Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondjam el a főnökömnek?...

Mikor mondjam el a főnökömnek? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, nemrég derült ki. Mikor mondjam el a főnökömnek? Úgy tudom, nem kötelező rögtön elmondani, de az idő előrehaladtával ugyebár úgyis látszódni fog a pocakomon.

A nőgyógyászati leltemet kell neki megmutatnom, vagy nem is szükséges semmiféle leletet mutatnom, csak bejelentenem?

Miután bejelentettem, egészséges terhesség esetében ugyanúgy dolgozhatok tovább szülésig vagy ameddig bírok? Megkérdezi a főnök, hogy meddig akarok dolgozni, vagy ez teljesen az orvostól függ, hogy meddig enged, és ha a doki nem ír ki, akkor muszáj is bejárnom dolgozni?

Ha veszélyeztetetté válik valaki, akkor onnantól kezdve kiírja a nőgyógyász táppénzre? Veszélyeztetetten szabad-e dolgozni, akár csak az első pár hónapot, vagy bármiféle munka tiltva van azonnal? Terhesen vagy pláne veszélyeztetett terhesen szoktak-e enyhíteni a terhes nő munkáján? Nem munkaidő rövidítésre gondolok, hanem hogy ugyanannyi időben kevesebb munkát végezni.



2015. jan. 18. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Én elég hamar szóltam, nagyjából a szívhang hogy már volt elmondtam, a többiek előtt titok volt még. Biztos munkahelyfüggő is amúgy a bejelentés menete, biztos lehet írásban is én csak szóban tettem. A vizsgálatokra köteles elengedni, így ezért is érdemes minél előbb szólni, ez igazolt távollét. Persze meg kell beszélni meddig dolgozol, erre kiváncsi lesz. De úgyis függ hogy fog zajlani a terhességed, jól bírod vagy problémás lesz-e, az elején még nem lehet tudni. Ha nem tudsz dolgozni a nőgyógyász fog adni papírt és azzal vesz a háziorvos táppénzre, nálam így volt. Veszélyeztetetten nem kéne dolgozni, nyilván nem véletlenül lesz az valaki. A kollégákon, főnökön múlik hogy viszonyulnak a dolgokhoz, de biztos érezni fogod, hogy már nem számítasz annyira, mert úgyis nemsokára elmész évekre. Nem tudom mit dolgozol, de nyilván fizikait nem kéne, de irodai munkát lehet, de ha valami miatt nem jó pl sok a stressz, bunkózik a főnök, érdemes elgondolkodni, hgoy inkább otthon maradj, most a baba a fontos.
2015. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Én elég hamar szóltam, nagyjából a szívhang hogy már volt elmondtam, a többiek előtt titok volt még."


Úgy érted, a kollégák előtt volt még titok? Szóltál a főnöködnek, hogy egyelőre ne mondja még el másoknak?


"...biztos lehet írásban is én csak szóban tettem."


Nem úgy van, hogy csak az írásos bejelentés véd? Hiszen az kikezdhetetlen, a szó meg elszáll...


Amúgy amíg nincs bejelentve maga a terhesség ténye a főnöknél, addig kirúghat akkor is, ha már orvosi igazolásom van a terhességről? Szóval csak onnantól kezdve vagyok védett, hogy a főnököm felé bejelentettem a terhességet, vagy az orvosi igazolástól kezdve, függetlenül attól, be van-e már jelentve vagy sem?


"A vizsgálatokra köteles elengedni, így ezért is érdemes minél előbb szólni, ez igazolt távollét."


Hogy érted, hogy igazolt távollét? Rendes, fizetett munkanapnak minősül, mintha bementem volna dolgozni, vagy hogy?


"Ha nem tudsz dolgozni a nőgyógyász fog adni papírt és azzal vesz a háziorvos táppénzre..."


Jól tudom, hogy csak annyi időre mehetek táppénzre, amennyi ledolgozott munkanapom van? Ha nincs meg az egyéves munkaviszonyom, olyankor mi a helyzet?

2015. jan. 18. 20:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy ha a táppénzt megszakítja a terhes néhány nap szabadsággal, jobban jár..ez tényleg így van? Vagy csak bizonyos esetekben? Ha igen, milyen esetekben?
2015. jan. 18. 21:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha terhes vagy, 9-es kóddal írnak ki. Mindegy, megszakítod-e vagy sem, mert ugyanannyit fogsz kapni.

A nőgyógyászati vizsgálatok eredményeit várd meg, keresd fel a védőnőt, ő kiállítja a kiskönyvet. Annak a fénymásolatát lehet, kérni fogják a munkahelyeden.

2015. jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. jan. 19. 21:31
 6/6 anonim ***** válasza:

első vagyok, a kollégák nem tudták, hogy terhes vagyok, nem mondtam nekik, csak a főnökömnek mondtam el hamar, aztán mikor már amúgy is időszerű a harmadik hónapnál megtudta mindenki.

Szeritnem munkahely függő, nálunk nem volt ebből gond, de ha a dokid ad egy papírt erről tuti jó lesz. De nem orvosi leletet kell adni, csak egy papírt hogy terhes vagy. Úgy emlékszem én is kaptam ilyet és végül leadtam a munkáltatómnak, de én már hamarabb szóltam neki, tehát első körben csak szóban tettem meg később jött hogy vittem papírt. Meg amúgy is kell majd a papír az adókedvezmény miatt.

Nyugi semmi extra nem lesz, szólj a főnöködnek, aztán a munkaüggyel foglalkozó kollégának, ő tudja majd mit kell leadni, tenni. A veszélyeztetettséggel ne foglalkozz amíg nem kell, ha az kell majd akkor a nőgyógyász ad papírt róla és ahogy írtam a háziorvos vesz táppénzre, de két hetente kell majd menned mert így adják oda a táppénzes papírt.

2015. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!