Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gombás fertőzés mellett lehet...

Gombás fertőzés mellett lehet spontán szülni?

Figyelt kérdés
39 hetes kismama vagyok. Sajnos a combomnál a hajlatban intertrigo gomba fertőzésem lett. Hüvely gombára a tenyésztésem negatív. Cukorbeteg vagyok, ez jó táptalaj az orvosom szerint a gombának és hozzá jön az is, hogy így a végére nagyon sok folyásom van és betétet kell használnom. Most Canesten krémmel kell helyileg kezelnem. Olvasom a betegtájékoztatón, hogy 2- 4 hét mire megszűnik. Hétfőn megyek legközelebb orvoshoz, addig titeket kérdezlek, hátha volt másnak is ilyen gondja. Milyen veszéllyel lehet ez a magzatra, így fogok tudok szülni, nem fogja elkapni? Mert sajnos a szülésre ez nem fog elmúlni. Ráadásul szárazon kell tartani a területet, ami a szülés után sajnos lehetetlen lesz. Nagyon el vagyok keseredve.
2015. jan. 6. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
nyugi,nem kell emiatt elkeseredni. egy lelkiismeretes orvos szerintem császározni fog inkább. mert ha szülés közben a kicsi arra a területre kerül ami ugye elkerülhetetlen amikor kibújik akkor elkaphatja. mindenképpen az orvossal beszéld meg ezt.
2015. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én hüvelygombával szültem spontán. A terhesség alatt nem múlt el, mert nem szedhettem szájon át gyógyszert, a helyi meg kevés volt. Az én orvosom azt mondta, hogy a gomba nem veszélyes a babára, mint a bakteriális fertőzés. Lehet, hogy más orvos meg mást mond erre, a sajátoddal beszéld meg.
2015. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
na ez az. mert mindenki mást mond. hallottam olyat is dokitól,hogy elkaphatja a kicsi és veszélyes lehet rá. szóval sose lehet tudni mi igaz mi nem
2015. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazán nem az intim részen van, hanem a comb hajlatban van kipirosodva, olyan, mintha be lenne pállva.

De majd Hétfőn a dokim akkor eldönti, hogy mi legyen. :) Az a lényeg, hogy a babának ne legyen baja. Nekem mindegy, hogy császár vagy sima szülés. :)

2015. jan. 6. 23:08
 5/5 anonim ***** válasza:
hát igen erről a legjobb döntés tényleg a dokit kérdezni,mert így látatlanba elég nehéz,meg nekem is szerencsére még nem volt. de drukkolok,hogy jól menjenek a dolgok. de jó neked,hogy már ebben a bármelyik percben jöhet fázisban vagy :D én még csak 21 hetes leszek :S :)
2015. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!