejlődött már pár hét alatt is. És tényleg, ami pár hónapja még elérhetetlen készségnek tűnt, az már profin megy neki.

2014. dec. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem kb a 25. hétig vánszorgott az idő.

Azóta eltelt pontosan 10 hét, de ezt szinte észre sem vettem...szóval igen, értem mit élsz át!

Drukkolok, hogy ezúttal minden rendben legyen! :)

35 hkm

2014. dec. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel!

2014. dec. 25. 15:18
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem mar ez a het borzalmasan lassan telik.. Majd megorulok!

40hkm

2014. dec. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó kb 3 hét telt nagyon lassan.

Már sehogy sem volt jó..

2014. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én a legutóbbi ultrahang szerint vasárnap leszek 11 hetes, volt egy missed ab-om idén, csak úgy jel nélkül elhalt a terhességem, UH-n 9 hetesen üres volt a petezsák. Nagyon is értem, mit élsz át, én először az első UH-t vártam nagyon 7 hetesen, amikor mondták, hogy van embrió és szívhang, megkönnyebbültem, az előzőnél idáig el se jutottunk. Kb 3 napig tartott a megkönnyebbülés, a másfél héttel későbbi UH-ra megint rettegve mentem, hogy vajon él-e még. Minden rendben volt, nagyot nőtt, 8+1 hetesnek mondták. Most január 8-án megyek a 12 hetes UH-ra, hááát, most meg oda pörgetném már az időt, hogy legyünk már túl a kritikus első trimeszteren. Aztán majd gondolom ugyanez lesz a 18 hetes előtt, és így tovább végig. Mondogatják nekem a környezetemben, hogy ne akarjak előreszaladni, élvezzem ki minden percét, de aki vetélt már, annak sajnos nincs többé nyugodt, boldog babavárás, csak feszült várakozás, hogy jöjjön már ki épen és egészségesen... Én is úgy érzem, hogy életem leghosszabb heteit élem át, de sajnos nem tudjuk előrébb pörgetni az időt, úgyhogy nem marad más, mint a várakozás... kitartás!

10+4 hetes

2014. dec. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves #4, #5 gondoljatok arra, hogy él a babátok, és akármikor is szülessen meg, nem lesz se halott, se fogyatékkal élő koraszülött.


Kedves #6, teljesen átérzem a helyzeted! Akik már veszítettek el babát vagy magzatot, azok nem tudják élvezni a terhességet. Minden egyes vizsgálat arról szól, hogy ugye él-e még a baba???


A legjobbakat kívánom!

2014. dec. 25. 18:26
 8/12 A kérdező kommentje:

U.i.: Nekem 6 hetesen esett össze mindkét petezsák (ikrek voltak), úgyhogy nagyon ideges voltam a 6. hétig, de hála Istennek pont 6 hetesen volt pulzálás! :)

Egy félelem kipipálva.

2014. dec. 25. 18:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

4# vagyok...

Pontosan ezért telik ez az idő már.iszonyat lassan,mert az egész terhessegem erről szólt, amit te is írtál, és alig várom,hogy végre mehessek szülni, és.kint legyen a babám egészségesen!

Kicsit lekezelonek éreztem a nekem szánt választ.

2014. dec. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem lekezelőnek szántam a válaszomat, pont ellenkezőleg; egy kis erőt és löketet akartam adni a "véghajrához", hogy most már túl vagy a kritikus időszakon, és akármennyire fárasztó is, már rendben vagytok.


De egyébként a #4-es válaszod nagyon szűkszavú volt. Nem írtad le, hogy neked is félelmeid lennének.

2014. dec. 26. 06:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!