Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kez zsibbadas? Valakinek volt...

Kez zsibbadas? Valakinek volt mar? Eleg durva. Terhesseghez van koze egyaltalan?

Figyelt kérdés
18 hetes terhes vagyok. Par hete kezdodott ami hetrol hetre mar naprol napra erosebb. Mostmar semmilyen keztartas nem jo es ha nyomas eri barmelyik ponton durvan bezsibbad masodpercek alatt. A bal kezem haromszor jobban. Szerdan beszelek vedonovel elobb senkivel nem tudok. Amikor az elejen emlitettem a dokinak nem igazan erdekelte. Mitol lehet? Volt valakinek? Tapasztalat? Elmulik valamitol? Konkretan fogni alig tudok mar vele..
2015. jan. 18. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Kéztőalagút szindróma a neve, és igen, gyakori terhesség alatt. Nekem is volt, de szülés után lassan,fokozatosan elmúlt.
2015. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Huha... ha ez kitart szulesig akkor nem is tudom mihez lenne kedvem.... allati durva. Es egyre nehezebb elvegeznem a dolgom a munkahelyemen es ami fontosabb a gyerekem korul.. konkretan egy cipzart felhuzni is fajdalmas..
2015. jan. 18. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak eleinte volt fájdalmas. Aztán (bocs, hogy ezt mondom) rosszabb lett, mert nem fájt már, csak elkezdtem nem érezni az ujjam. Először a kisujjam, majd a gyűrűs ujjam, szülés körül már 3 ujjam érintette, mindkét kezemen. Hónapokba telt szülés után, mire elmúlt.
2015. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem kb 21 hetesen kezdődött és már 3 hete tart.

Csak a jobb kezemben érzem,a középső és gyűrűs újjam nagyon durván zsibbad.

Eleinte zsibbadt az alkarom is és fájt mellé a vállam is.

Már sokkal jobb,de az a 2 újjam csak egyre zsibbadtab.

Én is olvastam a kéztő alagút szindrómáról,hát nemtudom lehet hogy tényleg az.

Védőnőt kérdeztem,de ő se tud mondani semmit.

Azt mondta enyhe zsibbadás neki is volt terhesen.

Aztán megmérte a súlyomat és hát 4 hét alatt rendesen megugrott,+5 kg.

Szerinte köze van a zsibbadáshoz.

14. hétig semmit nem hiztam,aztán 8 hét alatt feljött 9 kg.

Vizesedést eddig nem tapasztaltam,de kitudja.

2015. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Nem lettem nyugodtabb.. :/ A baj az h nem csak az ujjaimat erinti(az egesz kez fej es kar) es a bal kezem sokkal jobban zsibbad es csak a bal faj a fajdalom pedig egyre feljebb megy! Na de majd csak okosabb leszek szerdan.. Kitartast nektek is csajok! Es szep babavarast! :) Koncentraljunk a jo reszekre :) ;)
2015. jan. 18. 21:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 20.hét után kezdődött és nagyon fájdalmas volt. Éjszaka arra ébredtem, hogy iszonyatosan fáj. Aztán pár hét múlva a lábaim is zsibbadtak. Sajnos én sem tudlak nagyon vigasztalni, mert terhességem utolsó napjáig zsibbadtam. Megszületett a kislányom és ahogy jött, úgy múlt el.
2015. jan. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt a fiammal 4éve,Carpalis alagút szindróma volt sajnos,és csak rosszabb volt a szülésig.....Szülés után meg kellett műteni,csak az egyik lett megműtve,pedig a másikat is meg kellett volna...utána szinte teljesen elmúlt,frontokra néha érzékeny,meg hosszú volt a gyógyulás,kb 2hónap,még rendesen tudtam vele fogni,szoritani.

Most sajnos megint kezd zsibbadni, a tesóval vagyok várandós a 22.hétben,a meg nem műtött kezem,hát már előre félek mi lesz..... :/

2015. jan. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a lábfejem zsibbadt. Nagyon szenvedtem, nem tudtam aludni tőle. Ajánlották a magnéziumot, majd a kálciumot. Nekem a kálcium bevált, 1000mg-os port ittam, amikor előjött a zsibbadás, s elmúlt pár óra alatt.
2015. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!