Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzat után járó adókedvezmény...

Magzat után járó adókedvezmény hogy is van?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a terhesség 91.napjától igénybe lehet venni 10.e ft adókedvezményt!A kérdésem az lenne,hogy nekem nincs munkám viszont a páromnak van (nem a férjem) ő is meg tudja ezt igényelni,hogy az adójából vissza kapjon 10.e ft-ot??Ha megszületik a baba akkor újra kell igényelni vagy már akkor nem jár?
2015. jan. 14. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel nem vagytok házasok ezért majd csak a jövő évben az adóbevallásában igényelheti vissza a 91. nap és a szülés közötti időtartamra járó kedvezményt. A gyerek megszületése után viszont rendesen a fizetésénél figyelembe tudják már venni.
2015. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagytok házasok, akkor a jogszabály szerint az apa csak a gyerek születése után igényelheti, viszont adóbevalláskor az apa is visszaigényelheti a magzati adókedvezményt egy összegben, csak meg kell várni, hogy a baba megszülessen.

Most kapsz majd sok olyan választ, hogy mások párja kapja a kedvezményt, pedig nem házasok. Ezzel az a baj, hogy jogellenes, sok munkáltató nem tudja, mi az érvényben élévő jogszabály. Ezek a dolgok adóbevalláskor kiderülnek és ha a NAV ellenőriz, akkor keményen büntet.

Szóval, várjátok meg míg a baba megszületik és akkor mindent megkaptok és akkor apa is tudja havonta igényelni majd. Figyeld meg, milyen jól jön az a magzati pénz majd egy összegben.

2015. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az első 2 válaszolónak majd az apa jövőre tudja igényelni. Akkor is nagyon jól fog jönni az a 60 000 Ft :)
2015. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi, de off-olok. én nem rég hallottam erről, már 5hós a fiam. ha tudok kérni, és ad is a nőgyógyász papírt, ennyire visszamenőleg is igényelhetjük? vagy már késő?
2015. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es. Természetesen idén adóbevallásban visszakérheted a magzati adókedvezményt.

Viszont orvosi papírt mindenképp szerezz, mert nem kérik a NAV, csak ha esetleg ellenőriz, azért jó, ha van.

2015. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
köszönöm 5ös. :) papírt mindenképp intézek hozzá, 2-3hét múlva megyek dokihoz, remélem ad is. remélem sikerül elintézni, mert még is csak 60ezer ft ami nekünk járna.
2015. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de az adókedvezményt a gyermek milyen idős koráig ,,adják,,? Míg ki nem járja a sulit,vagy ez hogy is van?Ezt sajnos nem tudom. :/
2015. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!