Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eloszor szulo kismamik van...

Eloszor szulo kismamik van aki fel a szulestol? Es akik mar szultek tenyleg olyan fajdalmas?

Figyelt kérdés

Tudom hogyha meglessz a baba minden elillan stb..de megis a szulesfelkesziton is a vedono is olyanokat mesel hogy a hajam egnek all.

Pl h a gatmetszesnel oda le kapok inekciot es hogy haklok egy reccsenest meghogy igyugy fajdalmas lessz.

Enmar nemis tudom mit gondoljak.

Homeopatias szert fogok szedni majd illetve haugyvan tornazok is..

58kgrol eddig 64vagyok es a vernyomasom se szokott magas lenni hanem inkabb alacsony.

28hetes vagyok..ti hogy vagytok ezzel a temaval??



2015. jan. 16. 13:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
En is 28hetes vagyok es en is 6kg-ot hiztam eddig,bar en 67rol indultam!De igy is csak a hasamra ment az egesz,pici mellre,popsira!En is elegge felek a szulestol :( Nem a fajdalomtol,bar biztos h elkepzelhetetlenul fog fajni...Inkabb az ismeretlentol felek es azoktol az intim dolgokrol amiket masok elott kell csinaljak(masok elott terpesztesz,masok elott kell pisilned,verzel mindenhonnan,a beontes,fujtatsz,izzadsz,nyogsz)Ezektol sokkal jobban felek,mint magatol a fajdalomtol es szulestol!Szeretnem,ha ott lenne apuka es nem akarom h megsemmisuljek noi mivoltomban!A reccsenes igaz gatmetszesnel(valahol adnak szurit erzestelenitesnek,valahol nem mert megvarjak a fajast es akkor vagnak) Ennel meg sajna lesz durvabb is :(
2015. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szerintem minden normális nő fél tőle ... főleg amikor a szülésfelkészítőn horror-sztorikkal "készítik fel".

Homeopátiás bogyókat én is tervezem, meg állítólag a málnalevél tea is sokat segít a tágulásban.

Az a lényeg hogy ne rettegj és stresszelj, egykis normális-egészséges félelem meg belefér.


33 hkm

2015. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
En is 28hetes vagyok es en is 6kg-ot hiztam eddig,bar en 67rol indultam!De igy is csak a hasamra ment az egesz,pici mellre,popsira!En is elegge felek a szulestol :( Nem a fajdalomtol,bar biztos h elkepzelhetetlenul fog fajni...Inkabb az ismeretlentol felek es azoktol az intim dolgokrol amiket masok elott kell csinaljak(masok elott terpesztesz,masok elott kell pisilned,verzel mindenhonnan,a beontes,fujtatsz,izzadsz,nyogsz)Ezektol sokkal jobban felek,mint magatol a fajdalomtol es szulestol!Szeretnem,ha ott lenne apuka es nem akarom h megsemmisuljek noi mivoltomban!A reccsenes igaz gatmetszesnel(valahol adnak szurit erzestelenitesnek,valahol nem mert megvarjak a fajast es akkor vagnak) Ennel meg sajna lesz durvabb is :(
2015. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
tenyleg nagyon faj, es meg annal is jobban mint amit el tudsz kepzelni... de engem az segitett kozben, hogy arra gondoltam, mas is tulelte, akkor en is !!!es tenyleg nekem az segitett kozben, h a vegen meglathatom a kisbabamat :)))) Kulonben a legzes sokat szamit, en sajnos elotte nem tanultam, de kozben neha magamtol sikerult a fajasokat valahogy tulelni, marmint h magamtol raereztem hogy tartsama levegot, fujjam. Volt hogy ramsozltak a noverek, vegeyk mar levegot, emr tromlik a baba szivhagja... na, horro stoiri van sok, jo orovosok leegyen korulotted, ne parazz elore :) , pozitivan!!!BOLDOG BABAVARAST!
2015. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem még elég friss a szülés élmény 3 hetes a kicsim. Én pont fordítva voltam vele mint ti, egyáltalán nem féltem, úgy voltam vele, annyi mindenki kibírta én miért ne bírnám. Hát mit ne mondjak...Elképzelni nem tudtam ilyen fájdalmat, de az tény, hogy onnan, hogy kinn van, eszedbe se jut az egész. Bár biztos, hogy nagyon sokat számít, hogy milyen orvosod és szülésznőd van. Én kívánni se kívánhattam volna jobbat. (Egyik se fogadott volt.) A tolásnál a doki rögtön rásegített, nyomta a hasam, így 3 fájásra kinn volt a pici. A gátmetszéstől és a varrástól borzasztóan féltem, mindenki írta itt, hogy rosszabb mint a szülés. Én a gátmetszést észre se vettem, pedig 2x is vágtak. A varrás pedig csak a legvégét éreztem, de azt is inkább kellemetlennek mondanám, mint fájdalmasnak, a szülés utána az már egy felüdülés volt :) Összegezve majd beledöglöttem úgy fájt, de minden perce megérte :)
2015. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Sajna mindenre fel kell készülni lelkileg. Én félidőben kezdtem el rettegni a szüléstől, fájni fog, komplikáció lesz, császározni kell (leszögezem semmi gondom a császárral, de nekem minden vágyam volt természetes úton szülni), stb. Aztán ahogy közeledett a kiírt időpont, átvette az az érzés a hatalmat, hogy minél hamarabb látni és érezni akarom babámat. Túlhordtam, ezért szülés előtt 1 héttel már kórházban voltam, még elterelni sem tudtam volna a gondolataimat, de nen paráztam. Megmondom őszintén én azon szerencsés táborba tartozom, akiknek gyors és könnyűnek mondható szülése volt. Vajúdással és 4 nyomással 3 és 3/4 óra alatt meg lett a fiam. Nekem a vajúdás vége felé a derékfájdalom volt elviselhetetlen. A kitolás álom volt, komolyan, minden nap megcsinálnám. :) Valószínűleg a fáradtságtól és az adrenalintól egy minimális feszülésen kívül semmit nem éreztem. Repedtem is, abból sem éreztem semmit. Viszont az 1 órás utómunka, amíg varrtak, az megint valami rettenet volt. Meg hát az utána következő 4 hét.

Vannak tündérmesébe illő szülések és bizony van aki a poklok poklát éli át. Azt hiszem a legtöbb amit tehetsz, hogy lelkileg felkészülsz mindenre és szüléskor csak a babára és magadra koncentrálsz. A többit nem befolyásolhatod. Könnyű szülést kívánok! :) 7 hónapos szeretetgombóc anyukája

2015. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem is első baba, 35 hkm vagyok. Nagyon szeretném, ha meg tudnám szülni a gyermekemet hüvelyi úton, nekem sokat jelentene. Eddig ennek nincs akadálya, engem az aggaszt, hogy még a finishben is végződhet császárral, persze, ha a baba érdeke ezt kívánja, nincs mit tenni. Egyelőre nem félek a szüléstől, pozitívan állok hozzá, a a fájdalmat is jól tűröm, úgy gondolom. Nagyon erős menstruációs görcseim voltak, derékfájdalommal társulva, így gondolom, valami hasonlóra számíthatok. Ezen az oldalon pedig olvasni sok olyanról is,akinek kevésbé volt vészes az egész, mint amire számított. fontos még szerintem, hogy adjuk át magunkat a folyamatnak, ne dacoljunk vele. Apás szülésre készülünk, remélem ő sem dől majd ki :P
2015. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én 2013ban elhalt magzat miatt kaptam tágitót mindenféle fájdalomcsillapitó nélkül,na az az érzés mindenféle hideg vassal nyulkáltak csipkedtek csakúgy orditottam,aztán jöttek a tágulási görcsök cibáltam az ágyat h segitsenek.

Énis sok fájdalmat kibirtam kibirok,de az a nap maga volt a pokol!:( Így gondolom hogy mire készülhetek szülésnél,illetve erre nemis lehet nagyon felkészülni sztm,nálunk is apás szülés lessz,háth mondom neki jólgondolja meg hogy akar e úgy látni majd...tudom milyen vagyok ha valami nagyon fáj és fáradt is vagyok:/

Persze énmég attólis tartok milyen lessz varrás után mondjuk wczni fürdeni,nemtudom miért de félek ..

próbálok azért nem rá görcsölni a dolgokra, leginkább azon imádkozom semmi komplikáció nelegyen!!!

2015. jan. 16. 13:48
 9/18 H_Vivien ***** válasza:
6 hónapos a kisfiam, indított szülés volt, túlhordtam és kértem az indítást. 13 órát vajjúdtam, kézzel nyitotta meg a dokim a méhszájam, ami nagyon kellemetlen volt, burkot repesztett, aztán jöttek a 2 perces fájások egyből. Oxitocit kaptam, amitől aztán 1 perces fájásaim lettek. Mivel alkalmatlan a méhem szülésre császár lett a vége, de a szülési fájdalmat átéltem, csak ugye a kitolási fájdalom maradt el. Feleslegesen riogatnálak, lévén, hogy nem vagyunk egyformák. Nem kellemes dolog a szülés és fájdalmas is, teljesen olyan, mint a menstruációs görcs, csak erőteljesebb és nem folyamatos. Ne félj, ha nem bírod kérhetsz fájdalomcsillapítót. Én szó nélkül tűrtem, nem kértem fájdalomcsillapítót, pedig a fájdalomküszöböm szerintem 0 :) A császár sem egy kellemes dolog, utána sem, amikor megy ki az érzéstelenítő. Ne stresszeld Magad és ne adj más véleményére, nem biztos, hogy Te is azt éled át, mint mások. Fáj igen, nem is kicsi, de felesleges adnod a riogatásokra.
2015. jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo! Akkor a nehzen te ma rtulvagy, szerinem maga a vajudas rosszabb volt, mint maga a zules, nekem az mar ahhoz kepes semmi nem volt, mert ott mar tudod, hogy mindjart vege... en is a lepedot markoltam...
2015. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!