Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Merjek második babát vállalni?

Merjek második babát vállalni?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányomat még szoptatom. Egyenlőre nem úgy tűnik, mintha le akarna szokni róla. Sőt. Amit egyébként csöppet sem bánok. Viszont szeretnénk második babát, de a szervezetem nincs a topon. Egy egyszerű kis nátha is másfél hétig tartott, amin egyébként 2 nap alatt túl vagyok. Merjem így bevállalni a második várandósságot?
2010. febr. 6. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ha az idő nem sürget és a háttér megoldott várj még. Ez a másfél év még nem idő.
2010. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Nekem a dokim azt mondta annak idején, hogy ha szeretnénk második babát, hagyuk el a szopit, kicsit pihizzen a szervezetem és utánna vágjunk bele.

Én is 1,5 évig szoptattam, de nálunk a fiam már nem igényelte a végén, nekem nehezebb volt lelkileg abbahagyni mint neki.

Most várjuk a másodikat, 3,5 év lesz köztük, még ez is ideálisnak mondható.

Szerintem várhattok még, had szopizzon az a kislány ha annyira ragaszkodik hozzá!


27h kismama

2010. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm, hogy írtatok!

Normális esetben mindenképpen várnék, mert minden amellett szól(na). Egy óriási kivétel van: ez pedig a korom. 36 éves vagyok. A párom 50 lesz idén. Bár a kislánykám elsőre "sikerült", ki tudja, hogy a második esetben is lesz e ekkora szerencsém??? Szóval ezért vagyok ennyire kétségek között.

Várom a tapasztalatokat továbbra is. És köszönöm!

2010. febr. 6. 21:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Ez esetben az én véleményem az, hogy a korod miatt ne várjatok!

Nemrég volt egy tvműsorban ez a téma és a nőknek 30 felett évről évre csökken az esélye a teherbeesésre, mert fogynak a petesejtjeink az idő előrehaladtával, mind mennyisére, mind minőségre romlanak.

Az idő előrehaladtával nagyobb a kockázati tényező is.

Ne várjatok!

2010. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!